Skocz do zawartości
Dominika3

Auto Devil XXL - Box 60x60x140 - Panel LED 240W

Rekomendowane odpowiedzi

@Dominika3 napewno nikt ci do boksa nie wchodzi? jak druga będzie taka to znaczy że coś nie tak w twoim boksie może jakaś roślina felerna się trafiła, to ta ziemia do palm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Na 1000% nikt w boxie nie majsterkuje. Tak to ta ziemia do palm. Nowa koleżanka też została w niej umieszczona. Nie wiem może to przez wcześniejsze podlewanie jej wodą z dodatkiem kilku kropel octu? Robiłam tak by zbić ph wody. Sama już nie wiem. Sprawdziłabym jej korzenie wyciągając z doniczki bo może tam tkwi problem, ale przez to LST nie będę miała zbytnio jak ją dobrze przy łodygach złapać i przechylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziwna sprawa z tym krzakiem, może jakiś grzyb na korzenie się rzucił ale ostatnio jak by się podnosiły więc pomyśl czy coś nie robiłaś przy nich że się polepszyło im wtedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Sama już nie wiem... 

Właśnie nic nie zrobiłam - jedyne co to podlałam ją samą wodą bo jeszcze poprzednim razem jak podlewałam dodałam nawozu. Dzisiaj podlałam ją samą wodą z dolomitem. Dolomitu 1 łyżeczka na 1L i polałam jej z 750ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominika3 jak po podlaniu po jakimś czasie liście by się podnosiły to tak mogło by być, ale wydaje mi się że chyba nie bo nie masz tam jakiegoś HPSa żeby była wysoka temperatura ziemie raczej nie przesuszasz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tester napisał:

@Dominika3 jak po podlaniu po jakimś czasie liście by się podnosiły to tak mogło by być, ale wydaje mi się że chyba nie bo nie masz tam jakiegoś HPSa żeby była wysoka temperatura ziemie raczej nie przesuszasz ....

@Tester  Własnie nie wiem czy nie przesuszam bo ostatnio lałam jej raz na 6-7 dni po około litrze. Nie wiem czy to czasami nie za mało, bo niby powinno lać się tak żeby woda wychodziła dolnymi dziurkami? Ale po tym jak ostatnio tak zmarniała bałam się lać tak by zalewać pod sam spód.

Co do temperatury to przy odpalonej lampie jest około 25.5 - 26 stopni, wilgotność zaś między 50 a 55, a przy wyłączonym panelu temperatura jakieś 23 stopnie i wilgotność 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Ok z tym że dzisiaj ją podlałam. Była chyba dość wysuszona bo palec wkładałam praktycznie na całą długość i  ziemia była mega leciutko wilgna. Czyli przez jaki czas jej nie podlewać? Bo podlewam ją co 6-7 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to takie jak ja ? No ja leję zawsze między 750l a 1L :classic_smile: Zastanawiam się jak tu by się zabrać za sprawdzenie korzeni, czy czasami nic się z nimi nie dzieje. Boję się że mogę zrobić coś źle i jeszcze ją złamię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Właśnie przed podlaniem dokładnie przejrzałam ziemię i nic na niej nie było. Teraz do niej zajrzałam i niektóre liście na szczytach jakby się podnoszą, z tym że wczesniej też się tak działo ale na nastepny dzień rano znów opadały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...