Skocz do zawartości
Nyilas

Pierwszy raz - AF Bruce Banner | AF Black Domina | AF Jack Herer | Led Mars ts 600

Rekomendowane odpowiedzi

To moja pierwsza uprawa, liczę na pomoc od doświadczonych growerów 😄

Box 60x60x160

Lampa Mars Hydro Ts 600 100W

Zestaw wentylacyjny Black Orchid | Prima Klima 125mm 160-240 m3/h
Ziemia - Plagron Grow mix

Doniczki - 11 l plastikowe z leroy

Nawozy - Mikroryza, try pack od Biobizz - Wiem, różne firmy, nie pomyślałem 😕

Temperatura 23-28 Stopni

Wilgotność 51-60% - 3 pojemniki z wodą i ręcznikami w środku, niedługo wstawie nawilżacz + Będe spryskiwał doniczki

Mieszaki - Zero, wstawie na kwitnienie jakiś normalny,  mam możliwość wsadzenia wentylatorków komputerówych, ale przy takiej powierzchni to nie wiem czy nawet jedną sadzonkę by wykołysał XD

Treningi - LST  +  Tryb 18/6h

Pestki -  AF Jack Herer, AF  Black Domina, AF Bruce Banner, Domyślnie był plan 4x AF Ak 47 ale przez głupią sytuację straciłem 2 pestki, a drugie dwie przez to  nie wykiełkowały, śmietnik masło takie tam

Sorry za brzydko zrobione zdjęcia, następne będa już normalne

1,2 Jack Herer      29.01 - Wyjscie z ziemi ale zrzuciła skorupke 30.01

3,4 Bruce Banner - 30.01 - wyszedł z liścmi Wygląda jakby miał ucięty listek, ale ja nic nie zrobiłem co mogło go uszkodzić + Nie wygląda na ucięty z bliska tzn ma włoski itp, także zobaczymy

5  Black Domina  - 29.01 - Dalej ma skorupkę, próbowałem pensetą zdjąć ale nie da rady, jest około 3x dłuższa od pozostałych, wyciąga się i szuka światła a głupia zapomniała że ma kapelusz, jest mokra dlatego że czytałem żeby lać kropelki to może ziarenko zrobi się miększe i zleci

Wiem że mają mokro, teraz przerwa z wodą, wlałem im dzisiaj myślę że mocno za dużo bo około 300 ml na sztuke wkoło sadzonek, coś tam poleciało pod łodygi ale to aby góre im zmoczyło

Jack Herer Bok.jpg

Jack Herer Góra.jpg

Bruce Banner Bok.jpg

Bruce Banner Góra.jpg

Black Domina Bok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się górą, bo przy pierwszej też tak patrzyłem "U GÓRA SUCHA TO LEJE ZNOWU", aż w końcu przelałem i lipa :D, 300 to ja leje w 30 dniu 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam być może głupie pytanie ale zapytam.

Domina dalej nie zrzuciła ziarna, ale już jest postęp widać jak wypycha, myślę że jutro do wieczora będzie rozłożona (4 dzień) i tu zaczyna się pomysł. Wiem że znacznej różnicy między swieceniem 18h a 24h nie ma, ale jakby tą domine ominęło w sumie 3 dni światła, i jeśli np tydzień bym im świecił 24h  a potem przeszedl spowrotem na 18h to czy odrobił bym jakby jej stratę trochę czy po prostu jest w plecy i trudno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Nyilas Spróbuj dwoma pesetami. Złap dwiema pesetami łuskę tak, abyś mógł ją rozszerzyć na boki, jakbyś otwierał skorupę małża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano kupię drugą pensete i spróbuję tak zrobić, tylko może być ciężko bo ona prawie nie pękła, tyle co puściła kiełek i przez tą dziurę wyciska te listki które widać, będzie z tego karzeł czy może się wyrobi jeśli jutro zrzuci skorupę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Nyilas  Ta jeszcze o karle nie ma, co na tym etapie mówić. Wiadomo, że na ten moment krzak z tego może wyjść normalny. A z łuską jutro pokombinuj. Delikatnie ją naduś, by bardziej pękła i delikatnie pesetami spróbuj ją rozszerzyć.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Af Jack Herer 7 dni

2.Af Bruce Banner 7dni 

3.Af Black Domina 7dni, tylko że liście dopiero od środy 

Wilgotność 60-80%

Temp 26-17 przez ostatnie 4 dni, teraz już nocna będzie wyższa. 

Nie wiem co tu dużo pisać, póki co nuda. Mam wrażenie że w porównaniu do innych fotorelek to są trochę zacofane. Nie mam co o nich pisać, to napiszę o bojach z boxem, ogarnąłem wygłuszającą rurę, nie dała chyba nic poza kupą zabawy z przeciągnięciem i włożeniem stabilnie w środek wentylatora, potem chwila spokoju aż do dzisiaj - Stwierdziłem że wsadzę 45 cm tłumik do 60 cm boxa, i też było ciekawie, wisi pod lekkim skosem na farcie i 2 trytytkach ale udało się, zmienił by bardzo dużo jakbym miał takie dwa, a tak to pięknie poszło w drugą stronę wentylacji i wytłumia tylko trochę, czuję lekką różnice ale dalej jest słyszalny. Jakby ten box miał mieścić tylko Lampę i wentylator jak było pierwszego dnia to cały ten tydzień bym mógł przespać haha, ale nie o to w tym chodzi 😄

IMG_20210205_204336.jpg

IMG_20210205_204342.jpg

IMG_20210205_204347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby być większe, ale chyba nie jest źle, mogę dać zdjęcia z profilu jak ktoś chce, kombinowałem z wysokością lampy bo miałem wrażenie że nie rosnał, ale wróciłem znowu na wysokość ok 60cm 

Wilgotność okolice 60% i nie da rady mocniej podbić, pojemniki + mały nawilżacz, jest na chwile wyższa jak pryskam doniczki i ziemię ale to dajmy na to 5x dziennie 

Temperatura 28/21 i tryb zmieniłem na 20h bo łapała za niskie temp w nocy (około 16-18stopni)

1.Jack Herer - Największa ze wszystkich 

2.Black Domina, tu nie widać ale jest najmniejsza - to przez kapelusz i ma zestresowany kawałek łodygi, między piętrami 

3.Bruce Banners - Była długi czas oklapnięta, źle wchłania wodę więc mogłem przelać na początku, ale liście już w górze od wczoraj

IMG_20210211_022713.jpg

IMG_20210211_022718.jpg

IMG_20210211_022721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...