Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 7 dniowy maluszek pod mars hydro tsl2000 w light mix od plagron coś listki dziwnie wyglądają, podlewana co 4 dni odwróconą os. po ok. 150ml, z góry dzięki i liczę na pomoc ?

IMG_20201019_213504.jpg

IMG_20201019_213440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh lemon haze.. Mi padł bo też zasiałem? ale jednak nie tym razem. Na jakiej powierzchni to będzie? Jedna aby pod taką lampę.. No no ??

Light mix od bizz ma mało nawozu. Na worku pisze ze na pierwsze dwa tyg. Starczy, potem trzeba swoje dopalacze. A duża ta doniczka? 11L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były trzy ale jedna wyszła ? mam sweet mango jeszcze obok ale kiełkuje narazie. 120x60 donica 20l wszystko pod scrog przygotowane, żeby tylko urosła zdrowa

54 minuty temu, Szym napisał:

@superlemon podlej tą glebę porządnie bo wysuszysz krzaka

ten miernik wbity w glebę raczej też się nie przyda

Dostała przed chwilką 700ml, faktycznie sucho było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaskakujące. Nie lałem po 700 w takiej fazie. Cały czas mnie zaskakuje te forum. Na początku po 100-150 ml do okoła łodygi. Pierwszy raz teraz dałem w 19 dniu 450 ml. A tak to bardzo oszczędnie, tylko wilgotność wysoka . Spryskiwalem na początku jak miałem problem z hps po liściach, potem tylko od czasu do czasu . Ale może od tej lampy tak wysuszona ta ziemia. Hmm dobrze was czytać.  Mam nadzieję że wyrośnie ? z fartem @superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może jeszcze za wcześnie ale niedługo możesz spokojnie 1,5 litra lać. Niby jest zasada że ilość wody to 20% z pojemności donicy jaką masz. Ale nie wiem w jakich warunkach i przy jakiej glebie.... A nie zawsze brak odpowiedniej ilości pokaże się na liściach tylko może wolniej rosnąć i być taka rzadka ?

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ważyłem doniczkę i wiedziałem czy jest sucho czy nie, bo za każdym razem jak włożę palca to jest według mnie sucho ? tym razem jednak dałem 20l a nie jak wcześniej 11l ale niestety nie zważyłem. Zawsze podlewalem małymi dawkami, więc w końcu nie wiem jak jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć czasem bardziej sucho, niż przelać . Przecież mała roślina to słabo rozwinięty system korzeniowy. Zalanie go wodą to przecież równoznaczne z możliwością gnicia tych cienkich korzeni.  

Nie mam doświadczenia jak inny, ale byłem z tym ostrożny, przynajmniej na początku. Teraz lałem pół litra prawie na 11 doniczkę , wczoraj podlane , dziś elegancko jeszcze ziemia wilgotna. Jutro znowu. Ale trzymam wilgotność 70-90 to raczej też wpływa na glebę i utrzymanie wilgotności . I nie mam HPS tylko LED a hps mi bardzo wysuszal powietrze i glebę. Każda uprawa to indywidualność. Uważam że trzeba znaleźć złoty środek . Masz dużą doniczkę. Mi na czacie podpowiedział ktoś żeby na początku lać przy łodydze i tego się trzymałem , teraz Szym napisał że po całości , i wydaje mi się że i jedno i drugie się sprawdza na początku , byle z umiarem. Bo skoro mi wychodzi jak na razie a innym przy podlewaniu całościowym też to znaczy że jest ok. Ale metodę palca lubię ?

No nie gadaj że nie wiesz wkładając palec że coś jest wilgotne ? ważysz kobitę przed seksem ? ? Hah żart oczywiście .

z fartem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień, coś słabo wygląda według mnie. 700ml wody dostała 3 dni temu, jak wkładam palec to sucho i to dość głęboko, nie wiem czy podlewać czy czekać i kiedy ją wspomóc czymś bo jest w light mixie

IMG_20201023_121305.jpg

IMG_20201023_121220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 23 dzień. Rzeczywiście coś słabo. Daj lampę 20 cm od szczytu , podlewaj koło łodygi częściej a po trochu. Przynajmniej ja tak robiłem. I spróbuj temperaturę podnieść do 27-29 stopni. Mało ma, jak na taką wielkość. 

