Skocz do zawartości
konopny_janusz

1x Future #1 | 1x Black Widow

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Riddickosa też tak podejrzewałem, i wtedy cała uprawa idzie się jebać. Nie wiem czy 5 gram zbiorę. Przy ziemii biobizz all mix nie miałem takiego problemu, a lałem jeszcze więcej nawozów niż teraz. Szkoda, że nie mam miernika EC

 

Podkusiło mnie żeby spróbować na zwykłej ziemi, ale naprawdę to co robią producenci takich ziemi jak WESTLAND z ludźmi to jest szczyt chamstwa, bólu i rozpaczy. Napisze do nich maila że mają robaki w ziemi i niech wypierdalają z tym produktem. Już nie chodzi o uprawę konopi, ale w innych roślinach na tej samej ziemi też te robaczki są. Nie pomagają ani wywary z czosnku ani ten środek owadobójczy o którym wcześniej pisałem, ani nawet pałeczki owadobójcze które też wkładałem w glebę z nadzieją że pozbędę się szkodników

 

a ja tą fotorelację potraktuję jako nauczkę i wrócę jeszcze raz z nowym projektem, bogatszy o nowe doświadczenie(a)

 

wyslałem do nich maila. Oczywiście z anonimowej skrzynki z serwerem w szwajcarii 

 

swoją drogą, gdzieś czytałem, że niektórzy wypiekali ziemię w piekarniku przed posadzeniem planta 😄

 

choć ciągle mam nadzieję, że jednak @Zielone krainy ma rację i nie zgadza się proporcja nawozów, czegoś jest za dużo i jest na ten moment poblokowana.

image.png.a9a90946cec56ec19b2151fff6d652f2.png

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Dzielnicowy tak po water curringu, z wynikiem  jednego takiego troche mniejszego słoika, nie liczyłem ile tego było, ale na moje potrzeby miałem 3 miesiące jarania 😄 

Tylko wtedy miałem słabsze światło i praktycznie zero wentylacji 😄 a teraz mam teoretycznie lepsze światło, mieszak w środku i 1 wentylatorek od kompa wyciągający powietrze

Fajnie by było chociaż to powtórzyć. Teraz mam dwie roślinki zamiast jednej to może się uda

abc.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety zadbać o estetykę boxa. Swiatlo wnika ci w ściany w ogóle się nie odbija tworzy się masa hot spotów przez ta folie. Może i nie ma to wpływu całkowitego na twoje problemy ale sądzie ze 50% na pewno. Pisałeś wcześniej ze masz za mocne swiatlo dlatego tak, to nie ma znaczenia przy takim obiciu boxa tracisz naprawdę dużo światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja bym flusza nie robił, a zamiast niego dał parę sytych podlań czystą wodą z odpowiednim ph, tak by za każdym razem woda wyciekła na podstawkę, niech się roślinna trochę wyssie z azotu, bo go ma za dużo obecnie, a potem uzupełnisz w ziemi te pierwiastki, jakich faktycznie będzie potrzebowała roślina w odpowiednich proporcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy muszę poczekać aż ziemia przeschnie. 

@Dzielnicowy ale to nie jest folia tylko koc termiczny. Jest trochę pomiętolony, bo z poprzedniej uprawy, ale z tego co mi wiadomo odbija jakąś tam część światła a pochłania jakieś 40 procent . Wszystkie ścianki są oklejone do wysokości roślin. Są tam jakieś niedociągnięcia ale jest to z miarę ogarnięte. Ponad rośliny  nie będę kleił bo jest Led który ma białą farbę a który zajmuje powierzchnię prawie całej górnej ścianki xd

Gdyby światło uciekało na wegu wyciagalyby się a ja miałem inny problem. Zbijaly się, dlatego na wegu wrzuciłem im na kilkanaście dni zwykle żarówki zamiast panelu, a panel wrzuciłem na flo 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cosik tam idą, 90 dzień, nie wszystkie topy puchną jednakowo, może gdybym poucinał dolne odrosty poszłoby bardziej w górne? Czytałem że Future 1 lubi coś takiego. Ile jeszcze dni obstawiacie? chciałbym chociaż trochę bursztynu.

Parę dni temu zostały porządnie przelane czystą wodą kranówą, przefiltrowaną i odstaną ok pół dnia. Dużo chyba tego azotu mają bo słabo widać, żeby siebie zjadały

 

chyba że robić takiego masakrycznego fryzjera i wtedy światło będzie docierało też do dolnych partii tworząc dłuższe topy, tylko czy wtedy nie będą hermić. Tego się boje, bo wtedy cała uprawa idzie w ch..olere

@Zielone krainy to dobry pomysł?

IMG_20210602_200432.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz jak jak widzę, ze coś z dołu będzie bardzo małe, luźne lub w ogóle doszłoby 2 tygodnie później to odcinam :bongrip:

Stara metoda liści nie trzeba ucinać, można zwinąć i spiąć czymś (klamerka), ja usuwam tylko stare 

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzielnicowy Troche mi szkoda, bo to pewnie o ileś tam gram zmniejszy plon, a we wcześniejszym grow, nawet popcorny po water curringu mnie klepały. No ale widocznie trzeba coś poświęcić. Nadają się takie mini topki do palenia czy do kibla fruu? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz z dwóch roślin zdziwiłbyś się ile wychodzi hasisiu :smokelots: gdybym mógł to bym jarał go cały czas zamiast topkow, bubble bagi nie drogi interes a przydadzą się na przyszłość 

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...