Skocz do zawartości
Nyilas

Pierwszy raz - AF Bruce Banner | AF Black Domina | AF Jack Herer | Led Mars ts 600

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, Dobry_Człowiek! said:

@Nyilas miałem to samo. Trochę za wysokie Ph

Wlałem im nawóz, więc może samo się ureguluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczyło to nawozów od biobizz, ale nie znajdę, bo było to jakiś czas temu a tematów jest sporo, ale no w każdym razie jedno podlanie jak tak zrobiłem totalnie błędnie. Resztę obniżałem najwyraźniej trochę za mało. Zaszkodzi bardzo? Czy może podlać jutro od razu drugi raz dobrym pH? Tylko żebym znowu nie przelał roślinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Nyilas Zacznij od zmierzenia ph ziemi, jak w ogóle chcesz myśleć o modyfikowaniu go, bo o ile chcesz je obniżyć, jak nie znasz jego wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem wszystkie płynem helliga, każda w normie. Poczytałem też o odżywkach biobizz, i akurat biogrow nie zmienia pH w ogóle, więc ostatnio podlałem je z za dużym pH, także dzisiaj wlałem im standardową wodę z pH obniżonym sokiem z cytryny, i do tego dałem biogrow dla dwóch roślinek które mają to samo co ta wcześniej (ta wcześniej już się wyleczyła a pozostałe mają te same braki co tamta wcześniej) także w sumie póki co wszystko pod kontrolą 😄

Zdjęcia powrzucam myślę za kilka dni, a z zmian i uwag to:

Kupiłem mieszak kilka dni temu 16w, + jedynym problemem jest to że roślinki  rosnął mega gęsto, a jednocześnie nie na całości doniczek, więc to raczej błąd w lst, już aby liście odginać mi zostało. No i wilgotność zamiast spaść tak jak sądziłem po dodaniu mieszaka, to w sumie jest taka sama, 56% na ten moment, niby to dobrze, ale martwię się na zapas jak już przyjdzie obowiązek tych 45% jak ja to zbiję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu potrzebuje rady, tym razem o co może chodzić? Zaatakowało tylko kilka szczytów, jednej roślinki po jednej stronie - liści prawie nie ruszyło, a jak już to tylko te przy szczytach.

IMG_20210305_212723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zorganizuję nic lepszego niż płyn helliga żeby zmierzyć dokładniej, teoretycznie wszystko ok, ale skoro coś to zakładam że za niskie. Wystarczy jak będę podlewał wodą z wyższym pH ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kranie mi leci 7.2 więc wystarczy żeby podbić pH, tylko czy tak to zadziała? I wie ktoś może czy lać dobre pH i się ustabilizuje, czy wyższe od prawidłowego żeby szybciej się podbiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopałem lst przez co rosnął tak gęsto i nie po całości,  przez to nie wiem ile z tych szczytów finalnie się wychyli, ale przynajmniej będę wiedział jak nie robić w następnej uprawie 😄 Błąd był taki, że lst traktowałem jako tworzenie szczytów a zapomnialem o prawidłowym rozmieszczeniu roślinki 😕 No i za szybko, oraz za często robiłem to na początku, przez co potem w ogóle nie było manewru.

IMG_20210307_214352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 1 Bruce Banner

2 Jack Herer

3 Black Domina 

Trzy na raz w boksie - układ jak wcześniej 

Kolaż - góra Bruce Banner, lewo Jack Herer, Black Domina prawo

 

 Zrobiłem dokładniejsze zdjęcia ale okazało się po fakcie że tryb pro jednak w moich rękach jest ostrość -100 także w  sumie bezsensu te zdjęcia ale coś wrzucić trzeba

Także zostały takie :_: 

 

Rosnął codziennie kilka cm w górę, obecnie mają 45 cm, problem z końcówkami przy szczytach dalej pozostał.

Nie mam pojęcia o co im chodzi bo pH niby w porządku.. dodatkowo pierwszy raz je wyciągałem z Boksa od kilkunastu dni, i zebrałem łącznie z trzech garść uschniętych liści dolnych, to normalne czy zły znak ? Plus 2 liście Herera, od strony ściany poblakło, podejrzewam że to przez jakieś warunki z tamtej strony Boksa.

Skret, miała być konkretniejsza wstawka ale nie chce ich znowu wyciągać i męczyć bo boks jest mega ciasny dla nich i się nachodzą 

IMG_20210314_002117.jpg

IMG_20210314_003205.jpg

IMG_20210313_234144.jpg

Edytowane przez Nyilas
Pomieszslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nyilas napisał:

i zebrałem łącznie z trzech garść uschniętych liści dolnych, to normalne czy zły znak ?

możliwe że ze starości usychały, lejesz im coś bo wyglądają jak by miały za dużo pierwiastków i lekko oklapnięte jak by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostały grow 2x w swoim życiu, małe dawki. Pierw jak liście pokazały brak azotu, a potem jak myślałem że szczyty tym co robią, wołają o to samo.@Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem poprzednie fotke i nie wyglądało na niedobór azotu, niedobór azotu nie objawia się żółtymi krawędziami liści bardziej nadmiar, lej wodę kontroluje ph i powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać im potas ? Czy to coś innego, nie wszystkie liście tak wyglądają

1 Black Domina 

2. Jack Herer

 

IMG_20210317_023322.jpg

IMG_20210317_023153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...