IMG_20201023_134227.jpg

Donica wielka też. Wlałeś nawet i dużo ostatnio ale szybko przeleciała, a korzenie jeszcze są słabo rozwinięte. Więc mało co skorzystały. Ale mogę się mylić. Pewnie koledzy jeszcze coś dzisiaj podpowiedzą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę ciężko mi będzie obniżyć ale mogę podkręcić ją bo jest na 70%, zwiększę temp. ile wody jej dać mniej więcej i czy dalej odwrócona osmoza czy coś jej zaaplikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon  Lampy nie możesz obniżyć, to podnieś roślinę. Daj jej jakieś wiaderko odwrócone i postaw na nim i po problemie. Ja lałem około 200 ml wieczorem i rano sprawdzałem jak sytuacja. Jak sucho to rano dolewałem trochę. Nie wiem czy dobra metoda ale u mnie na automacie się przyjęła. I często pryskałem wodą bo nawilżacza nie miałem. Jak dałem nawilżacz to od tej pory mam spokój. Raz dziennie, może raz na dwa dni, profilaktycznie dam trochę mgiełki na nie z zraszacza.   Ona się nie wyciąga do góry ale też nie rośnie. Więc jednak bym się skupił że za sucho, że wody lałeś dużo, ale przelatywała i korzeń nie miał z czego czerpać i światło mało. 

Jestem też amatorem, mam tylko szkołę jak na razie na podstawie moich dwudziestu kilku dniach hodowli.  Nie masz żadnej odżywki na system korzeniowy ? Nic nie kupowałeś ? Ją też można by już dać. Ja od początku prawie w 1/4 dawce dawałem. Teraz łodyga grubsza niż środkowy palec u mnie.  

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon i gitara ? czekamy na efekt.  Nie zaglądaj teraz co chwilę, daj jej czas. Światło 20/4 wentylator mieszający na nią i będzie git. Bo nie widać po niej jakiś problemów, oprócz zahamowania wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gówniana rada żeby podlewać tylko koło roślinki. Podlewa się całość i rzadziej a nie często mało koło rosliny. Roślina ma szukać wody bo tak buduje większe sieci korzeni. Ma co jakiś czas poczuć że jest sucho bo będzie szukać wody korzeniami. Skąd wy bierzecie te rady? Z gazetki o narkotykach znalezionej na komisariacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue ktoś mi np tak napisał tutaj na forum jak miałem kilkudniowe dziewczyny i tak robiłem i jest ok. Stary on ma 20 litrowe donice, mają szukać wody prawie 30 cm w dół ,jak tylko przeleci całą glebę? Czy zwiększać ilość wody systematycznie ? Jestem początkującym ale gównianą radę już tutaj jak widać otrzymałem od kogoś tak ?  I mógłbyś sobie darować docinki na temat psów. Lewą nogą wstałeś z soboty ? 

Jak często powinieneś podlewać rośliny konopi?

Ilość wody, jakiej potrzebują twoje rośliny, zawsze będzie się zmieniać ze względu na wielkość doniczki, temperaturę, zdrowie i etap wzrostu. Uprawa marihuany indoor wymaga innego podlewania, niż uprawa na zewnątrz.  W obu warunkach nienawodniona roślina wygląda na słabą. W liściach nie ma siły i czują się bez życia, więc opadają. Przelane rośliny wyglądają podobnie, ale końcówki liści zwijają się, jakby chowały się przed wodą w doniczce. Oczywiście nie chcesz, aby twoje rośliny kiedykolwiek były odwodnione lub przelane, ale kiedy będziesz zastanawiać się jak podlewać marihuanę, to pamiętaj – lepiej przesuszyć roślinę, niż ją przelać. Korzenie potrzebują tlenu, aby przetrwać i być szczęśliwym, więc nadmiar wody może im zaszkodzić.

Kiedy myślisz, że twoje konopie mogą być spragnione, skup się na obserwacji:

  • Czy liście wyglądają żywe?
  • Czy są sztywni i silni?
  • Jak się czuje gleba?

Jeśli gleba jest sucha po wbiciu palca kilka centymetrów wgłąb ziemi, a roślina wydaje się słaba, nadszedł czas na podlewanie. Waga doniczki może być także wskaźnikiem nawodnienia, jeśli jest wystarczająco mała, aby ją podnieść. Najlepiej zwracać uwagę na częstotliwość podlewania i podlewać konopie, zanim zaczną wyglądać na zmęczone. Cykl od mokrego do suchego jest niezbędny, aby korzenie rosły i sięgały głębiej w ziemię.

Czy twoja doniczka ma odpowiedni rozmiar?

Aby prawidłowo podlewać rośliny konopi, doniczka musi mieć odpowiednią wielkość; roślina nie może pić wody tam, gdzie jej korzenie nie sięgają. Kiedy roślina konopi nie może wypić całej wody, woda będzie siedzieć w glebie i powoli wyparowywać, zachęcając niechciane owady i grzyby, a nawet prowadząc do gnicia korzeni.

IMG_20201024_094440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...