Skocz do zawartości
WielebnyMerry

Odpowiedzi na wszystko, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Obcyk19 napisał:

Kiedyś się tak gadali że z faceta jak palenia nie było to się paliło gniazda po nasionach i bliskie listki, ale gryzlo. Więc to chyba by nasiona regular były, dla jak je wykonuje i na pkt wyśle na pastwę po 2 w jedno miejsce, a info od gościa dostałem co to znaczy siepa.

Znów wyjdzie, że się czepiam ale...

Kurna, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thc-thc przekonało mnie swoim bezpieczeństwem. A przynajmniej zapewnieniami. I mają dobre opinie. Te śmieszne promocje o 20% sobie można wsadzić... Chyba, że ktoś kupuje nasion na kilka tys. 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bimbrownik napisał:

Znów wyjdzie, że się czepiam ale...

Kurna, co?

"Siepa" pytałem co to ma być za frazą tych nasion, to powiedział że to z jajcarza wyjaśnił że jak kiedyś była bida to się paliło męska rzut zamiast kwiatki panienek, no mnie zanotowali w tamtym momencie. Ale wiedza przydatna. Do wieczora coś muszę ogarnąć i myślę że zamówię więcej nasion to będzie na potem jak wyjdzie i zniechęce się. Problem to teraz taki że zakupiłem 4xdiody Led pod zabudowy g-k mają 10w a świeci jak 60W energooszczędna, fakt że na skupia siada, dziś budowa boxa. I zamówić nasionka, a co sądzicie o seedbank czy GanjaFarmer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki coś takiego ale mocniejsze zakupiłem 10W, https://lampomat.pl/pl/p/Helios-Led-Podtynkowa-Nowodvorski-8992/40797

 

Zastanawiam się co zrobić na odblyslniki gdyż zrobię to na płycie gk i małym stelażu, na jakiś linkach by regulować wysokość.  Niż miał być z desek do podbitki ale będę robić konstrukcję że stelaża i płyty gk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to odpowiednik łącznie około 150W przy 4 sztukach! No cóż skoro to się nie nadaje to wykorzystam to na doświetlenie od dołu gdy urosną roślinki, w sklepie pytałem o panel Led ale mają pod Katowice tylko wymiar to 60x60 bodaj że a ja chcemy box Max na 45x45 co pewnie przy budowie się zmieni. Na necie panel 60W z diod ludowych widziałem za około 120zika. 

Ogółem później przepisze parametry żarówek i oceniacie chyba że z tego rodzaju się nie nadają to nie będę siemordowac ale światło naprawdę wali w oczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obcyk19 to zróbcie sobie po 10cm większy i dla roślin lepiej i taki panel wejdzie, a jak nie to zamiast topić kasę w żarówki  to kupcie sobie -UWAGA- Ledam ?

Kilka żarówek po 20-25 PLN w dodatku nie do uprawy bo spectrum nie takie to średni pomysł. To że jest jasno nie oznacza, że urosną, patrz na te panele z niebieskim i czerwonym światłem, nie oślepiają blaskiem, a robią robotę

Bo z tego co piszesz robicie to w kilka osób to wtedy już żaden wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By kasa wydana na oświetlenie nie poszła na marne proszę o pomoc w dokupieniu jakiś świetlówek. Np, 2x 32W tornado? Plus 4 te co mam dla bym na boki 2 na tyle w pionie i po jednej na prawo i lewo około 60-70% wysokości boxa. Sionka w drodze box na wykończeniu, doniczki chyba zrobię sam myślę z czego. Box powiększony na 50x50x120 z uwagi na to że średnia wysokości plonów to 80-100cm i czasem może być ciasno, tym bardziej że nie są to automaty wiec sam weg ustalamy a jak Bedzie dobrze szło to pójdę w Max plon. Plan na kolejny górę już jest z nowym oświetleniem HPS 150W z odblyslniki i cool tuba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...