Skocz do zawartości
murzynek420

3x Gorilla cookies auto 0.36 viparspectra 5!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, nadszedł czas na mnie i moje dziewczyny. To mój drugi projekt po pierwszym, obfitym w doświadczenia, udanym w 30 procentach, po którym 
potrzebuje waszej pomocy, by tym razem obyło się bez łez i nie potrzebnego stresu. 
Sprzęt:
- box 0.36 m2 samodzielny projekt
- wentylator kanałowy axial flo 125mm 180m3h
- filtr węglowy vfeco 140 - 190 m3h
- taca uprawowa 
- wentylator mieszający monkey 16w
- Doniczki plastikowe 14 l
- ziemia start light mix docelowy allmix
- 3x gorilla coockies
- nawilżacz doterra (nie kupiony w tym celu, ale świetny)
- co2 bag 
- higrometr
- lampa viparspectra p1000 100w led na sklepie 750zł
- biobizz biogrow biobloom topmax root juice calmag fishmix up down
- siatka do rozprowadzenia topów. 
10.02 wrzucone do kiełkowania. 12.02 pękły 14.02 doniczki wstępne. 02.03 doniczki docelowe
Dzień 22
Dziewczyny przesadzone do doniczek docelowych, dzisiaj wykonałem pierwsze LST. Podlewane wodą ph 6.2 z 4ml/l  rootjuice , do tej pory wodą z filtra
bez calmagu, wczoraj wodą kupną carfur. Chciałem lać juz roota z magneziakiem niestety jak otworzyłem calmag na powierzchni  miał 
gruby osad niczym puch po wstrząśnięciu się nie zmieszał tylko zgrudził, więc zrezygnowałem i zamówiłem nowy. Doniczki wcześniej miałem materiałowe
co było najgłupszym pomysłem z powodu wilgotnego materiału kiszącego sie w ciepłej tempraturze co jakiś czas zcierałem z nich biały nalot co prawdopodobnie
mogło doprowadzić do ruiny mojej poprzedniej plantacji.  Dziś mam już plastiki i samoróbkowy airpot wykonany wiertarką po 36 dziur na doczniczke. (airpot ma 
sens ale nie za 60 zł za doniczke z growshopow). Na dno dnoczek na dodatkowe napowietrzenie wsypałem 4 cm keramzytu i wrzuciłem biotabsa na doniczke. Na razie
żaden z wentylatorów nie działa, światło na sadzonkach 50 % , teraz 80  % 12/12 około 40 cm nad roślinami 27 - 28 stopni. co2 baga założyłem wczoraj wieczorem, wcześniej wydawał się mi bez sensu poniewaz dziewczyny 
nie jedzą jeszcze aż tyle.  wilgotność staram się utrzymywać na poziomie 60 - 70 przez mały dyfuzor ran ranem spada do 50% ale zawsze rano go włączam na cały dzień. 
Otwory wentylacyjne na razie działają naturalnie, na razie jest okej temperatura nie rośnie wilgotnosc ciągle spada wiec wymiana jest , na razie nie ma co marnowac prądu i filtra.
Na jednej Panience delikatne białe przebarwienia lecz to wstępne liście, szybki rozrost, raczej jest okej. W planie jeszcze tylko kratka wentylacyjna z jakimś cienkim węglem,
żeby pyłki nie wpadały i micoryza ale dedykowana bo to jakieś szaleństwo cenowe. Jeśli polecacie jakiś update to będzie mi miło, na razie nie mam wiecej pomysłów wydaje się być spoko. Pytanie które mi się
nasuwają to przede wszystkim co nawożeniem , kiedy zacząć i w jakich dawkach zważając na to że wale allmixa. Bedę wrzucał tu post co weekend lub w wyjątkowych sytuacjach z nadzieją, 
że razem z wami tego nie spieprze . Pozdrawiam wszystkich growerów! pozdrówki!!!
Ps. Na górze mam samorobke suszarkę z wentylacją i filtrami w której siedzi
cała zdrowa banana purple punch od fustbudsa od tygodnia i juz jest nieziemska kopcona ze szwarca czy z bongosa. Nie poddałem sie ani ja ani ona i mimo przeciwnosci  doszła do końca. 
gorilka z drugą bananką które złapały pleśniaka curringują w wodzie wymienianej codziennie  od tygodnia i świetnie to wygląda, jest duża nadzieja.
 

IMG_20240303_083506.jpg

IMG_20240303_083445.jpg

 

IMG_20240303_083513.jpg

IMG_20240303_083519.jpg

IMG_20240303_083530.jpg

IMG_20240303_083957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja sie troche poprzypierdalam 😅

Za wczesne LST.

Wlacz juz wentylator mieszajacy

Biotabs przy airpocie mija sie z celem moim zdaniem.

Bez sensu swiecic automatom 12/12

Po za tym OK, powodzenia 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej swiecilem 18/6 ale wiele opini jest że wystarczy im 12/12 , postanowiłem spróbować tak i zobaczyć jak będzie się rozwijać teraz, tym bardziej że znam już mniej więcej gorilke. Jaki cykl w takim razie proponujecie? Zrobiłem już lst bo już są małe listki przy łodyżce na 1 i 2 piętrze. Zrobiłem to dziś o 7.30 , jest 12 a jedna już załapała i się wyciąga!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 moment będą się podnosić. To jest ich 21 dzień?male na tyle dni, swiatlo 18h minimum...wyciag wlacz niech powoetrze się miesza...jak szukasz oszczędności yo ta zabawa nie dla Ciebie, albo wyciągasz z tego 100% albo poerdolisz się tak że wyjdzie wlco wyjdzie...oczywiście bez urazy, zrobisz co zechcesz, 🤘

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 ja na flo bym przełączył na 18/6 zawsze to dłuższe naświetlanie szczytów przełoży się na skrócony czas a na wegu spotkałem się z tym że niektóre odmiany mogą dostać speeda do wzrostu jak są na 12/12 tyle że to były sezonowki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 18/6 lub 20/4.

Moim zdaniem za duzy stres dla tak malych roslin to LST, tymbardziej ze to auto. To ze sie wyciaga juz o niczym nie swiadczy, lst robi sie jak roslina ma co najmniej 3-4 rozbudowane pietra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Luz. Wbijam w cykl 18/6 zastanawiam się nad światłem 100% . Też mi to średnio wygląda jak na tyle dni, zobaczymy, bo one dopiero co zaczęły  coś tańczyć. Okej wstrzymuje lst na razie. Źle policzyłem mają 20 dzień od pęknięcia pestki.  Z ziemi wyszły 14 dni temu. 

Edytowane przez murzynek420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 jesli teraz zaczniesz im swiecic na 100% to czym je chcesz doswietlic na flo?🙃 moim zdaniem wszystko ok poczatku jest robione zle ale o tym wspomnieli juz poprzednicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 nie no jak juz zaczales lst to rob dalej, na przyszlosc bedziesz wiedzial zeby pozniej zaczynac. Jak na 14dni to nie ma tragedii. Ja bym te 100% zostawil na flo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy: za wczesne lst, słabe światło od początku. A z tą wentylacją przecież jest wymiana powietrza, dla sadzonek wystarczającą, do tego mieszkający już włączyłem. Myślicie że normalny wentylator dokanałowy już jest potrzebny? Myślałem żeby go włączyć dopiero za tydzień - dwa. Biotabsy zarzucilem bo wcześniej na forum tak doradzili xd nie ma chyba takiej tragedii żeby zaczynać jeszcze raz, poprawie światło i wentylację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...