Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, z racji, że trochę mnie wkurwia nieład który powstał po rozpoczęciu lst, a mam przed sobą jeszcze jedną roślinę, to chciałem zapytać co myślicie o takim treningu jak tu na filmie:

I dwa pytania:

1. Czy to już czas na cięcie jeśli miałbym się wzorować na filmie?

2. Czy nie rozjadą się te rośliny jeszcze bardziej? Bo ta trzecia jest sporo młodsza 

IMG_9695.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol mozesz juz ja ciac. Tamte byly troche za bardzo wyciagniete na taki trening, ale ta teraz sie nada. Z drugiej strony z tego co widze to masz ja posadzona troche w rogu donicy fajnie na zwykle lst😅 Nie ma miedzy nimi az tak duzej roznicy, moga jeszcze sie wyrównać 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatnia straciła łeb, narazie lst jej nie robię. 
 
Do pozostałych rodzą się dwa pytania: 

1. Mogę im uciąć trochę liści żeby odsłonić szczyty?

2. Na jednym liściu pojawiło się coś takiego, jakby wyżarte, jest się czym martwić? (Zdj nr3)

IMG_9707.jpeg

IMG_9708.jpeg

IMG_9709.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli drugi liść tej samej rośliny też ma podobne uszkodzenie, ale nic poza tym więc narazie będę obserwować. A co do odginania liści to jednego przy tym ułamałem więc chciał człowiek dobrze a wyszło jak zwykle xD Roślinie nr3 narazie nie robię żadnego lst bo chyba nie ma po co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ewidentnie do jednej rośliny dobiera. Ma ktoś jakieś pomysły?

IMG_9766.jpeg

IMG_9765.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol rozwies zolte lepy, moze sie cos zlapie to bedziemy wiedziec z czym walczyc. Tak czy siak mozesz uzyc olejku neem na pewno nie zaszkodzi.

Druga kwestia to nie byly pryskane przy wlaczonej lampie?

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejek i mikroskop zamówione, ale teraz jak robiłem zdjęcia roślinom to zauważyłem że lata jakaś mała kurwa, Ale nie zdążyłem nic zrobić, trzeba urządzić polowanie xD 

@Boczelli ciężko zrobić im dobre zdjęcia ale gdyby coś to mogę sfotografować jeszcze dokładniej 

IMG_9775.jpeg

IMG_9776.jpeg

IMG_9777.jpeg

Najstarsza roslina:

IMG_9779.jpeg

IMG_9780.jpeg

I najmłodsza: 

IMG_9781.jpeg

IMG_9782.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo mnie szlak chciał trafić z tym bluszczem więc dla własnego spokoju psychicznego im zrobiłem lekkiego fryzjera i dostały w nagrodę oprysk z boomboom

IMG_9784.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @moonka mogę im dwa główne szczyty zglebowac ale co z tymi wystającymi poza doniczkę? Nie widzę realnej możliwości na pociągnięcie ich na doniczkę 

IMG_9798.jpeg

I czy wielka tragedia by się stała gdybym wyciął jej te dwa duże liście? Ładnie by mi się wszystkie szczyty odkryły i bym mógł uformować lepiej 

IMG_9799.jpeg

Jeśli miałoby się to odbić na czasie to nie problem, mogę przedłużyć wega wedle potrzeby 

I roślinka nr3. Jest sens ją naciągać już? Z dwóch stron w dół jak na zdj 

IMG_9800.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Jak musisz wyciac kilka lisci bo ci przeszkadzaja to wytnij. Prowadz ja dalej jak teraz, jak cos musi wystawac po za donice to niech wystaje masz na to miejsce w boxie. Ta nr 3 mozesz juz naciagac i odslaniac nizsze szczyty. Ja do tego uzywam kolanek do lst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszły radykalne kroki czyli został pocięty ten kuchenny mieszak jak u kogoś na relacji wygląda to tak:

IMG_9801.jpeg

Gra?

IMG_9802.jpeg

I tak to wygląda po ciężkich działaniach, nie wiem jedynie jak podejść do roślinki nr1 (z prawej strony)

IMG_9803.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol jest cacy. Nr 2 az prosi sie o kolejne ciecie wszystkich szczytow🙃😅 n1 jest tak zarosniety, ze nic tam nie widac i pewnie przez to ciezko podjac jakies sensowne dzialania😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...