Jump to content

Mooshrom

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mooshrom last won the day on May 17

Mooshrom had the most liked content!

Community Reputation

36 Neutral

1 Follower

About Mooshrom

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

109 profile views
 1. Ja daję na weg 400-600 a flo do 700-1000 najlepiej patrzeć jak rośliny reagują i skorygować.
 2. Hej. Tak jak poprzednicy pisali te żarówki co podesłałes są zdecydowanie za słabe. Wybieraj jak najmocniejsze ja bym dał 60% 2700-3000k i 40% 5700-6500k a mocowo tak aby ppfd się zgadzały. Możesz to zmierzyć telefonem instalując program PPFD Meter.
 3. Dzień 23/4 Flo Aktualizacja. Rosną ładnie dostają Blooma 1ml/1L na bieżąco staram się odsłaniać liście. Wilgotność dalej utrzymuje się miedzy 64-70% wiem że powinno być z 55% ale ciężko to zbić. W dzień otwierałem okno trochę wilgoci ucielko.
 4. Poczytaj trochę forum i jak masz wątpliwości w jakimś temacie to dopiero pytaj. To podstawowa wiedza i znajdziesz to szukając dosłownie minutę. Takich tematów było pełno na forum. Pozdrawiam.
 5. Mooshrom

  Pytania o LEDY

  👍Juz wolałbym tą kupić niż te co wcześniej wysyłałes. Jeżeli opis zgadzałoby się z rzeczywistością to ja bym brał 🙂
 6. Siemanko witam kolegę z Niemiec 🙂 ładnie ci to rośnie co to za automaty?
 7. Mooshrom

  Pytania o LEDY

  Nie widzę na aukcji jej parametrów z wyjątkiem mocy która to jest 30W . Swoje automaty miałem do tej pory pod lampą 70w zrobiona na dobrych ledach i ładnie rosły. Na twoim miejscu poszukał bym jakiejś lampy 100w i miałbyś spokój.👍
 8. Mooshrom

  Pytania o LEDY

  Ta z drugiego linku nie działa bo trzeba się do allegro zalogować tam nie mam konta.
 9. Mooshrom

  Pytania o LEDY

  Już ci mówię od razu że ta lampa ma maksymalnie 70W że zdjęcia zasilacza od lampy da się obliczyć jego maksymalna moc. Ja bym tego nie brał. Nawet jest napisane zużycie energii 65w a ta maksymalna 650w to chyba z dupy wyciągnęli 🤣
 10. Dziękuję za odpowiedź. A od kiedy tego top maxa? Czyli od dzisiaj liczyć dni jako flo? Zmienić naświetlanie na 12h?
 11. Dzisiaj pokazała włosy... Czy to pierwsze oznaki kwitnienia? Czy mam zacząć dawkować top max i Bio Bloom?
 12. Dzień 23. Jakby sie zatrzymały trochę 😕 dostały na chwilę obecną tylko wodę. Dzisiaj podmienilem im lampę i ustawiłem ppfd na około 500.
 13. W internecie jest sporo filmów na temat wpływu spektrum światła na rozwój rośliny. Są coraz to nowsze badania i zmienia się podejście. Są też coraz nowsze ledy coraz mocniejsze i efektywność układu jest coraz większa. W mojej konstrukcji każda barwa jest oddzielnie sterowana dzięki temu sam mam możliwość dostosowania spektrum do aktualnego stadium rośliny. Mała roślina więcej niebieskiego a w okresie kwitnienia czerwone spektrum. Jeśli chodzi o UV to nie brałem go pod uwagę myślę że jego wpływ nie jest na tyle istotny poza tym pełne spektrum posiada już jakaś część UV. Można oczywiście na Arduino albo jakimś innym sterownikiem zrobić wschody i zachody słońca ale czy to ma aż takie znaczenie? Roślina to nie robot i ma zdolność do adaptacji do danego środowiska potrafi się dostosować do warunków i je wykorzystać maksymalnie. Przykładem jest takie LST.
 14. Nie mowie ze przy samym rancie, zostawic te 4cm. Ja posadzilem na srodku i teraz rosnie poza doniczka a przy malym boksie robi sie problem z miejscem.
 15. Spoko od tego jest forum żeby sobie pomagać i ulepszać uprawy aby wychodziły coraz to lepsze i większe plony 🙂 jak na razie ładnie ci to rośnie.
×
×
 • Create New...