Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problemy właśnie z tymi liśćmi, dopiero zaczyna wstawać jak dostaje min 2.7l wody tak to leży po dwóch dniach, pisałem wyżej o tym problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 52, zrobiła się trochę żółta, dołożyć jej czegoś? (Nie sugerować się temp jaką widzicie na zdjęciu, tylko chwilowa)

IMG_20201205_084956.jpg

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boby

Siema, głodna wch*j interweniuj szybko bo dopiero zaczyna puchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 napisal przecież że daje Terra Vega. Czytaj uważnie. O temperaturze też napisał wyżej, że spada tylko na chwilę jak otwiera drzwi

@superlemon a masz Terra Flores? Pk 13/14 nie daje się przez całe Flo. Zobacz w tabeli. Ewentualnie podaje się go przy niedoborach P i K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym PK to ciekawe są wątki, przeczytałem już kurwa tyle że szkoda gadać. 

Potas produkuje włosy, a fosfor je wypełnia. 

Oczywiście znajduje się w bloomie, ale w mniejszej ilości. Gdy roślina potrzebuje podajesz pk i od razu może to pobrać. 

Niektórzy stosują przez całe flo, z swojego doświadczenia mogę powiedzieć że trzymanie się dawek zalecanych przez producenta zablokowało mi dwie sztuki. Stanęły w miejscu. Dlatego uważam że przy wielkości pąków mniej więcej palca, powinno się podać PK , i później już w zależności od tego czy nie będzie krzyczała że mało. Po obserwacji topów i kondycji całej rośliny. 

Ja przesadziłem, więc piszę, może się komuś przyda. Bo tak bym miał żniwa równe, a tak to muszę wydłużyć dla dwóch sztuk. 

Ale jest jedno Ale, te co się zatrzymały aktualnie mają dwa razy większe topy od poprzednich które już dochodzą. I masę popcornu. Ale o tym jeszcze pomyślę na spokojnie a nie zjarany i postaram się podzielić wnioskami. 

Z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @superlemon patrzę na poprzednie zdjęcie, liście żółkną od dołu i idzie do góry jak widać na następnym zdjeciu. Wysysa coś z liści. Dlatego to jest niedobór. Azotu ma za mało 

Ale dalej podtrzymuje że za dużo wody lejesz,  że te klapnięte liście , nie wiem jak te małe przytopowe wyglądają się utrzymują. 

Jasne że też mogę się mylić. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

To ze masz 20l donice to nie wiedziałem i zmienia postać rzeczy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon na 11 l leje 1,4 -1,5 l co trzy dni. 

Ty masz 20, ale nie wiesz jak korzenie się rozeszły , czy bardziej na boki czy w dół. 

Uważam że podlewając 20 trzeba sporo poczekać zanim dołem wyleci.  

Może i 3 jest dobrze, tylko skąd taki stan liści ? Po podlaniu wyższe powinny sterczyc jak chuj na wietrze . A tu i mają brak, pokazują kolorem i są zupełnie bez życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon podstawowe nawozy to Vega i Flores i na upartego można na nich zrobić uprawę. Booster wybrał bym zamiast pk kdybym musiał z czegoś zrezygnować. PK jest silnie stężone dlatego daje się go tylko raz-dwa razy i ewentualnie przy niedoborach.

To nie jest tak, że trzeba mieć pełną gamę nawozów, wystarczy podstawa i w razie potrzeby można dokupić coś dodatkowo

@zielonyjamajczyk duzo ziemi też trzyma więcej wody, a jak on leje 3l co 2-3 dni to może być za dużo zwłaszcza jak roślinom coś dolega i nie wypiją całej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej problem z wiszącymi liśćmi,  wychodziło że przez brak wody bo leżała co chwilę, mogę poczekać teraz z 4 dni żeby wypiła wszystko, kupię terra flores i dostanie po 2l wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...