Skocz do zawartości
ArteK

Przebarwione szczyty rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ;)) Pani GSC zaczeła częściowo mi swirowac nie wiem do konca o co chodzi? Patrzalem w tabele niedoborów  czy naddatku i nic mi do tego nie Pasuje, Ktos może mi podpowie co jej dolega??, kilka szczytow przwbarwione a reszta zdrowa Pjoona!

16204132323844090640177228386171.jpg

1620413312875928355643034725430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Seba to dolne partie nie zaczęły kwitnąć zrobily sie żółto fioletowe od zlego ph?. Leje tylko czystą  wode dzisiaj dostaly polowe dawki florvit na kwitnienie?

@Dobry_Człowiek!

@Tester 

Panowie poradzcie.

Edytowane przez ArtizO
Interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ArtizO złe Ph może Ci po blokować roślinę i nawet jak dasz Nawóz to roślina go nie weźmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba ok, czyli szybka inwestycja w miernik wody i gleby. Dzieki za info 😉

@ArtizO tylko dziwi mnie fakt ze to tylko niektóre z szczytow tak mają reszta rozwija sie m9jim zdaniem normalnie co widac na drugim zdjeciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO  Do niczego ci nie pasuje to, co pokazują ci liście na pierwszym zdjęciu? To jest obraz skrajnego wygłodzenia, roślina jest wyssana niemal z wszystkich pierwiastków. Może ją blokować ph, ale jak ph jest dobre to po prostu nie lałeś odpowiednich dawek nawozów i roślina głoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba @Zielone krainy Moj błąd ze nie zainwestowalem w A-N micro grow bloom. Przy pierwszej Pani te nawozy sprawdzaly sie idealnie, tak jak pisalem wyżej na dzien dzisiejszy polowa dawki florvit. Chociaż wydaje mi sie ze lepszy byl by na podleczenie Jej biohumus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@ArtizO Ziomku zbadaj ph , jak jest prawidłowe to wierz lub nie, ale połowa dawki florvit w stanie skrajnego wygłodzenia to jest nic, co by mogło pomóc. Masz planta wyssanego z azotu w wielu miejscach prawie do zera , a do tego oznaki niedoborów fosforu, jakie biją purpurą liści po oczach, a do tego roślina woła o potas. Tu potrzeba sporych dawek , jak na ten moment, aby ją odratować, a nie półdawek.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy teraz Pytanie.

Jakies konkretne plany działania? Co zrobic żeby nie stracić tej Pani. Szczerze wisi mi czy wyjdzie z tego 15,20,30... staralem sie dbać o te roslinki i troche sie do nich przywiazałem wiec jesli dalem temu zycie nie chce go im zmarnowac ;((

@ArtizO konkretnie co jej podac żeby wrociła na dobry tor rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO  Potrzeba sytej dawki azotu to powiedzmy fundament , do jakiego trzeba dołożyć pozostałe pierwiastki na kwitnienie, czyli fosfor i potas. Jakbyś miał nawozy dedykowane to nie byłoby problemu, a z nawozem takim, jak florvit już tak fajnie nie będzie. Nie masz miernika Ec , więc nie dostosujesz dawki optymalnie do tego planta, wszystko musi być na oko lane, a to kolejny problem, by dać dość wiele, ale jednocześnie nie dać za dużego stężenia nawozu. Weź powklejaj etykiety nawozów, jakie posiadasz, jak zobaczę ich skład to może coś wymyślę sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak jak pisalem dysponuje tylko biohumusem i tym florvitem. Gościu,  grow shopu mnie zwodzil ze nie ma dostepnych micro grow bloom. Wyjdzie na to ze wypne sie na ten sklep i dzis jeszcze złożę zamówienie. Tylko pytanie czy te nawozy uratuja sprawe czy masz cos konkretnego na mysli. Automaty bardzo dobrze sie rozwijaly i rozwijają. To moj pierwszy fotoperoid

@ArtizO kurłła.... no zły jestem i smutno.....;////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO Nawet biohumus może być różny , bardziej i mniej stężony, a florvit masz ten biały uniwersalny ?

To jego skład:   ?

  • 3,0% (N) azot całkowity; 0,7% (N) azot azotanowy; 2,3% (N) azot amidowy;
  • 2,0% (K) potas w przeliczeniu na K rozpuszczalny w wodzie;
  • 70mg/l (Cu) miedź całkowita;
  • 400 mg/l (Fe) żelazo całkowite;
  • 170 mg/l (Mn) całkowity;
  • 20 mg/l (Mo) molibden całkowity;
  • 150 mg/l (Zn) cynk całkowity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

Masz taki skład pokrywa się czy nie?

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO Miałeś fuksa , znalazłem ten nawóz ze starych czasów u siebie. Daj mi chwilę zmierzę jego stężenie miernikiem ec w wodzie i powiem ci , jaką dawkę podać. Oczywiście nie znam ec twojej wody, więc wszystko też nie będzie perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...