Skocz do zawartości
k21p

miarodajne mierniki pH i ec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Płyn ci daje możliwość, jakieś ogólnej oceny, ale według mnie płyn nigdy nie dorówna dobremu elektronicznemu miernikowi ph, jaki daje przewagę tym, jacy go posiadają nad tymi, jacy nim nie dysponują.

@dantes205  Rób, jak uważasz, ja tylko mówię, co myślę na dany temat, a ty dostosuj to do twoich możliwości. W ostateczności faktycznie pozostań przy płynach, a nie kupuj zamiast nich tanich mierników elektrycznych, bo na takich miernikach wyjdziesz gorzej niż na chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie można na luzie takim miernikiem jechać na pełnej używam fakt często kalibruje i pewnie więcej już wyszły mnie bufery niż dobrej jakości miernik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/01/2020 o 15:25, doominik napisał:

Ja kupiłem najtańszy Apera pH 20-polecam. Te tanie w ebay czy amazon za 50pln omijaj szerokim łukiem

Nie zgodzę sie, ja kupilem takiego sticka za 12funta, kalibruje chama co 2 tygodnie i pierwsze co robie przed przygotowaniem wody do podlania, to sprawdzam ph wody ze sklepu, ktoea ma miec 7.8 no i jak mi badyl pokazuje 7.7-7.9 to jestem zadowolony i wiem, ze mniej wiecej pokazuje dobre ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git Masz sporo szczęścia, bo ja miałem takie 2 i oba o ile pokazywały zawsze blisko 7 przy teście z płynami do kalibracji, tak przy pH 4 już bardzo mocno odbiegały. 

Mój apera pH20 właśnie wyzionął ducha i też tak właśnie pokazywał na koniec-przy wzorze 7 pokazywał 6.9, ale przy pH4 nie schodził poniżej 6 i już nie dał się skalibrować. Teraz kupiłem blue lab. 

Generalnie jeśli mamy płyny do kalibracji to możemy sprawdzać je regularnie i bez problemu używać-one nie muszą nawet być mega dokładne. Ważne tylko, żeby sprawdzać na czymś więcej niż tylko tym bliskim pH neutralnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Grołboks  NIe znam tego miernika ad100. Z informacji wyciągniętych z netu nie widzę różnicy między nim, a Adwa d 11, bo dotyczy ich taka sama dokładność pomiaru sondy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy potrzebuję...

Mam miernik ad31 i dla odstanej wody mam mS ponad 1.0 a ppt 0.4

Ktora z tych wartosci to EC? @doominikz @Zielone krainypodpowiecie jak korzystac z tego urzadzenia?

Edytowane przez czicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominikJesli masz na mysli plyn do kalibracji to byl w zestawie. Moge zaraz go skalibrowac.

A czym jest TDS factor conv selection? Jest to wartosc do ustawienia, wyjety z pudelka ma wbite 0.50 cokolwiek to znaczy. Zakres od 0.45 do 1.00.

 

Dla zrodlanej wody z butelki pokazuje mS 0.50

 

Edytowane przez czicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominikpo kalibracji takie same wartosci.

Rozumiem ze jedyne co moge teraz zrobic to filtr RO lub woda w butelkach?

Czy sa jakies inne opcje/sposoby na wlasciwe nawozenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...