Jump to content
Sign in to follow this  
k21p

miarodajne mierniki pH i ec

Recommended Posts

Posted (edited)

Ja kupiłem najtańszy Apera pH 20-polecam. Te tanie w ebay czy amazon za 50pln omijaj szerokim łukiem.

BlueLab są bardzo dobre, ale niestety drogie. 

Jak myślisz o hydro, to pomyśl też o jakimś mierniku EC.

Ja przez słabe mierniki straciłem połowę pierwszej uprawy, tak więc nie warto oszczędzać. 

Edited by doominik

W dniu 09/01/2020 o 16:25, doominik napisał:

Ja kupiłem najtańszy Apera pH 20-polecam. Te tanie w ebay czy amazon za 50pln omijaj szerokim łukiem.

BlueLab są bardzo dobre, ale niestety drogie. 

Nie mam az takiej roznicy cenowej miedzy Apera a BlueLab - 10 euro, wiec lepiej brac BleuLab?

Pytanko jeszcze odnosnie regulacji ec i pH, trzeba miec odpowiednie produkty? Czy dodanie wody/nawozu wystarczy?

W dniu 09/01/2020 o 16:25, doominik napisał:

@k21p jak ja kupowałem, to apera były prawie polowe tańsze. Jak różnica jest nie dużo, to bierz blue lab. Możesz tez się rozejrzeć za pH i EC w jednym urządzeniu.

Żeby mieć dobre pH musisz mieć jakiś pH down i pH up. Ja najpierw daje nawozy i potem balansuje pH. Sprawdzam pH i jak jest za wysokie, to dodaje wody (i przeważnie potem pH down, bo woda podnosi pH). 
Możesz też używać np nawozów AN z pH perfect i je tylko dodajesz do wody RO i masz święty spokój, tylko ze są one dosyć drogie