Skocz do zawartości
WielebnyMerry

Odpowiedzi na wszystko, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Growerow i gości.

Otóż postanowilem wejść w świat uprawy Mery.

Moim celem jest uprawiana cele własne odmiany/n pobudzających, mających zalecenia czy wartości lecznicze/medyczne. Z racji że zaczynam co nie co czytałem lecz nie wszystko wiem doskonale, może dowiem się po pierwszym głowie, praktyka czyni mistrza. Ok, do rzeczy: -

Box będzie Max 45x45x100, wyłożony kocem ratunkowym.

Wentylacja, zamontuję wiatraczki od chłodzenia procesorów lub zasilaczy pc, wlot,wylot, mieszkający. Na pewno jakiś dobry filterek na flo będę musiał zamontować.

Oświetlenie myślałem o ledach lub swietlowkach o łącznej mocy Max 60W, nie chcemy wzbudzać podejrzeń o wzrost poboru energii.

Roślinki na pewno nie auto z uwagi na to że roślinki różnie rosną i czasem trzeba będzie szybsze flo stosować. Trening również zechce zastosować FIM i LST.

Nawozy, tu problem bo myślałem o biohomusie forte extra na weg florovicie extra na flo i coś na finisz, jakiś odpowiednik pk, i tu nie wiem co na spuchniecie,

Inne rzeczy typu odblyslniki i jakieś bajery są na stanie w głowie kwestia organizacji, kwestia finansowa.

 

Wiec moje pytania: 

Jakie odmiany polecacie do takiego boxa? Max 8szt do niego chcemy wsadzić.

 

Czy tyle wystarczy na takiego boxa światła?

Polecany shop z nasionami chyba że ma ktoś na zbyciu nasiona w ramach OS. 

Czekam niecierpliwie z uwagi iż za Max 2 tygodnie chcemy startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Obcyk19 napisał:

Jakie odmiany polecacie do takiego boxa? Max 8szt do niego chcemy wsadzić.

max to 4 sztuki na taką powierzchnię 

 

3 minuty temu, Obcyk19 napisał:

i coś na finisz,

czego oczekujesz?

8 minut temu, Obcyk19 napisał:

Czy tyle wystarczy na takiego boxa światła?

nie, jeśli chodzi o świetlówkę to z 200W musiał byś dać @Obcyk19

9 minut temu, Obcyk19 napisał:

Jakie odmiany polecacie do takiego boxa?

odmian jest cała masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje średniego plonu żadnych kokosowe tym bardziej że to pierwsza styczność z Mery. A na ledy styknie 60W czy też więcej no około 100W.

Biorę pod uwagę to że od wysokości 100 zabiorę okolo10cm Max na obudowę panela plus podwieszenie i przewody wentylacji. Odmiany jak wyżej ale biorę pod uwagę niskie plenne bo w najgorszym razie będzie coś na bucha. Pytam o odmiany bo jak wspomniałeś jest ich masa a lżejsze dla głowy to chyba sativy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Obcyk19 napisał:

a lżejsze dla głowy to chyba sativy?

tak sativy

tu ma grower 40x40 boksa  i oświetlenie pytholite cob naked 60w

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insol pk

Uni pk 

Szukaj. 8 roślin na taką powierzchnię? Hmmm, albo masz plan na sog albo głowę pełną marzeń. A i przy sog jeden top ma 5 cm miejsca, słabo to widzę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o powszechnie dostępne nawozy w hurtowniach ogrodniczych czy sklepach ogrodniczych. Jedyna sex za jaką zamówić chcemy to nasiona przez neta resztę muszę ogarnąć sam najmniejszy przypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obcyk19 no to tak jak napisałem. Uniwersalny nawóz to Burza Kwiatów Substrala a jak chcesz budżetowe pk to podałem wyżej, do kupienia w ogrodniczych czy rolniczych sklepach. Jak powazniejszy nawóz ogrodniczy to zerknij na Plonvit Kali

@Aron przy dobrej ziemi pomijasz fazę weg czyli z trypacka zostaje tylko to co na flo. To już lepiej sam nawóz na flo kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wentyl napisał:

 

@Aron przy dobrej ziemi pomijasz fazę weg czyli z trypacka zostaje tylko to co na flo. To już lepiej sam nawóz na flo kupić.

Tak się właśnie zastanawiałem  Mam donice 12l, niedługo 3 tydz a liście zielone. Pewnie za chwilę zaczną kwitnąć. Ale co się odwlecze...  Wykorzysta się do innego grow. 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tak gadali że z faceta jak palenia nie było to się paliło gniazda po nasionach i bliskie listki, ale gryzlo. Więc to chyba by nasiona regular były, dla jak je wykonuje i na pkt wyśle na pastwę po 2 w jedno miejsce, a info od gościa dostałem co to znaczy siepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc postanowiłem zakupić biohomus forte extra i florowit, coś na zakończenie trza będzie kupić ale jest czas na to. Teraz sobie nasion do box najlepiej dziś to na pn by były i bym ruszył w tygodniu z fotorelacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...