Skocz do zawartości
bombelaz

Zeus 600w pro czy 2x300w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany. Chciałbym abyście wyrazili swoje zdanie i napisali który zestaw byście wybrali. Zamierzam kupić albo 600w pro Zeusa albo 2x300w attis. Oba z lumateka.

Ciężko mi się zdecydować, są nie małe koszta dlatego chciałbym poznać zdanie innych.

Namiotu jeszcze nie ma więc będzie dostosowany do opcji która wybiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zawsze lepiej 2 żeby lepiej rozmieścić, ale może ktoś wie lepiej 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tester Tak dokładnie, orientuje się że są na taka powierzchnie. Można dać też do 600 120x120 dla najbardziej równomiernefo wzrostu z tego co czytam ale to mniej istotne.

Bardziej mnie zastanawia który zestaw ledow wybrać. Ta sama moc w sumie wychodzi ale mamy jedna a tam dwie lampy. 

Z której teoretycznie powinno wyjść więcej ?

 

 

 

 

Edytowane przez bombelaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bombelaz nikt ci nie powie z której opcji wyjdzie ci więcej zależy to tez od innych czynników jak chceszz przeliczać na temat policz 1.7-2 g z wata leda a lampy bierz dwie będziesz mógł operować światła i roślinami w sensie wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @Tester @Dobry_Człowiek! @Annigmato  dziękuję za podpowiedzi.

 

@doominik A co innego byś proponował ? Jeśli jest znaczna różnicy w cenie mogę wybrać coś innego jeśli jest równie dobra. 

Przy tych lampach w wydajności jest napisane przy Zeusie 600 2.7 µMol/j.  a w attis 2.3 µMol/j.  

O co chodzi ? Jest to istotna różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@bombelaz juz ci pisalem w innym poście o ledach. Jak zależy ci na czyms tańszym i też w miare dobrym są lampy firmy spider farmer albo mars hydro. Wystarczy wpisać w google i poszukać lampy pod powiechrznie którą chcesz mieć. 

PPF (Photosynthetic photon flux) - jest to ilość światła produkowanego przez jego źródło w trakcie sekundy, wyrażana w μmol/s (μmol to mikromol). Da nam to liczbę fotonów światła przy samym jego źródle.

Aby dowiedzieć się ile PAR dociera do konkretnego obszaru musimy znać PPFD (Photosynthetic photon flux density) mierzonego w μmol/m²/s. Dzięki temu pomiarowi wiemy jak wiele z fotonów wytworzonych przez lampę dociera do roślin.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! @Annigmato @Tester @doominik

Wziąłem 600w ponieważ dostałem dobra ofertę na niego.

Teraz muszę dobrać boxa do niego. 1,20x1,20 lub 150x150 co myślicie ?

 

Ew. czy mogę wziąć większego boxa z myślą dokupienia drugiego ?

Załóżmy 120x240 i narazie używać z jednej strony. Czy to słaby pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!

Ile czasu na te sezonu? Mam wolne ok 3 msc w roku i wtedy chcialbym się tym zająć Robiłem z 3 lata temu raz automaty pod hps 600 , trochę na wariata, bez wiedzy. Teraz chce podejść lepiej do tematu, wszystko dopiąć jak się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...