Skocz do zawartości
ArteK

Przebarwione szczyty rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@ArtizO He jedno podlanie nie wystarczy , drugim razem taka sama dawka poleci na pewno. Tyko sprawedź ph ziemi, by mieć pewność , że pierwiastki obecne w ziemi są w pełni wchłaniane przez roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO Wystarczy jeden : Adwa d11 albo d12, jak masz 170 zł na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy z tego co czytam to jest tylko do ph wody ? Czy zmeczenie juz wchodzi mi na glowe i nie ogarniam ?

Edytowane przez ArtizO
Skleroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtizO nawet jak masz miernik tylko do wody, to bierz próbkę ziemi załóżmy 10g do tego 20 ml wody demineralizowanej ( ogólnie proporcja 1-2 ziemia do wody.) Wymieszaj z minutę odstaw na minutę i mierz i będzie miał pH ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtizO ja w ziemi nie uprawiam już. Nie miałem nigdy tego miernika więc nie wiem ale skoro @Zielone krainy mówi, że można do ziemi i jest gites to można.

Jeśli z wodą to tak jak pisałem z wodą demineralizowana, bo nie ma w sobie nic i neutralne pH. Ze zwykłą wodą pomiar nie będzie adekwatny do realnego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  widac poprawę 2 dawka 8ml florvita, miernik dotarł. Na poczatku myslalem ze jest do złożenia w częściach pierwszych okazalo sie ze firma kurierska ma samych futbolistow w ekipie....

czu dobrym Pomyslem jest kupic ten plyn hiligera? Zanim przyslą mi nastepny miernik minie weekend.

Ps mialem napisać wczoraj ale z racji urodzin moglem stestowac J-H auto. Mialem napisac jak wrazenia, po suszeniu i takim cuuringu. Moc taka ze zasnąłem xD aromat kozacki w smaku jeszcze trochu brakuje. Pjoooona!

16208403356045556207923160023992.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO No inna roślina,  wygląda nieporównywalnie lepiej niż wcześniej. Tylko teraz nie przesadź w drugą stronę, by nie popalić nadmiarem nawozu rośliny. Co do miernika to wał, ale tak jest z kurierami, jacy potrafią paczkami rzucać na różne sposoby. Jak wysłanie miernika potrwa to kup płyn , bo jakoś ph mierzyć musisz zanim nie przyjdzie. Co do urodzin to wszystkiego najlepszego ziomku, zdrowia i dużych plonów życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ArtizO napisał:

okazalo sie ze firma kurierska ma samych futbolistow w ekipie....

Nie zawsze jest to wina kurierów, sortownie to jeden wielki syf. Paczki głównie układasz w kratach, także jak twoja paczka znajdzie się tam pierwsza, a później przyjedzie 15 x 30kg soli kamiennej to jest jeden wielki masakrator 😂😂

 

3 godziny temu, ArtizO napisał:

Ps mialem napisać wczoraj ale z racji urodzin moglem stestowac J-H auto. Mialem napisac jak wrazenia, po suszeniu i takim cuuringu. Moc taka ze zasnąłem xD

 Wszystkiego dobrego, blancik za ciebie :ganjamon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy patrzac na zdjecia pierwsze i z wczoraj śmiało moge Napisać "Tyś mi Chłopie życie urotował" 😎😁😁

Frajde jaką mialem z zapalenia urodzinowego lolka z wlasnego ogródka najlepszy prezet!😈😈

@Zielone krainy Dziekuje za życzenia, zdrowie najwazniejsze na reszte zapracuje💪💪

@Morenn oczywiscie nie mam 100% pewnosci czy to kurier czy na sortowani, wiem ze brak szacunku do cudzych rzeczy jest smutne, juz nawet pomijając fakt kasy.

Mam nadzieje ze teraz pączka zajmie sie jakis mniej zaawansowany gracz 🤣@Morenn Dzieki za życzenia 😎😁😈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO  Nie ma sprawy, o to chodzi, by rady miały sens i prowadziły do poprawy stanu, a nie do jego pogorszenia. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy witam witam

Przepraszam za tak dlugo nic nie pisałem, nawał pracy poprostu porwał mnie. Już pisze jak sprawa wygląda i jak sie Pani ma 😉 mianowicie co do miernika odposcilem(płyn heliga sprawdzil sie,poczatki byly trudne ale ogarnąlem temat za 2paki kupilem nawóz A-N jednostka ta reguluje nam ph do 6.0 wiec wyszedlem z zalozenia ze sensownie bedzie wydac na nawóz który sam ustali Ph( przyda sie bo nastepna partia wjedzie na hydro wtedy zainwestuje w miernik) wydaje mi sie ze decyzja była dobra, dziewczyny zadowolone więc co chcieć więcej.

1Pani to energy rush tydzien 9 aromat skórki od jabłka i nuta pomarańczy😁

16223947598484667035391051797363.jpg

2 To ta bidulka co została uratowana, florwit pomogł ale dopiero po A-N topy zrobily sie kleiste i popuchly, wiec chyba nie zostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować i życzyć dużo zdrowia.(dodam fotki przed kosą) Pozdrawiam 💪💪💪

16223949270054360709606067766864.jpg

Zapomniałem dodac ze allegrowicz od którego nabyłem miernik ten w częściach zwala wine na mnie ze specjalnie go zniszczylem (Ciekawe co bym tym osiągnął?!? Ktoś jakies sugestie? Czas na zwrot pieniedzy ma do 5 czerwca jesli nie napisze otwarcie nazwe groowshopu (klient dobry tylko jak kupuje)i mam nadzieje ze nikt nie zostanie oszukany tak jak ja!@Zielone krainy @Morenn @Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx dlatego nie lubie zakupów internetowych, z usług tego shopu juz nie skorzystam. Jak wyzej napisalem do 5 nie bedzie odzewu wkleje rozmowy 😉 reklama pełną gęba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@ArtizO  Rośliny kozak, gratulacje , a co do człowieka z allegro to bym olał sprawę, bo nie warta zachodu, samo allegro to jak dla mnie przypał, jak chodzi o tematykę uprawy, a co dopiero, by na tym portalu aulkcyjnym robić, jakiś spór o miernik, ja bym odpuścił i kupował na przyszłość nie na allegro, ale w jakimś sprawdzonym growshopie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy na spokojnie zamawiam zawsze na inne adresy więc wierze ze prypał omijam. Z tego samego growshopa mam wentylator i filtr. Filtr przestał spełniać swoją funkcje bo turbi na chacie grubo. Niestety a moze stety jestem bardzo wymagający co do kupna. Robie wykończenia wnętrz i u mnie nie ma pół środków, wiem ze klient płaci i ma byc zadowolony czasem wychodzi sie na zero albo na minus ale taka jest kolej rzeczy 10lat dzialam i mialem tylko jedną reklamacje z racji tego ze klientowi przypomniało sie targowanie na koniec pracy. Poprostu czasami tak jest. Dobry growshop chetnie dowiem sie Jakisz to? Zeby nie bylo reklamy poprosze w wiadomosci prywatnej info @Zielone krainy Dla Ciebie wielki Szacun bo Tyś mi te Panne uratował 😉 ide nabije Bogdana wielki buch Twoje zdrowie 😈😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArtizO  Ale na allegro nie masz swoich danych ? Imię, nazwisko? Jak kupujesz na kogoś innego to spoko , najwyżej odwiedzą słupa. Nie ma sprawy, jak chodzi o pomoc , dobrze, że wszystko wyszło, jak powinno czyli dobrze. Za bucha za moje zdrowie dzięki też za twoje zapale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...