Skocz do zawartości
Mooshrom

Pierwsza uprawa DE Zkittlez+Purple Punch Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Chciałbym przedstawić moja pierwsza uprawę w Niemczech. postanowiłem wysadzić dwa nasionka jak w temacie (Zkittlez oraz Purple Punch).

Roślinki wykiełkowały dnia 28.04.24

Na chwile obecna maja 8 dni wzrostu, myślę, ze jak na moje male doświadczenie to prezentują się ok. liczę na porady i sugestie.

temperatura jest utrzymywana miedzy 20-25 stopni wilgotność w okolicy 50-55% staram sie z tym walczyc aby byla wieksza.

IMG_20240506_195340.jpg

Edytowane przez Mooshrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom mam właśnie obie odmiany w namiotach (nie razem) 

Obie szybko kwitną i dają duży plon, purple punch jest bardziej wrażliwa na pleśń, a gorilla znacznie bardziej się wyciąga-rośnie bardzo szybko-ja używam rox w 3 tygodniu, żeby je zatrzymać. 

Obie nie będą kwitły dłużej niż 8 tygodni, a mogą dojść i w 7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia biobiz light mix oraz terra professional. Ten pierwszy tydzien nie dodwawalem niczego sama woda. Oswietlenie na chwile obecna 70W led ale w krotce bedzie 280W ktore zaprezentowałem w innym temacie. Świece 20/4. Purple Punch rosnie szybciej niz zkittlez i przegania ja.

@WymiataczMega  pestki z tej samej firmy Barney's Farm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary boxa 60x60x120. Myślę że w następnym roku będzie coś większego np. 80x80 3 roślinki na dłuzszym wegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. 11 dzień, dalej rośnie. Podlewane sama woda. Purple Punch przegoniła zkittelz. 

IMG_20240509_214358.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mooshrom Ale cię ładnie proszą o więcej wilgotności ^^ Powieś im tam mokry biały ręcznik na długość boxa, czy cuś.
ta lampa Dżinna się chyba nie sprawdza za bardzo xd

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MiraiiNikki wywieszalem być może trochę za mały 🙂 zaraz znajdę coś lepszego 😉 lampa jest na razie przejściowa 🙂 nawilżacz powietrza też muszę kupić jakiś większy bo na dłuższą metę to prowizorka 😄

Edytowane przez Mooshrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki wywieszalem być może trochę za mały 🙂 zaraz znajdę coś lepszego 😉 lampa jest na razie przejściowa 🙂

Dzień 13

Dostały nowe doniczki 10L 

Dzisiaj pierwszy raz dostały nawozu biobizz Fisch Mix. 

IMG_20240511_194013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom za szybko z tym fish mixem, i na razie odstaw, fish mixa podaje tylko raz na wegu tydzień przed kwitnieniem, jak go podałeś teraz zgaś za 4/5 dni światło zobaczysz jak ciemne liście będą, to nadmiar azotu nic im nie będzie, ale odstaw fish mix +/- 20 dnia życia automata w zależności od wielkości rowniez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za informacje podałem tak jak w tabelce od biobizz. Dałem 1ml na 1L i podlalem tym 500ml. Myślę że nie zaszkodzi. Ale tak jak mówisz podleje tym znowu za jakieś 2tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wszystki sie tak spieszy ze zrobieniem lst🤔 poczekal bym jeszcze kilka dni aby doly troche podrosly i wtedy konkterne giecie wyrownujace wszyskie szczyty. Teraz glowa pojdzie Ci dalej przodem do gory zanim doly dobrze wyrosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację wina początkującego i trochę nadgorliwość 😅 będę starał się szczyt uginać tak aby nie zasłaniał dolnych partii. Już w domu mam ładny zapach ☺️ ale niebawem będę musiał zamontować filtr węglowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...