Skocz do zawartości
Nyilas

Pierwszy raz - AF Bruce Banner | AF Black Domina | AF Jack Herer | Led Mars ts 600

Rekomendowane odpowiedzi

Podlałem wczoraj je samą wodą,  ogólnie z dnia na dzień obie mają coraz jaśniejsze liście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry że nie dodaje relacji, ale nie ma w sumie za dużej różnicy na zdjęciach żeby był jakiś sens. 

 

Jak na to reagować? Ogólnie sama woda szła, wczoraj 2 ml bloom dostała, równo 24h temu.

IMG_20210326_014050.jpg

IMG_20210326_014044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym W jakiej formie zamówić dolomit ? Jest coś jeszcze co warto dokupić ? Kieszonkowy mikroskop, dolomit i coś jeszcze mi się przyda na końcowy etap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Dolomit, przyjdzie w wt-srode 

Roślinki rosnął, to ich 59 dzień ok, Bruce Banner (na dole) ma już 70 cm wysokosci, pozostałe są niższe o kilkanaście cm. Black domina (prawo) jako jedyna ma widoczne trichomy, i ma też te problemy z plamkami na liściach. Bruce Banner z kolei jest sporo jaśniejszy od reszty, a Jack Herer (na górze) choć najmniejszy to i najzdrowszy się wydaje.

Przypominam że to automaty, mam trochę za wysoką wilgotność bo 55, przyciąć im liście? A jak tak to które, tylko te dolne czy inne ?  

IMG_20210329_035016.jpg

IMG_20210329_025838.jpg

IMG_20210329_025842.jpg

IMG_20210329_035844.jpg

Edytowane przez Nyilas
Dorzucam zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jej jest? + Nie czuć tak zapachu marihuany w boksie, tylko pojawił się dziwny, nie przyjemny zapach, ciężko mi opisać. Nie stęchlizna nie psuciem, ale negatywnie, nie jak z roślin tylko właśnie jakby jakieś  jedzenie zaczynało transformacje w zepsucie.  Jakieś pomysły? Wieczorem wyciągnę je z Boksa podleje dolomitem, wyczyszcze boks, możliwe że to pleśń a jak tak to gdzie jej szukać skoro względnie od zewnątrz nic nie widać? + Krzak którego głównie bujał mieszak, ma kilka łodyg fioletowych, dopiero teraz, to wina mieszaka czy można wykluczyć i szukać innych przyczyn? Dmuchał i kołysał nią tak już z miesiąc a od dzisiaj jest fioletowa na niektórych łodygach.

IMG_20210331_163352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nyilas napisał:

Krzak którego głównie bujał mieszak, ma kilka łodyg fioletowych, dopiero teraz, to wina mieszaka czy można wykluczyć i szukać innych przyczyn? Dmuchał i kołysał nią tak już z miesiąc a od dzisiaj jest fioletowa na niektórych łodygach.

nie mieszaka

ogólnie to sprawdzałeś ph?

co do zapachu możliwe że tak pachnie twoja roślina na tym etapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Sprawdzałem pH, za niskie. Dałem dzisiaj troszkę dolomitu bo nie chciałem przesadzić. Fakt, ta kwitnąca tak pachnie a nigdzie nic nie widzę. Więc raczej jest jak mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Nyilas napisał:

Co oznaczają liście które idą w pion ? Za blisko światła? Mam trochę problem bo prawie nie mam już sufitu, czy to nie to?

może, naginaj jak nie masz miejsca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem możliwość zrobienia zdjęcia, ale już jest w normie XD Także to musiało być coś ze względu na wilgotność albo sam nie wiem.

Ale jest za to inny problem, z Black Domina. Nie możliwe żeby to było popalenie bo nie dostają nawet 25% dawki, albo mniej albo nic, co innego więc? pH gleby nawet brzegi liści może atakować?  Co polecacie z tym robić? IMG_20210402_211144.thumb.jpg.cfed73fea6ccd1adfd3bbb19e21b4f1e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Jest za małe, w okolicach 5 

Ile tego dolomitu ?

Dałem po 2 łyżki na doniczkę podlanie temu, dużo więcej tego się daje?

Ciągle się to rozrasta, zwłaszcza na tej której już gołym okiem trichomy widać. 1 jpg - kwitnąca, atakuje większość po trochu, te plamki. 2 jpg - 2 szczyty dużo jaśniejsze i z takimi końcówkami. Co radzicie mi robić ?

Używam biobizz, podlanie wczoraj 2ml+2ml/1l bloom/calmag  tą z pierwszego zdjęcia, reszta w ogóle. Wcześniej prawie zerowa historia nawozów, poza początkami z biogrow to same jakieś malutkie dawki ta kwitnąca dostawała calmagu + bloom. 

Obniżam wodę wodą z cytryny, w kranie mam ok 7.2 pH, informacja z raportu.  Lałem zawsze max  2-2.5 ml na 1.5 litra wody, jak to się stało że aż tak pH spadło? + Jak podlewać teraz żeby pH podbić? 

IMG_20210404_173503.jpg

IMG_20210404_173458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...