Skocz do zawartości
ArteK

Przebarwione szczyty rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@ArtizO Pomierzyłem wychodzi tak:

Moja woda kranowa ma ec: 0,43

Po dodaniu do niej 2 ml na 0,5 l wody ec wynosi 1,52.

Po dodaniu do niej 3 ml na 0,5 l wody ec wynosi 1,86

Po dodaniu do niej 4 ml na 0,5 l wody ec wynosi 2,07

Na twoim miejscu nalałbym 6 ml florovit na 1 l wody. Uznaje to za bezpieczne.

Oczywiście wcześniej sprawdź ph ziemi i upewnij się, że jego wartość jest prawidłowa, czyli miści się w skali 5,5-6,5 ph. Ja sam celuje w 6 ph.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy prawie idealnie zrobilem bo dalem nieco ponad 7ml na 1.5L wody. Dziekuje Ci za pomoc, milo ze ktoś nie przeszedł obok potrzebującego, dodam ze wody jakiej uzywam to dobrowianka ph 6.7. Jak moge Ci sie odwdzięczyc? Na pewno będę pisał o odznake bo nie pierwszy raz mi pomogłes. Wielki buch za Ciebie!! 5 

Dam znać jak Pani zareagowała na ten nawóz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO Nie ma sprawy, ale i tak trochę za mało dałeś, bo ja bym był skłonny dać nawet 8 ml na litr wody i to też raczej niczego złego by nie zrobiło roślinie, ale to nie moja roślina, więc nie powiedziałem tego, bo ze swoją mogę robić, co chce, a z cudzą bez ryzyka.

@Seba Rozwijam się, jak sam coś zyskałem na tym, że jestem tutaj to uznaje za uczciwe, aby przekazać to dalej, a nie samemu coś wziąć, ale niczego w zamian nie dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dobro wraca, uswiadomiłes mi ze przede mną jeszcze sporo lektury do przerobienia, zwlaszcza ze chce sie w Tym kierunku rozwijac. Udalo mi sie fajny setup skompletowac, jest to jakis początek i motywacja do dalszego działania. Wiadomo nie zawsze zbiera sie same sukcesy, ale krytyke biore na klate i wyciagam wnioski.

Jeszcze raz wielkie DZIEKUJE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO  Ja przede wszystkim uznaje, że temat powinien nas łączyć, powinniśmy być , jak rodzina , jak się wspiera i sobie pomaga inaczej zginiemy, bo wiele jest przeciwko nam, jak my sami sobie nie będziemy pomagać, ale będziemy przeciwko sobie to będzie nasz koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też bym łał 8 śmiało, myślę że w takim stanie ec 1.0 to jest minimum, a nawet 1.4-1.8 by nie zaszkodilo. Dobrowianka powinna mieć ec w granicach 0.4 też. Zmierzyłem wody która mam na chacie 800mg/l pokazuje 0.6/0.8. dobrowianka ma około 400mg/l więc powinna mieć połowę tego.

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Fajnie ze Masz takie podejscie, duzo osób ma zupełnie odwrotnie, prosty przyklad "ziomka" z osiedla przy pierwszych krokach z indoorem tak mi dobrze radził ze wyszedlem sporo na minus.(ale mniejsza) Potrzeba wiecej Ludzi takich Jak Ty i jeszcze kilka osób z forum. Zgadzam sie z kazdym słowem które Napisałes!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo faktycznie może i racja ale sporo na forum czytałem ze lepiej mniej niz przenawozić, wydaje mi sie ze to jest juz krok w dobrą strone żeby wrociła do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtizO bardziej chodzi o to, że ludzie walą nawozy kiedy roślina ma ich dość. Jeśli masz braki to musisz uzupełnić. Jeśli nie lales jej niczego przez cały czas to ec w ziemi masz praktycznie zerowe więc w drugą stronę się nic nie stanie, na flow ec powinno być około 1.2-1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO Ludzie są różni sam mnie jeden "ziomek" kiedyś sprzedał, trzeba uważać, bo w szeregach mogą się kryć ludzie fałszywi. Jednak to nie znaczy że nie naleźy być człowiekiem dobrego serca , jaki dobrze radzi innym, dla jakich chce tak samo dobrze, jak dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo nie bede tu robił reklamy ani anty reklamy. Poprostu zmieniam punkt zopatrzenia i wszystko. Z doswiadczenia wiem ze o klienta sie dba wtedy wraca(fach mój malarz szpachlarz akrobata) wiec od podszewki znam temat podejscia do klienta a jesli ktoś chce tylko pchać byle sprzedać a potem "wyjebane jajca" no to przepraszam ale to hobby tanie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtizO nie chodziło mi o nazwę sklepu rzecz jasna, bardziej miałem na myśli, że jak to możliwe, że nie ma żadnego nawozu na flow w grow shopie. To tak jak by pójść do piekarni i by nie mieli żadnego chleba ani bułek xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy bardzo sceptyczny bylem co do tego typu forum stron i treści, wiec radzilem sie kogos kto praktycznie 15 lat sie bawi, wyszlo na to ze zabolało to ze mozna systematycznie zrobic fajny setup, nie wiem co mial na mysli tak naprawde tylko forum wie co robie

@Piccolo nie wiem. Wiem ze zwodzenie kogoś ze pod koniec miesiąca bedzie produkt który chce. Potem na koniec tego miesiaca ma być. Mialem do czynienia z nawozami tylko micro grow bloom od A-N i mniej wiecej wiem jak sie do nich zabrac, na eksperymenty nadchodzi czas. Druga sprawa chcialem miec full natural temat wiec wspomagalem sie tylko humusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO Zostaw złą historię za sobą. Rób to, co ci się dobrze radzi, a wyjdziesz na tym dobrze. Wyszedłbyś lepiej, jakbyś stosował nawozy dedykowane, jak ich nie masz to przyrządzałbym nawozy domowej produkcji, jakie sam robiłem we wcześniejszej uprawie, gdy mi pewnych nawozów brakowało. Z domowych składników też da się stworzyć skuteczne nawozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wychodzi na to ze trzeba cofnąc sie do podstaw i przelekturować wiedze jeszcze raz rzetelniej i dokładniej. Nie zawracam juz wiecej glowy bo i tak Poswiecileś mi mase swojego czasu, napewno biore do serca każdą rade i wiem ze bedzie tego efekt. Moze i sie powtarzam ale naprawde Dziekuje ;)😊🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@ArtizO Opieraj się na tym , co sprawdzone, a zyskasz dobry efekt. Eksperymenty są dobre, jak masz wielką wiedzę  i wiesz, co robić, co zmieniać, jak wyniknie problem, a ty jak jesteś podstawowy to trzymaj się podstawowych schematów, a ec twojego nawozu , jakie ci podałem powinno ci sprawę ułatwić. Teraz podkarm, niech się zazieleni, a potem, spasuj z nawozami, ale pewnie co najmniej jedno lub dwa kolejne  podlewania będą takie same czyli 6-8 ml na litr wody.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...