Skocz do zawartości
moonka

Sezon 2024 uznaje za rozpoczety😁 4x sensi skunk (nasiona z mojego pierwszego krzaka)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede zakladal kolejnej fr a wszystkie szklarniowe krzaki bede wrzucal tutaj. Tak wiec na waciki polecialy automaty. Gelato oraz Northern. Przez najblizszy czas zapowiada sie ladna pogoda wiec chce ja zaczac wykorzystywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roslinki meczy jakies dziadostwo. Zapewne robale ale juz sam nie wiem jakie. Dzisiaj zrobie oprysk z czosnku oraz zaleje nim doniczki. W drodze sa larwy biedronki a ze slimakami mam juz chyba spokoj. Na zdjeciu widnieje jeszcze jedna roslinka. Kto kumaty zgadnie co to jest🙃

20240509_131141_compress4.jpg

20240509_131202_compress36.jpg

20240509_131153_compress76.jpg

20240509_131229_compress87.jpg

20240509_131213_compress67.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update. Porozginalem szczyty przy okazji wizyty w szklarni. Od razu wyglada to lepiej😂

20240509_193020.jpg

20240509_192953_compress55.jpg

20240509_192946_compress33.jpg

20240509_192949_compress22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli nie mam i nie bede mial dla nich litosci🤣 tak to pineapple👍Postal troche na zewnatrz, zatrzymal sie w rozwoju po czym wstawilem go do szklarni zeby zobaczyc co z niego bedzie

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli hermila. Urywalem na bierzaco wszystko co sie pojawialo i wydaje sie byc czysta juz od dluzszegi czasu. Stala na podworku to mialem z nia co chwile stycznosc wiec do niej zagladalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probujemy swoich sil poza szklarnia🙂 ttm razem wlecialy gelato auto i orion f1 auto. Ziemia to odzysk z poprzednich roslin + domieszka lightmix. Podlane narazie czysta odstana woda bo taka mialem pod reka w szklarni. Nasteone podlanie z mikoryza i ukorzeniaczek

20240510_202610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musze zobaczyc co mam z zapasow sezonow i uruchomie ze dwie sztuki a te sensi skunk wywale. Szkoda miejsca w szklarni na takie wynalazki🙂 raczej wleci critical bo mam duzo gratisow

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Oriony sa jakies lewe albo ja nie mam do nich szczescia. Drugi postanowil nie wyjsc z ziemi ale jeszcze poczekam. Gelato dzisiaj rano przebijalo sie nad powierznie a po pracy zastaoem ja w takim stanie. Oby tylko slimaki sie do niej nie dobraly bo jednak nadal mam z nimi maly problem 

20240513_184603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam watpic czy ta walka ma sens. Czuje sie ja Don Kichot bo co uporam sie z jednymi szkodnikami to pojawiaja sie nastepne... Trutka na slimaki wala sie w calej szklarni a codziennie cos mi opierdola z lisci. Teraz wchodze zerknac co slychac a tam dwa slimaki konsumuja liscie na topach. Trzeba bedzie zaczac myslec na powaznie o klimatyzacji, caly rok bede ciagnal indoor i chyba zrezygnuje a outa. Na ten moment wydalem juz ponad 60€ na rozne srodki na szkodniki a nie mam pewnosci czy siie wszystkiego pozbede😐

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo nie da rady. Syn chodzi po szklarni wiec zadne szklo nie wchodzi w gre. Mam wysypane specjalne kamyczki dzialajace jak szklo ale mimo to lipa. Ewentualnie zostaja jeszcze muszelki, ktorych slimaki rowniez nie przejda ale kamyczkow tez mialy nie przekroczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem żeby w ziemi zakopać słoiczek tak żeby jego rant był równy z ziemią i nalać do niego zwykłego piwa i tam ślimaki będą wchodzić i się topić. Można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom kolejny zly pomysl. Przerabialem to juz kilka lat temu. Poskutkowalo to tym, ze slimaki od sasiadow przychodzily do mnie na browara i bylo ich tylko wiecej. Chyba juz zaden sposob mnie nie zaskoczy bo od kilka lat z nimi walcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...