Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

Tea time🙃 roslinki dostaly po 600ml compost tea z domieszka orgatrexu i zaczelo wyplywac dolem. Stwierdzilem, ze skoro juz praktycznie nie rosna to popodkladam cos pod doniczki i wyrownam szczyty. Teraz czekamy na efekty dzialania herbatki🙂

20240527_205104.jpg

20240527_210858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli drugi tydzien flo wiec raczej w czas. Przez pierwsze dwa tygodnie podlewam tylko herbatka a pozniej na przemian z bio bloombastic . Blumat nie bedzie mial duzo roboty podczas flo🙃

@Adi_ejol minimum 24h. Raz przetrzymalem ok 36h ale wtedy juz zaczyna smierdziec

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli wszystko zależy jak idą. Jak są dobrze rozkręcone i do tego miały treningi typu cięcia głów itd to zapotrzebowanie na PK może być wysokie już od samego startu. 

Jak ma mało papu to może się już trochę wygłodzic w pierwszych tygodniach flo a i później ciężko by się odrodziły bez strat jak już wjedzie Pacman  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala powodz w boxie. Jeden blumat cos poswirowal i od wczoraj musialo sie z niego lac a nie kapac🙈 teraz zona mi powiedziala, ze zeszlej nocy wyciag wlaczal sie co chwile na max czyli probowal zbic wilgotnosc🙈🙈

20240529_192932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom ja wlasnie nie mam doswiadczenia😅 boxa mam od wrzesnia i mozna powiedziec, ze dopiero sie ucze🙂

Internety mowia, ze mozna pryskac we wczesnym flo wiec poszlo pol litra roztworu. Posprzatalem od razu wode z boxa i uzbieraly sie dobre 2 litry. Zaczalem rozkminiac te blumat i w sumie maja ona najwiekszy sens na wegu. Dobrze przyrzadzona ziemia nie bedzie potrzebowala duzych ilosci nawozow o ile wogole bedzie cos potrzebowala wiec blumat ma sens. Na flo ciagle cos lejemy i blumat nie ma okazji sie wykazac. Mysle wiec nad usunieciem go ale musi to poczekac jeszcze 3 tygodnie bo lece na dluzszy weekend do Rzymu i "ktos" musi mi podlewac roslinki. Po powrocie od razu tego samego dnia przyjezdzaja moi rodzice wiec nie bede mogl tak czesto zagladac do boxa. Gdy tylko wyjada pozbywam sie go i bede lal tylko z reki

20240529_211419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranne zakupy zrobione🙃 zrobilo sie cieplo i mam duzy problem z utrzymaniem wilgotnosci na pozadanym poziomie. Suszymy pranie na poddaszu obok boxa i w pomieszczeniu jest wilgotno. Zamowilem wiec osuszacz powietrza. Czy sie sprawdzi? Okaze sie na dniach🙂 w gre wchodzi jeszcze zakup klimatyzacji ale to musze jeszcze przemyslec😅

luchtontvochtiger-en-luchtreiniger-ca-705-smart.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka jak juz myslisz o klimie to trzeba było brac klimatyzator. Mialbys 2 w 1 bo klimatyzacja sama w sobie osusza powietrze. Do tego czesto maja osobna opcje DRY.  Ja sam zanim zalozylem splita uzywalem na poddaszu klimatyzator z lidla za chyba 180e i spoko dawal rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli klimatyzator kiedys mialem i nie ma podejcia do klimy. No chyba, ze myslimy o czyms innym. Klima rowniez osusza powietrze ale jej zakup to troche wiekszy wydatek i narazie wpadnie tylko osuszacz. Zobacze jak bedzie sie sprawdzal i wtedy bede myslal dalej

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka moze miales klimatyzer? Mi chodzi o takie urzadzonko podobne do tego osuszacza tylko z rura wylotowa na zewnatrz, no i trzeba odpowiednio dobrac moc pod metraz. Teraz mam klimatyzacje stacjonarna split i jest duzo duzo lepsza no ale to duzy wydatek.

 

https://www.lidl.nl/p/silvercrest-smart-mobiele-airco-9-000-btu/p100374350?mktc=shopping&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=sho-sea_shop_cid-17929960788&utm_content&utm_term&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwpNuyBhCuARIsANJqL9Nf3fOwSC70qfq09ymZ8VlPq2DU7Y4kJ41gjQ8NWHfyyDGYmHzFAD8aAsa3EALw_wcB

O cos takiego mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak np zajrzec do boxa czy nie ma ponownie powodzi oraz czy rosliny calkiem nie wyblakly😅  szkoda, ze organika tak powoli wchodzi bo nie wiem czy wystarczajaco je napoilem zeby nabraly koloru

 

20240530_184607.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka wracajac wlasnie do Blumatow to u mnie zalewaly wszystkie po kolei. Doszedlem do wniosku ze jak chce sie cos przestawic to trzeba wszystkie ustawiac na nowo, bo jak w jednym cos pokrecilem to inny zalewal 😅 dla mnie sa teraz spoko bo czesto wyjezdzam w okresie wakacyjnym, a pozniej zostana jako dodatek ale bede tez dokarmial z reki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli u mnie podobna sytuacja. Rusze jednego i reszta swiruje😅 widac trzeba je ustawic raz i nic przy nich pozniej nie kombinowac. U mnie tez teraz sie sprawdza bo wyjazd, goscie itp... ale nastepne grow bede je uzywal tylko na wegu

I kolejne 80€ poszlooo. Kilka dni temu podlaczylem stary filtr. Dzisiaj okazalo sie, ze kompletnie nie przerabia ilosci powietrza jaka dmucha wylot. Zamowilem wiec filtr z zapasem🙃 krotki a pekaty zeby zmiescil sie w boxie😁

can-filters-can-lite-800-koolstoffilter.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najbardziej lubię growerów na allegro robiących zakupy xD może jak legal będzie, ale nie teraz...

 

@Boczelli 

 

 

 

Wracając do blumatow to jest kilka zasad żeby to dobrze działało. Powiem że kilka upraw i wskazówek od kolegów potrzebowałem żeby nie zawieszało się w pozycji otwartej, bo to jest najgorsze. Zwłaszcza jak twój rezerwuar to 250l.

1. Nigdy nie zamykamy zaworu od rezerwuaru

2. Nigdy nie zmieniamy miejsca  marchewki w donicy

2. Przy starcie systemu musi być doniczka dobrze nawodniona

3. Nie może być bąbelków powietrza w tubie

4. Namaczamy marchewki przed uruchomieniem systemu co najmniej pół godziny.

5. No i podstawa na rezerwuar od marchewki 40cm do góry...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...