Skocz do zawartości
Lady Green

Ayahuasca Purple i Acapulco Gold | box 100x100 | Oświetlenie Lumatek Attis Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers z 10 lat temu bym się nie zastanawiał nad zmianą na leda.... teraz żona itd i nie mogę sobie robić co chcę 🙂 Prawie 10 lat temu jak kompletowałem sobie drugi zestaw to ledy dopiero się pojawiały i na różowo/fioletowo świeciły a kosztowały 2 razy co HPS. I mam hps ale z wyższej półki bo z Lumateka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam jednak kiełki do ziemi lightmix, nie miałam wyjścia... poszłam do garażu, otwieram worek z ziemią do pomidorów a tam muszki sobie wylatują... 🤦‍♀️ 

I tak myśle czy tym roślinkom co juz rosną nie wymienić jakoś tej ziemi tez na lightmix? Tylko nie chciałabym im korzeni uszkodzić... 

Jak inaczej się pozbyć tego dziadostwa? Olejek neem kupić czy cos z tą mączką bazaltową moge zrobic? 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozkminiam... jakby tą cała bryłę włożyć do wiadra w wodą i wypłukać ziemie wokół korzeni..... ciekawe czy by się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green ja bym to potraktowal olejkiem neem w tych doniczkach, w ktorych sa obecnie a po kilku dniach przesadzil by je do docelowej ziemi. Wygrzebywanie korzeni nie ma sensu bo uszkodza sie na 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Prepers no jak ktoś robi wagę to koniecznie czytałem że najlepszy hps osiąga zaledwie 1,7 umol/j a zwykły mars hydro zaczyna się od 2,0 już nie mówiąc że są lampy podchodzące pod 3. Już nie mówiąc że masz full spectrum i jest to zbliżone bardziej do światła słonecznego 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Lady Green zolte lepy, olejek neem, nicienie no albo chemia. 

A to nie przypadkiem ziemiorki, a nie wciorniastki?

Tak czy inaczej musisz szybko reagowac, bo zaraz rozejda ci sie na calego boxa.

Ja sie ich pozbylem u siebie sama woda z czosnkiem i zoltymi lepami

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed @Growerseed Mi nie tylko chodzi o wagę, ale też jakość, poczytaj nowe ledy mają odpowiednie konfigurację barw światła co wpływa na jakość uprawy, a do tego lampy uv-b i ogień podobno, już zamówili mi na grow shop lumateka, dam znać jak z suplementacja uv-b, ale myślę że będzie kocur, a drogie cholerstwo 250e ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Psikaj ziemię olejkiem powinno dać radę  miałem dwa razy te j3bane insekty to dało radę plus parę żółtych lepów  powodzenia w zwalczaniu tego małego  go... daj znać czy wytępiła powodzenia tam na froncie 😎 bay 🤗😬🙈🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green kup 100ml wody utlenionej i wymieszaj z 0,5 l wody odstanej i tym podlej. Roślinką nic się nie stanie, a ziemia będzie zdezynfekowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green 2 duze zabki czosnku rozgniatasz na litr goracej wody i zostawiasz na jakies 24h, potem tym podlewasz.

@Lady Green ogolnie jesli bedziesz na bierzaco wszystkie dorosle osobniki wylapywac na lepy zanim zdaza zlozyc jaja to z czasem sie ich pozbędziesz, ale moze to potrwac.

Na przyszlosc jesli masz mozliwosc to dobrze ziemie przemrozic kilka dniz wtedy gina wszycy niechciani goscie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...