Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

@moonka u mnie kapie podobnie. Ja mam donice tylko 9l I poki co male planty I wydaje mi sie ze jest to wystarczajace chociaz ziemia jeszcze dobrze nie przeschla po podlewaniu przed zalozeniem blumatow. 

Ale widzialem ze ktos gdzies robil taki myk o ktorym mowisz. I wydaje mi sie ze w wiekszej donicy bedzie to na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli no wlasnie podlaczalem rozgalezienie i lipa. Kapie tylko z jednego wezyka a drugi suchy. Trzeba by chyba zamontowac po 2 czujniki na doniczke i wtedy by to dopiero dzialalo. Moze w przyszlosci tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka kurde nie moge tego nigdzie znalezc. Ale przegladam fora I widze ze wszyscy daja po 1szt do roznych donic i dziala. Wiec chyba spelnia to swoja funkcje. Mysle jedynie zeby ten wezyk co jakis czas przestawiac zeby kapal w inne miejsce i powinno byc git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche fot z bliska bo powoli zaczyna sie dziac magia. Przejrzalem wszystkie rosliny w poszukiwaniu jajec albo innych siurkow i jak narazie czysto. Nie bylo to latwe bo nie da sie wyjac doniczek, ze wzgledu na okablowanie. Mysle, ze na dniach podam im troche witaminek a napewno jednej najjasniejszej cos z nieduza iloscia azotu. Wyglada zdrowo ale zdecywodanie szybciej przetrawila "przelany azot" i nie chce aby z czasem wyszly niedobory. Napewno podam im mikoryze zeby lepiej ciagnely dobrocie z ziemi i wypadalo by podlac je delikatnie calmag bo miejscami widac delikatne niedobory. Blumat kapie ale tak jak pisal @Boczelli przestawilem wezki w inne miejce aby wieksza powierzchnia ziemi byla mokra. Bede tak robil co jakis czas. Ogolnie wszystki wyglada zdrowo poza delikanymi nieznacznymi odchylami. Bedzie gesto😀

20240515_203616_compress30.jpg

20240515_203544_compress79.jpg

20240515_203602_compress36.jpg

20240515_204051_compress48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec roslinki dostaly troche calmag w ilosci 1ml na litr. Mialem je podlac po 1litrze w dwoch turach po 0.5litra czyli tak jak zawsze ale juz po podaniu 0.5 blumat sie zatrzymal i woda delikatnie wyplynela dolem. To znak, ze nawadnianie dziala tak jak powinno🙂 wczoraj zwiekszylem moc lampy z 50% na 60% bo chyba juz na to czas🙂 wilgotnosc okolice 55-60% i 26-27°

Screenshot_20240516-125317_YCC365 Plus.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zasypie Was wieksza iloscia zdjec. Prawie wszystkie rosliny poza jealousy zaczely kwitnac. Zadnych jajec wiec jest ok🙂 Od dzisiaj oficjalnie zarzadzam rozpoczecie flo😂

20240517_200038_compress48.jpg

20240517_200157_compress23.jpg

20240517_200152_compress52.jpg

20240517_200225_compress89.jpg

20240517_200213_compress62.jpg

20240517_200205_compress87.jpg

20240517_200231_compress9.jpg

20240517_200403_compress37.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela. 3 dzien flo. O ile na wegu nie mam watpliwosci ile i kiedy moge je przycinac to na flo robia sie schody. Musze je przerzedzic bo wiele szczytow jest przyslonietych. Teraz pytanie kiedy moge to zrobic najwczesnien i najpozniej iesli chodzi o flo? Wczoraj black orchid (pierwsza z brzegu po lewej) dostala troche orgatrexu. Najbardziej chodzilo mi o podanie jej troche azotu bo odstawala pod tym wzgledem od reszty roslin. Lampa 70% i narazie jest to max jaki przewiduje na najblizszy miesiac. Kilka dni od zamontowania blumat moge juz sie co nie co wypowiedziec w ich temacie. Rosliny wygladaja zdrowo. Ani nie sa przelane ani przesuszone a wiec spelnia to swoja role a ja widze niby nie duzy ale jednak zysk swojego czasu. Nie musze znikac na pol godziny na podlanie + kolejne pol h na inne prace "przy okazji". Teraz tylko ide zerknac czy jest ok i wracam do swoich zajec. Byly to bardzo dobrze wydane pieniadze🙂

20240519_113159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam to samo, nigdy nie lubilem podlewania. Tylko teraz przez to mam plage ziemiorek 😅 ale podobno przy Blumatach to normalne.

