Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Adi_ejol LST to sztuka poniekad, musisz zrozumiec jak to dziala. Poczytaj o auksynach itd. Na necie krąży spoko artykul The Art of LST. 

Tak reszta zostaje bez zmian.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @moonka tak to wygląda po nocy, niby zglebowana ale nadal ten glowny szczyt pozostaje najwyższym punktem. Coś tu poprawić? Np złapać jeden drucik przy końcu i pociągnąć ją do ziemi a drucik zablokować jakims obciążeniem? 

IMG_9642.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol musisz robic tak zeby wszystkie szczyty byly na tej samej wysokosci lub ten ktory byl glownym byl nizej niz pozostale. 

Ja bym dodal kolejny drucik lub dwa i probowal ten szczyt glebowac jednoczesnie zawracajac go w strone donicy lub w bok. Ten wczorajszy tez popraw i naciągnij mocniej tylko z wyczuciem 😅 i na spokojnie powoli codziennie lub co 2-3dni prowadz odrosty az uloza sie tak jak chcesz zeby byly

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol wygnij cala lodyge w strone doniczki robiac z niej cos na ksztalt litery C (patrzac od gory). Zostaw drucik, ktory juz jest i nim zablokuj po czym nagnij ja w strone doniczki i zlap to kolejnym drucikiem. Szczyt zawsze bedzie dazyl do tego aby byc najwyzszy i musisz go systematycznie naginac i formowac tak jak Ty chcesz a nie tak jak on chce rosnac. To samo tyczy sie bocznych odrostow

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, trochę w ostatnich dniach z mojej relacji zrobił się poradnik ale to jak najbardziej spoko bo kolejni początkujący będą w stanie znaleźć tutaj wiele odpowiedzi. Mimo to będę konsekwentny i wrzucam aktualizację - lekkie podsumowanie tego co się tu działo, bo dla mnie to było sporo.

na dziś tj. 23.05 rośliny mają kolejno: 22, 20 i 15 dni 

Wczoraj najmłodsza została przesadzona, dostała nawozów zgodnie z tabelką biotabsa (kilka postów temu opisałem to dokładniej gdyby ktoś nie był pewny) i została podlana litrem wody. 
 

Dwie najstarsze straciły głowy i walczę z nimi robiąc lst (podlane były 20.05 po litrze więc se przesuszone co ułatwia mi zadanie i powoli zbliża się kolejne podlewanie, pewnie dostaną cos koło 1,2L - jesli nie ma takiej potrzeby to proszę o korektę)

Wilgotnosc 70-80%
Temperatura 20-25 stopni
Lampa 40cm/40% 

IMG_9630.jpeg

IMG_9651.jpeg

IMG_9652.jpeg

Jeszcze zdjęcie grupowe 

IMG_9653.jpeg

I pytanie, czy to odrastające dwa szczyty?

IMG_9654.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli straszny kipisz mi się zrobił przy tym lst, tą następną obetnę na bena i będę naciągał z dwóch stron żeby to bardziej uporządkować, widziałem takie coś w jakichś dwóch timelapsach i mi się podobało. Bo te moje to trochę nie wiem co się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli a jeszcze odnośnie podlewania, to częstotliwość pozostaje w zasadzie według potrzeb rośliny, ale czy zwiększać ilość wody po trochę? Bo jednak są coraz większe 

@moonka idę do nich usiąść bo ja trochę nie rozróżniam szczytów i liści xD

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol tak tez mozna. Na spokojnie lst to proces, szczyty zaczna ci odbijac rosnac dluzsze to bedziesz widzial ocb.

No z woda to wedlug potrzeb. Teoretycznie powinny pic coraz wiecej, ale nie zawsze tak jest, najelpiej wazyc donice w rekach na oko lub serio na wadze jak sie nie ma orientacji.

 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oj slabo widac ale, Na czerwono to szczyty na ktorych w przyszlosci beda rosly topy musisz je odslaniac zeby sie wyciagaly I lapaly swiatlo. Na zolto to liscie. Na drugi zdjeciu widac ewidentnie ze liscie zaslaniaja wszystko

Screenshot_20240523_220912_Opera.jpg

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ale te dwa odrosty obok ucietego szczytu to chyba jeszcze nie nowe szczyty bo przed cięciem juz tam były jak patrzę 

IMG_9629.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...