Skocz do zawartości
fxxx1337

OG KUSH FEM PCBOX

Rekomendowane odpowiedzi

Aha. Ehe. Więc przypuszczenia się potwierdziły. 

Tak duże zaburzenie homeostazy ("stres") powoduje, że roślina "myśli" sobie: "aha. Pizda i chuj. Idą poważne zmiany pogodowe zagrażające kwiatostanom. Jebnę se jajka. To i tak lepiej dla przetrwania gatunku niż cipki, które obumrą i nici z tego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 nie mam co sie sugerować wczesnieszymi zbiorami bo mialem inne odmiany i warunki. Ale mialem 20g mniej. Nie wydaje mi sie zeby uvb mialo jakies negatywne skutki na ilość plonu. Niby rosliny produkują wiecej trichomow co sie wiąże z większą wagą. Jak narazie tylko na tym forum spotkałem się z taka opinią a trochę czytalem na ten temat zanim użyłem uvb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@fxxx1337 Z tego, co pamiętam tutaj kolega @niewiemalesiewypowiem pisał, że jak się za szybko włączy lampę UVB to utwardzi topy i z tego powodu plon będzie mniejszy, bo odpowiednio nie spuchną, ale jak się włącza we właściwym terminie ( ok. 2-3 tyg. przed kosą ), to wielkość plonu na tym z tego, co pisał nie powinna ucierpieć.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wytrzymałem i zerwałem najmniejszego topka XD 1g mokrego, to jakies 0.2 będzie suchego, właśnie się suszy, lekko go otrymowałem (praktycznie 10 sekund) i już ledwo nożyczki działały XD fajna będzie zabawa przy harvescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UVB 2-3 tygodnie przed zbiorem, kolejno 30 minut, nastepny dzien 45 minut, potem 60 minut, godzina 15, godzina 30, i tak az do 2h. - tak to bylo 😉

Wczesniejsze swiecenie UVB jest szkodliwe, tak jak i dluzsza ekspozycja roslin na UVB (Moze nawet calkowicie zahamowac rosline)

"Jednym z najważniejszych czynników powodujących wzrost produkcji THC u konopi, jest promieniowanie UBV, co potwierdziło amerykańskie badanie z 1987. Udział THC w kwiatostanach konopi, które były traktowane lampami UVB, zwiększył się w badaniu nawet o 5%, ale tylko w przypadku tzw. chemotypów psychoaktywnych, czyli mających genetyczny potencjał do produkcji kannabinoidów."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,
I've added UV to indoor grows with only marginal increases in potency, and equivalent decreases in bud size..”

,, These natural sunscreens are produced with exposure to both UVA and UVB light, although only UVB damages the plants’ DNA.”

 

,,it start cutting yields by 5-15% but it boosts THC dramatically.”

,,często prowadzi do obniżenia plonu (Caldwell i in., 1998; Correi”

Dzielnicowy bierze info z dupy:smokelots: jeżeli ktoś chce się dokształcić w różnych tematach które raczej nie są ,,standardem” w sadzeniu niech używa zagranicznych stron, artykułom naukowym, a nie Januszem z hasisiu i hypertalka 

 

@fxxx1337 herma to nie Tylko geny, to przede wszystkim stres podczas uprawy, swiatlo, temperatura, wilgotność, podlewanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...