Skocz do zawartości
Dominika3

Auto Devil XXL - Box 60x60x140 - Panel LED 240W

Rekomendowane odpowiedzi

Dojdzie do siebie i nic jej nie bedzie. Odstaw nawozy na jakies 2 tyg.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Nawóz dałam jej tylko raz i to w dawce 1ml na litr wody a producent zalecał od 2-4ml więc dałam tyle co nic :classic_wink: Jak jej stan nie poprawi się przez najbliższe powiedzmy 2-3 dni to co radzicie abym zrobiła? 

Ps. Ktoś w ogóle miał już z Was podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph jest ok, lisc wyglada jak popalony przez nadmiar nawozu.

 

Edit.  Tester liscie usychaja to fakt, ale najpier  żółkną, potem brazowieja. a ten lisci usechl nadle jeszcze zielony.

Edytowane przez CheMsKuN

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester A jak zbić np. nadmiar azotu? Bo to pewnie w nim tkwi problem sądząc po kolorze liści?

Podnosi się niby, no ale wczoraj też tak miała, także sama już nie wiem. Po prostu zaczynam głupieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej troche czasu, ona dojdzie do siebie ale to potrwa kilka dni. Twoja panna jest przenwozona, widac to nawet po pojedynczych przypalonych koncowkach lisci. Moim zdaniem ziemia w ktorej ja posadzilas byla juz nawozona, i niepotrzebnie dalas jej dodatkowe papu. Tak jak juz pisalem , lej przez okolo 2 tyg. sama wode, wyplucz nadmiar nawozu sama woda i wszystko bedzie ok.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystkiego w boxie próbowałam.... Zwiększałam wysokość samego wentylatora mieszającego, obniżyłam ciut panel itp, no ale czy coś to da - raczej wątpię, no ale staram się niwelować wszystko co mogło by mieć zły wpływ z zewnątrz. Zapewne kwestia tkwi w ziemi... ale pytanie co zrobić by było jej dobrze? Zdaję sobie sprawę że jest to min. przez to dodatkowe LST które wykonałam bo przed nic z nią nie było, a dodatkowo przed dostała nawozu... Co prawda tyle co nic no ale też mogło to wpłynąć. Wiem że sami nie potraficie mi pomóc bo ciężko stwierdzić co może być nie tak bo i sama kombinuję a mimo tego nadal sama nie wiem... Ale dziękuję za same Wasze szczere chęci jak i wsparcie :classic_wink:

Edytowane przez Dominika3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Myślisz że taka niby zwykła ziemia miała na tyle wystarczających składników by przez ponad 3 tyg dostarczać młodej tego co potrzebne? Mam nadzieję że tak jest bo wiadomo że to moja pierwsza Panienka i nie zbytnio wiem o wszystkim - człowiek uczy się  cały żywot ? Możliwe że producent podał max 3 tygodnie i mógł się pomylić no bo tak naprawdę i on do końca nie wiem na ile ziemia będzie w stanie dostarczyć wszystkiego roślinie :classic_smile: Bardzo bym się cieszyła jakby wyszło na to co piszesz i że niepotrzebnie szalałam niepotrzebnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie dobrze, niepotrzebnie sie przejmujesz. Daj jej kilka dni na dojscie do siebie ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ciemne liście sugerują że dużo azotu w glebie jest, może akurat taka partia ziemi się trafiła która miała dużo pierwiastków w sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wielkitopek No właśnie ta ziemia mnie jakoś zaczyna dobijać ? Niby dobra bo nie jest wysuszona w "pierwiastki "no ale jakoś chyba nie do końca taka jaką prezentuje sam producent, który samą ziemię powinien testować by podać przybliżony czas końca jej wartości. Na moje ta ziemia raczej testowana nie była w żadnych warunkach no chyba że na zwykłych kwiatach - jeśli tak to zwracam honor producentowi bo nie szykował ziemi typowo pod MJ ? No ale co do składników to powinien być określony w sensie czasu na jaki starczają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...