Do 3-4tyg flo, pozniej juz lepiej nie jesli nie ma koniecznosci

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednak dzisiaj je przycialem. Tym razem z umiarem zeby tylko odslonic doly. Po tym zabiegu po raz kolejny stwierdzam, ze to grow moze byc grube.  Za jakies 2 tygodnie bedzie mozna myslec nad herbatka🙂

20240519_144449.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzien flo.  Dzien jak codzien na poczatku flo a wiec niewiele sie dzieje. Panny nadal wyciagaja sie do gory ale sa w miare rowne. Jedynie gg#4 ma tendencje do dominowania nad reszta. Bardzo ciekawie prezentuje sie lemon skunk. Ma zdecydowanie mniejsze listki od reszty roslin ale i od groma topow

20240521_193205.jpg

20240521_193220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poddasze story" ciag dalszy😂 gg#4 oszalala i caly czas rosnie. Razem z nia do gory postanowila wystrzelic jeszcze jedna roslinka stojaca za nia a mianowicie cheese. Jak tak dalej pojdzie to cala reszta roslin wyladuje na podwyzszeniach. Z miejscem tez moze byc nie ciekawie. Obecnie lampa jest okolo 35-40cm na najwyzszym szczytem i mige ja podnies o okolo 10-15cm bez kombinacji. Z przerobkami, ktorych chcial bym uniknac moge zyskac extra 10cm. Ogolnie nie jest zle ale musze miec sie na bacznosci. Zwiekszylem delikatnie moc lampy z 70% na 75% i moze to je troszke zatrzyma. Zaczalem sie zastanawiac czy nie kupic co2 bag. Caly czas mam cieplo w boxie bo 27% a bedzie juz tylko cieplej wiec w tym wypadku co2 mialo by chyba racje bytu. Jutro musze po raz pierwszy uzupelnic zbiornik z woda. Na starcie wlalem do niego okolo 30litrow i zostalo okolo 10litrow. Chce wybrac cala wode, ktora jutro bedzie w baniaku i nalac czystej. Na ten czas rosliny i tak zostana podlane z reki bo chce im podac odrobine orgatrex. Przyda im sie jeszcze troche azotu gdyz widac, ze juz go przetrawily a i potasem nie pogardza🙂

20240523_195609.jpg

20240523_195622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka te co2 bagi to sciema, jeden gosciu na haszu robil test różnych, na Yt tez widzialem jakiegos goscia ze Stanow czy Kanady co testowal te rozne bagi, tabletki itd i gowno to dawalo. 

Jak chcesz serio sie bawic w co2 to obieg zamkniety gaz z butli i bedzie to smigac.

Ewentualnie jakis rozwiazaniem jest mini bimbrowniaz ktora cos tam daje, na necie sa poradniki jak zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownya daje radę tak naprawdę jak robisz przy okazji bimber i masz dużą beczkę zacieru to wtedy ma sens ja robiłem w butelce i może faktycznie jak nie używasz wyciągu to coś daje  w pierwszych tygodniach przy wyciągu na 50% mijq się z celem jak krzaki większe to nic nie daje za mała dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo nie no wiadomo. Jak sie bawic w co2 to tylko obieg zamkniety inaczej mija sie to z celem. Widzialem gdzies jak gosciu robil pomiary przy takiej mini bimbrowni w butli 5l i sporo co2 to wytwarzalo, ale trzeba robic nowy zacier co kilka dni... noo chyba ze przy okazji serio robisz bimber to inna sprawa 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego jak ktoś robi ,to nic lepszego się nie mogło  połaczyc bimber i palenie 😅 ale to trzeba bimber smakować ,nie moje smaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela i czas przygotowac pierwsza herbatke. Roslinki kwitna juz od dobrego tygodnia jak nie lepiej (nie licze i nie chce mi sie sprawdzac po fotach) wiec czas zaczac podawac im wywar panoramixa😂 za chwile wstawie 6 litrow i powinno spokojnie wystarczyc gdyz nie chce im przelac. Blumat caly czas pompuje wode wiec ziemia jest caly czas wilgotna. Zauwazylem pierwszy minut blumat a mianowicie korzenie. Wychodza one wierzchem ziemi gdyz ciagnal do wody. Przekrecam od czasu do czasu wezyki aby kapalo w innym miejscu ale nie daje to zbyt duzo

Screenshot_20240526-141659_YCC365 Plus.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...