Skocz do zawartości
EneDue

2x AK47 2.0 XXL AF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Myślę że to od sporych opadów deszczu. Co uważacie?

IMG_20200607_191909.jpg

Dodam że slimakol i ziemia pod nim są odizolowane folią od korzeni i jeśli to slimakol jakimś cudem dochodzi do korzeni to nie wiem jak ale mozliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue no może od tego ślimakola, wywalił bym go i dolomit zastosował 

ale jak folią izolujesz to ją wywal bo nie wchłonie się odpowiednio dolomit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że szukacie najróżniejszych przyczyn nie zawsze ale często wyssanych w pały zamiast się chwilę zastanowić. Była mała doniczka z nawozem, nagle trafiła w jałowy dołek, obfite opady deszczu, blada roślina... Ale to by trzeba było przeczytać cały temat by coś doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dałeś w glebę na spocie nieprzygotowaną to nie ma się co dziwić, 20l byś chociaż dał kupnej gleby wcześniej to by możliwe że sytuacja była by zupełnie inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue nawet na 100l dobrze przygotowanej ziemi trzeba dawać nawozy zwłaszcza jak tak leje non stop bo się wypłukają. Wiadomo, wszystko z rozsądkiem

@Szym dał kupną ziemię, pisał. 20l w takie deszcze to jak by nie dał nic, tylko pulchniejsza może jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik kiedyś musiałem non stop podsypki dolomitu robić tak ph się psuło moment, liście popalone była podsypka dolomitem i deszcz i zaraz było ok i tak do końca ścinki, ziemia wokół bryły korzeniowej piaszczysta była i tak psuła ph 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester deszcz wypłuka wszystko, to zrozumiałe ale on chyba w piachu nie posadził. Sądząc jak podchodzi do tematu to głęboko wierzę, że takiego babola by nie zrobił ? dba chłopak. Tym bardziej, że już spot miał przygotowany

Ja bym to podsypal dolomitem i jakimś granulatem i lekko wzruszył ziemią z góry żeby się trochę przemieszało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz cisnę na spota przed pracą i dam wodę z nawozem granulowanym. Ziemia na spocie ogólnie e jest rzyzna. Może faktycznie deszcze wypłukały wszystko a krzak rośnie jak na drożdżach i może potrzebować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na spocie. Pierwsze zdjęcie to zdrowa AK drugie to ta cierpiąca.

IMG_20200613_081215.jpg

Dodam że ta zmęczona pokazuje preflowery 

IMG_20200613_081209.jpg

Następny nawóz poleci na kwitnienie.

Mam nadzieję że wyzdrowieje i tak sobie myślę że to @Groovebusters rzuciła na moje krzaki jakąś klątwę za to że się śmiałem z jej poskręcanych lebiod.

Ps. W poniedziałek lub wtorek dwie mniejsze lecą na spota którym zastosowałem lst a na spocie zdejmę żeby rosły wygięte ale nie uziemione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...