Skocz do zawartości
klaudiiaas

Które ledy lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@klaudiiaas Daj sobie z takim czymś spokój, chyba że chcesz stracić pieniądze to wolna droga. Na początek, jaka powierzchnia boxa ? A potem dobór odpowiedniego źródła światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

box 100x100x200 albo 120 x60 x180. Mam panele słoneczne do dyspozycji, dlatego chce się skupić na uzyskaniu jak najlepszych plonów. Szczerze powiedziawszy Chciałabym zainwestować w samą lampę ok 400zl. Kompletnie nie wiem za czym się rozejrzeć 

Czyli nie warto tych ze zdjęcia? Czy lepiej odłożyć trochę więcej i kupić coś pewnego? Jakieś konkretne marki czy sklep do zaproponowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, klaudiiaas napisał:

box 100x100x200 albo 120 x60 x180. Mam panele słoneczne do dyspozycji, dlatego chce się skupić na uzyskaniu jak najlepszych plonów. Szczerze powiedziawszy Chciałabym zainwestować w samą lampę ok 400zl. Kompletnie nie wiem za czym się rozejrzeć 

400pln na tę powierzchnie ? To się nie uda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@klaudiiaas  Według kalkulatora lumenów potrzebujesz 50 tyś lumenów, więc jak masz budżet 400 zł to chyba musisz iść w HPS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy To znaczy chciałam zacząć już robić boxa, ale jeśli z tymi lampami i za takie pieniądze się to nie opłaca to może lepiej poczekać i odłożyć stawiając na jakosc i pewność? Coś godnego polecenia? I ile potrzebuję pieniędzy na dobre ledy?

@Zielone krainy 120 x60 x180 na 3 Haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@klaudiiaas  Na 2 - 3 roślinki box 100 na 100?:D

2-3 rośliny zależy czy Auto czy sezon , jeżeli auto to 2 rośliny lekko pójdą na 60x60x160 i do tego SpiderFarmer SF1000  lub Marshydro TS1000. Ja uprawiałem 3 automaty w takich warunkach i było ok. 
Ale może koledzy się wypowiedzą , być moze mają inne pomysły. 
Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Na ledach nie masz szans za takie pieniądze nic sensownego kupić, jak chodzi o tak duży metraż, ale jak chodzi o lampy hps to za te pięniądze kupisz lampę, jaka spokojnie oświetli taki metraż., wystarczy lampa Hps 400 W , kosztuje na allegro 258 zł. Na Ledy na powierzchnie 100 na 100 to około 1000 zł .

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Vampidrut  I teraz nie wiem w co iść. Czy dać teraz te hps czy odłożyć kasę na ledy. Słyszałam, że z hps nie wyda ci tak dobrych plonów, co z ledów. 

Mój znajomy kupił z alliexpres. Jakoś
do 150zl i rośnie póki co pod tymi ledami elegancko. Od razu widać było 

 

 

Edytowane przez klaudiiaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@klaudiiaas  To już twój wybór , ale może na początek nie warto szaleć , weź mniejszy namiot , a do tego ledy stosunkowo w niskiej cenie i na tym się ucz, a jak wszystko pójdzie dobrze to pójdziesz w coś większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@klaudiiaas  To już twój wybór , ale może na początek nie warto szaleć , weź mniejszy namiot , a do tego ledy stosunkowo w niskiej cenie i na tym się ucz, a jak wszystko pójdzie dobrze to pójdziesz w coś większego.

@Zielone krainy A co sąddzisz o tych ledach, co dałam wyżej (te ze zdj 3000W) na 2 krzaki ? ta wentylacja, wiatraki ,nawilżacz i może być spoko? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@klaudiiaas  Nawet na takie ledy nie patrz , jak już chcesz coś w niskiej cenie z ledów dobierać to szukaj tutaj https://ledam.pl/  przynajmniej pieniędzy nie wyrzucisz w błoto.

 

@Zielone krainy  https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w ?? 60 W nie za mało?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@klaudiiaas  Ja takiego posiadam. Moja powierzchnia uprawna to 75 cm na 42 cm , mam na tej powierzchni 4 rośliny i wszystko idzie dobrze, ale taki panel na powierzchnie  100 na 100 nie wystarczy , jak o to pytasz.

Pewnie się dziwisz, że tylko 60 W , owszem to bardzo mało, ale to na 4  diody CXA2520  wystracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaudiiaas Jakie lumeny przy ledach. Omijaj posty niektórych. 

Jaki masz koleżanko cały budżet ? Na tym trzeba się oprzeć. Powiedz ile chcesz wydać, to coś dobierzemy Ci, jakąś konfigurację mającą ręce i nogi.

 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...