Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Kibic użyłem dolomit zaraz jak przyszedł, czyli w czwartek. Dodałem do wszystkich moich roślin i wczoraj sprawdziłem ph, jest w normie ok 7 ph, ale rośliny nadal żółkną od dołu i nie rosną nawet o mm. Nie wiem co robić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester zwiększyłem dawkę wody i mają lekko mokro w podstawce. Wcześniej miałem z tym problem i myślałem że to jest powodem, ale teraz mają odpowiednią ilość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prorokus

received_702205244452820.jpeg

Stoi już tak 2 tygodnie i nic się nie zmieniło 

@Tester stoi już tak 2 tygodnie i nic się nie zmieniło 

@Tester czy jest możliwe że to wina ziemiórek? Mam z nimi mały problem i stosuje lepy, ale nie wiem jak w ziemi. Jak się ich pozbyć? Czy lepiej przesadzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Prorokus napisał:

czy jest możliwe że to wina ziemiórek? Mam z nimi mały problem i stosuje lepy, ale nie wiem jak w ziemi. Jak się ich pozbyć? Czy lepiej przesadzić? 

zobacz w dziale choroby szkodniki niedobory tam znaleźć powinieneś 

w tym wiadrze masz otowory na dole? może za mokro ma i opadnięta tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja bym wywalił ten chemiczny lep.

Skoro muszki to sporo wilgoci w donicy góra wiec  dół ciężki 

Dziury w donicy z 5 lub 6 dać podstawek podlewać od dołu nadmiar wody po około 30 min wylewać

Daj 1.4 dawki dobrego npk na litr wody i podawaj w sprayu dolistnie raz dziennie  delikatnie 

Przy braku pewności wbierz sobie 2 liście 

Zdrowy i z niedoborem zrob na nich test przez pierwsze 2-3 dni jaka bedzie reakcja 

Te dolne liście raczej już po ptokach 

Ale góra powinna ruszyć 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester otwory są od dołu. Wyglądała tak samo jak miała za sucho więc raczej przelana nie jest. No właśnie sprawdzałem ten dzieł i tylko jeden typ pisał że przelał roślinę żeby usunąć larwy, ale wiadomo że i tak coś zostanie. Mam przygotowany wywar z czosnku i jutro spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wlać 1.5 litra wody co 3 dni niż codziennie lać po 0.5l.   nie podlewaj przez kilka dni,  następnie wlej 1 - 1.5 litra , zrób  3 dni przerwy i znowu podlanie.  No i  na razie nie lej żadnych nawozów.

Skieruj jakiś mały wentylatorek na ziemie, a ziemiórki znikną same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak nie Podlewam codziennie. Trzy razy w tygodniu po ok 700 ml wody 

@Kupa kupalski Podlewam 3 razy w tygodniu po ok 700 ml. Jedyne co dodawałem to fish mix po pół dawki i bio heaven tak samo i dolomit narazie dwa razy 

@rafalardan@gmail.com lepy wywaliłem i otwory są. 

Z tym npk to co masz na myśli? Mam do dyspozycji fish mix, bio bloom, top max, bio heaven i do storczyków biopon NPK 6-4,5-5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok. Zrobiłem tak.wywaliłem lepy, ale wstawiłem te motylkowe, zrobiłem więcej dziur od spodu i wsypałem keramzyt. Od góry podlałem wodą z czosnkiem a w podstawki wlałem wodę z fish mixem. Nadmiar wody wylałem. Teraz poczekam 3 dni i podleje samą wodą i zobaczymy co będzie się dziać. Dziękuję wszystkim za rady i porady. Będę was informował o postępach USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1651422299756_6926567157556284846.thumb.jpeg.f6bb2e973c8a309f2c1b69455411283f.jpegUSER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1651422281513_6926567081046837840.thumb.jpeg.b455e7ebcc60d4708cd75c0b02b2fd1f.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1651422320993_6926567246633735233.jpeg

Edytowane przez Prorokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom
Napisano (edytowane)

@Tester Muszę się nauczyć tego jak lektury, przydatny temat bo warto umieć odróżniać niedobory.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rolnictwo.

Jestem nowy w hodowli i opiekuję się kukurydzą koło 3 tygodni. Podlewalem kukurydzę codziennie tak aby gleba była wilgotna. Ostatnio przestawiłem roślinki kochane na dwór na pełne słońce. 4 dni temu zacząłem podawać nawóz a w zasadzie to podałem 2 razy z tej samej proporcji w poniedziałek i wczoraj (Czwartek). Roślina co dzień ma coraz większe plamki. Dziękuję za pomoc z góry 🙂 . Dodam jeszcze że zapomniałem się i po podaniu nawozu zostawiłem na słońcu. Roślinki są jeszcze w doniczkach. 

IMG_20220729_085252_412.jpg

IMG_20220729_085241_054.jpg

Edytowane przez Ciężaroweczkaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...