Skocz do zawartości
lunatyk44

Fat Banana, Royal Creamatic, 60x60x140, spider farmer SF1000D 🤭

Rekomendowane odpowiedzi

hmm.. ma ktos pomysl ? tylko jedna z trzech sie tak zachowuje 🤔. Dostaja tak samo i to samo. Mi pomysly sie juz skonczyly prawie 😊. juz nawet myslalem o spektrum swiatla ..

20240509_200948.jpg

20240509_200940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wariaty ! Mam wlasnie chwile czasu dla panieniek, dla was i dla siebie. Na pierwszym planie pozdrawiam w majowy dlugi weekendzik 😃 (szwaby) . O moim zdrowiu gadac nie bedziemy, ale juz jest lepiej - chodze 🤣. Co do panienek wedlug mojego toku rozumowania i doswiadczenia, jedyna opcja chyba zostaje genetyka. Szkodniki, niedobory, swiatlo 🤔 - sugerujac po tym iz jest to fat banana i tylko jedna jest opozniona. No chyba ze ktos ma jakies rady, albo pomysly ? Postaram sie pokazac jak to wyglada w swietle dziennym jak tylko bede mial opcje. Pierwszy raz spotykam sie z taka opcja uprawiajac ta sama odmiane. I teraz - i co kurwa sebix, czlowiek uczy sie cale zycie ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 różne rośliny z tej samej odmiany mogą się różnie zachowywać i wykazywać inne zapotrzebowania na warunki lub żywienie czy podlewanie. 

Nie ma ona za sucho albo za mokro? 

Lub nie dmucha na nią wiatrak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green na zadna nie dmucha bezposrednio, strumien powietrza odbija sie od sciany w boxie ( wiatraki delikatnie poruszaja sie) . Jeszcze nie przesuszylem, ani nie daje tez papu zbyt nadgorliwie. Wszystkie panny dostaja po 0,5 l na dwa/trzy dni ( doniczka 11l ) . Przed podlaniem sprawdzam wilgotnosc ziemi. Co do papu dostaja mieszanke - na 5l wody 4ml power roots, 20 ml terra flo od plagrona no i ostatnio dalem tez 2,5 ml calmagu od biobizz. Ph tego roztworu 6,6 - 6 ,8 ,  +/- 330 ppm. Juz nawet myslalem o szkodnikach, ale jak narazie nie dostrzeglem nic niepokojacego. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 Lejesz wody, aż zobaczysz malutki runoff z doniczki. Podnosisz sobie doniczkę, aby sprawdzić ile aktualnie waży. Następnie czekasz 2-3 dni i doprowadzasz do tego aby ziemia była już dobrze sucha, Podnosisz doniczkę, robisz Save'a w głowie ile aktualnie waży. Następnie za każdym razem jak u nich jesteś, to podnosisz doniczkę, aby sprawdzić wagę. Jest lekko - podlewasz.
Zerknij sobie na ten materiał, ja tak robię: 6:10 minuta

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoję 5 groszy i jak reszta rzucę się o teorię że ta jedna potrzebuję więcej wodye. Przy tworzeniu się topów musisz zwiększać ilość dostarczanej wody bo roślina się rozrasta. Jak stoisz z podlewaniem niezmiennie przy 0.5 litra to z pewnością jest to za mało. 

Ja przy 8L doniczkach wlewam w takiej fazie wzrostu już od jakiegoś czasu około 1.5L tak jak to @WBB napisał. 

Roślinę musisz uczyć pić i zwiększać dawki. Wtedy nie przelewasz i uczysz się wyczucia w podlewaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 Czasem liście zaczynają wyglądać nieco inaczej, niż te które znamy z popularnych grafik. W tym konkretnym przypadku krawędzie liści podwijają się – a czasem nawet przypominają z wyglądu pazura, szpon. Co oznaczają takie zwinięte końce liści? Dziś poszukamy przyczyny i potencjalnych rozwiązań na skręcanie liści konopi.

Tradycyjnie, jak w przypadku niemal każdego problemu napotkanego w uprawie, najpierw należy się upewnić, że zachowane są odpowiednie warunki: temperatura, wilgotność, oświetlenie.

Skręcone liście konopi to często wynik stresu cieplnego i zbyt blisko ustawionych lamp od szczytu konopi, przez co rośliny cierpią od nadmiernej temperatury i dużego natężenia oświetlenia. 

 

@lunatyk44 0,5 L na 3 dni ?? troszke duzo za malo ? ogolnie przyjete jest 30% doniczki ok 3 L/11 L powinno wejsc ? podlewasz do momentu az woda wyplynie spod doniczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green robilem tak wiele razy i wcale nie wychodzilem na tym zle 🤷‍♂️. No ale dostaly dzis solidna porcje i zobaczymy. Jestem otwarty na wszystko ( bez skojarzen) , czemu nie .. Robilem fim i lst na automatach, hst na auto. Kiedys sasiad podpierdalacz mnie wkurwil wiec posadzilem 6szt przemyslowej na balkonie - jego ambicje przerosly forme nad trescia 🤷‍♂️🤣🤣. Jak zwykle powiem - czlowiek uczy sie cale zycie 🤗✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemaneczko, ok mam chwile w tygodniu i udalo sie wyciagnac z puszki. "pazurasta" dalej pazurasta.. no coz zycie 😅. 17.05 zaczna 4 tydzien jak zaczely pokazywac paczki. Wieczorem dopisze na spokojnie reszte przemyslen i warunkow ✌️

17157793595538895595522652412458.jpg

17157793999681362944556832314914.jpg

17157794601375642548213367136780.jpg

17157795149618802459862443608167.jpg

17157796350948091042190951610081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...