Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
22 godziny temu, Zielone krainy napisał:

@Handzimir  Za małe dawki dalej, za jasna, jak na wega, więcej azotu musisz dawać, roślina jest głodna , jak na wega to co dajesz roślinie to dawki na jakich głoduje, jakby to była kobieta to miałaby anoreksje. Może to nie automat, ale fotoperiod i wymaga przełączenia światłem, by zaczęła kwitnąć, ale teraz bym jej nie przełączał, najpierw ja dożyw.

dzięki wielkie 💪 jestem bardzo wdzięczna za info 💚 za jakiś czas pewnie znowu się odezwie :) dzieki jeszcze raz bless

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis SZPEC mogl by rzucic fachowym okiem na liscie ? to brak fosforu ? 

20230503_161048.jpg

20230503_161055_HDR.jpg

Magnez (MG) -  W przypadku niedoborów magnezu możesz łatwo rozpoznać jego braki w swojej roślince. Na liściach tworzą się żółte  lub brązowo-rdzawe plamki, a żyłki liści zostają zielone. Końcówki liści są skręcone, a krawędzie uniesione. 

 

brak magnezuu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dziurawy według mnie tak, głównie calmag daje takie objawy. Ale to w przypadku jak roślina siedzi ciągle w jednej doniczce i jednej ziemi, jak jest dużo przesadzania to cholera wie co może być nie halo :classic_biggrin: W teorii jak przesadzisz roślinę, to ona grzebie wtedy korzeniami w glebie która ma idealne proporcje nawozów, więc jak jej dowalisz np mimo wszystko dalej nawozy, to ona zacznie pokazywać nadmiary a nie niedobory

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny huj w roslinki gdzie byles caly tydzien ?? 😄  ludzie tu czekali szukali cie a tu nie ma boba ? cos budujeee 

co do roslinek przedawkowalem z ukorzeniaczem , lalem go z woda a nie pomyslalem ze bedzie nadmiar , zobaczymy co bedzie dalej , dzis byl kolejny topping 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lysy007 pokaż całą, tak to jak wróżenie z dusów🤣😂

Jak była ostatnio podlewana( trzy podlania)

Fusów

Bo ten pierwszy liść to wygląda na wodę prosto z kranu nie odstaną, a ten drugi to zżółkł ze starości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 caly czas lana deszczówka była. 

Ostatnio cały miesiąc padało to może wyplukalo nawozy outdoor.

Ostatnio dawałem 1 garść na  krzaka azofoske ,potem Plagron Alga Grow ,Dolomit podsypywalem 2Garsci na krzaka(nie wiem czy nie za dużo) ostatnio też przygotowałem drozdze piekarskie jako stymulant.  pH około 5.5 sprawdzałem paskami(masz może jakiś sprawdzony elektroniczny miernik?)ziemia w dolkach torf odkwaszony 6.5 z fimala 80l dolek ,chyba dawałem jeszcze kurzy gnoj ale już nie jestem pewny. Trochę wermikulitu wymieszalem ,krążek włókna kokosowego na dolek i trochę perlitu .

Nie chce wrzucać zdjęć bo do końca nie jestem przekonany 😅 

A i ostatnio tak naginalem ,ze 2razy mi galaz pekla i już więcej nie mam zamiaru naginać.

Jedna wisiala "na skórce "ze tak to okresle .Wziąłem ja scisnelem taśma, ale raczej wątpię żeby się zrosla, bo na drugi dzień gałąź byla zwiednieta.

20230815_100456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lysy007 trudno cokolwiek doradzić jak się nie widzi, to tak jak wizyta u lekarza przez telefon. 
  Jak roślinka kwitnie to nie dawaj azofoski bo azot zblokuje fosfor i potas, a teraz tego potrzebuje najwięcej i to może być przyczyna tych plam na liściach. 
  W ziemi ph też bym zrobił na kwitnienie 6,5-6,8 , to ułatwi pobieranie fosforu i potasu, a utrudni pobieranie azotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie te kropki na liściach to jest grzyb(miesiąc padało u nas ) ,ale też widziałem jedno nagranie w którym jest problem z manganem i chyba jego dużą ilością.

Ale stawiam na grzyba ,i go spryskam woda utleniania  w stosunku 1:4

https://duckduckgo.com/?q=hemp+leaf+spots&iax=images&ia=images

Myślisz, że sam dolomit wystarczy na obniżenie pH ?

Ostatnio rzuciłem po 2garsci na krzaka .

 

A masz jakiś sprawdzony miernik do ph ?

Bo jak jadę na paskach z fimala ,i tak nie dokonać w nie wierzę. 

Na temat grzybów na cannabis

Niedobory i choroby 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lysy007 ja mierniki ph i ec mam dwa, jeden najtańszy jaki był na amazonie, drugi 4 w 1( ph, ec, ppm, temperatura) za jakieś 35-37€. Pokazują tak samo. Tylko trzeba pamiętać co jakiś czas kalibrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, powoli się "naumiem"z czasem bo wbrew pozorom to nie takie łatwe w określeniu niedoborów,chorob itp.

Nawet w  nagraniu powyzej wspomina ,że nawet w książkach są błędne informacje na temat cannabis .

No cóż czytać i czytać ,praktykować i wyciągać wnioski .

Z roku na rok człowiek podchodzi coraz bardzie profesjonalnie .

Z fartem👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siema co to może być?? pomożecie? Cos z liściami zaczęło się nie dobrego dziać czy to czegoś jest za duzo?

20231122_212452.jpg

20231122_212230.jpg

20231122_212309.jpg

20231122_213547.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Wiesiu jesteś pewny?wszystkie koncowki praktycznie czarne się zrobiły i tak jakby nie miały siły dopiero co zaczela kwitnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Wiesiu no właśnie miałem w doniczkach i sporo ważyła w tej 2 był 1cm wody wylałem z niej i juuz nie wkładałem z powrotem myslisz ze to oznaka przelania?cz moze bardziej brak jakis pierwiastków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...