Skocz do zawartości
Gość

Cześć! Chcę pomóc w uzależnieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć!

Mam na imię Agaszka i mam 26 lat. Bardzo lubie pomagać ludzią, ale pomyślałam że może czas na coś więcej! Otóż chce zacząć pomagać osobą z uzależnieniami, ale nie mam wogóle pojęcia jak się do tego zabrać to pomyślałam, że może na forum o tematyce marihuanowej dostane jakies informacje (z badań wynika, że większość osób zmagających się z uzależnieniem zaczyna od "dymka")

Dla tego zwracam się do Was z prośbą jak można zacząć rozmowę z osobą uzależnioną. Często są to chyba osoby po przejściach z przemocą w rodzinie w różnych postaciach jak nadużywanie alkoholu, maltretowanie czy znęcanie się.

Czy są tu osoby uzależnione? Może ktoś by mógł na swoim przykładzie podać jak się zaczęło i o czym by chciał porozmawiać z drugą osobą, czego jej brakowało.

A może na co uważać w takich rozmowach? Może taka osoba uzależniona chciałaby pieniądze żeby kupić narkotyki a powie, że to na chleb bo jest głodny. Są takie sytuacje? Do czego może posunąć się osoba uzależniona?

Z góry dziękuje za każdą wiadomość

- Agaszka B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MONARU a nie na forum.

P.S. Popraw błędy. 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Agnieszka.

 

Z calym szacunkiem ale jesli Cie to kreci to na studia kierunkowe - resocjalizacja- tam dowiesz sie wszystkiego, jak rozmawiac, jak nie rozmawiac ect ect. 

 

Mam dwie znajome terapeutki, po dobrych szkolach.

jedna do tego urodzona- drugiej zas zrylo beret.

 

Jak to mawial klasyk- nie mam problemu z narkotykami, problem mam z pieniedzmi na narkotyki.

 

 

Ps. Tu sie uczymy sztuki botaniki, kultywacji wspanialej niewątpliwe rosliny.

Nie wydaje mi sie ze to odpowiednie miejsce... chodz moge sie mylic....;))

 

Teraz, Aron napisał:

Do MONARU a nie na forum.

P.S. Popraw. 

Jak dobrz ze jesteś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Jest tu jeden uzależniony może Ci pomoże ?
 

a tak serio tu sami rolnicy nie psycholodzy ?

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Aron A czemu nie na forum? Przecież tu ludzie hodują marihuane - część na właśny użytek a część pewnie sprzedaje. Te drugie osoby mogą mieć styczność z osobami uzależnionymi. Co do błędów to mam windowsa po angielsku i jakieś literówki mogły się wdać, przepraszam.

 

@Cieniu Ale na studia to trzeba mieć ukończone liceum ?

@Urojenie O, a kto taki jest uzależniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AgaszkaB

Angielska klawiatura to żadne usprawiedliwienie.

Ludzią (??) Serio? Wogóle (??)

Tu raczej nie dostaniesz fachowej pomocy. Prędzej w MONARze, bo w końcu po coś oni są. I mają o wiele większe doświadczenie niż userzy tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Aron Nie, klawiaturę mam polską ale windowsa mam po angielsku.

"Ludzią (??) Serio? Wogóle (??)" ??

Skąd możesz być takie pewien że osoby tutaj mi nie pomogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, AgaszkaB napisał:

 

@Cieniu Ale na studia to trzeba mieć ukończone liceum ?

 

to do dzieła - samo się nie zrobi.

 

 


są tematy w ktorych samemu można zdobyć dużo wiedzy i doświadczenia ale to nie jest jeden z nich.
 Ty zaś tu wchodzisz w przestrzeń kliniczną i psychologiczną, być może nawet psychiatryczną.

tak z ciekawosci, na innych forach growerskich tez o to pytalas? ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Cieniu Ale też chciałabym zobaczyć jak to wygląda zanim się zdecyduje podjąć korki bardziej takie... większe.

 

Tak, pisałam.

 

Doradzili mi żeby pójść na hyper coś bo tam niby dużo uzależnionych ale tam jest cenzura i moderator musi zaakceptować post i czekam na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@AgaszkaB  Nie to forum, tu nawet, jak ktoś jest od czegoś uzależniony to tak na siebie nie patrzy. Nie licz , więc na pomoc w tym zakresie, o jaki pytasz. Tutaj nikt nie jest nastawiony na szukanie pomocy w kwestii uzależnienia, choć większość tutaj obecnych jara na potęgę. :D

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Zielone krainy Z jednej strony to dobrze a z drugiej szkoda T_T ale może jednak ktoś się znajdzie, kto będzie chciał pomocy. Ja czekam ❤️

 

@Cieniu Dziękuje, ta cenzura tam mnie już dobija. Chyba godzine siedze i czekam T_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od substancji o chemicznej nazwie H2O. Nie mogę bez niej żyć, wydaję pieniądze by ją mieć. Czuję, że umrę jak jej nie będę zażywał. Byłem na terapiach ale to nic nie dało bo okazało się, że terapeuci też byli uzależnieni od tego i nawet mnie częstowali. Nie wiem jak z tego wyjść i Ty też na pewno mi nie pomożesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...