Skocz do zawartości
Cannabro

(Auto) Fat Banana, Gelato LSD, Express Gelato 50x50x120 biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

Wjeżdża nowa fotorelacja jako że w namiocie zrobi się niedługo miejsce. Tym razem chciałem wykorzystać do tego celu bio tabs na uprawę wszystkich trzech krzaków. Trzy doniczki materiałowe po  11l każda. 
 

namiot: royalroom 50x50x120 

lampa: mars hydro ts600

ziemia: plagron batguano 

nawozy: biotabs,  Plagron worm 

Wentylacja: wiatrak i wylotowy + rura podłączona do otworu wentylacyjnego 

osuszacz powietrza

nawilżacz powietrza 

 

Nasionka namoczyłem w wodzie na 24h i odstawiłem do namoczonych płatków kosmetycznych. Ziemia  poszła do wymieszania z tym co w biotabsach plus nawóz od dżdżownic. Spłukałem glebę już w doniczkach. Wypłukałem dokładnie i zostawiłem na kilka godzin żeby mieć już wilgotną przygotowaną glebę do nasion.

Nasiona 7 stycznia włożone w glebę posypane micoryxem do otworów na razie bez biotabsow jako że ją planuję włożyć kilka dni po wykiełkowaniu a drugą nieco później. 
 


 

IMG_0782.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął już tydzień od wsadzenia kiełków do ziemi i nadal nic nie wyszło. Doniczki mam zasłonięte delikatnie folią spożywczą żeby było wilgotno ale nie widać nawet żeby coś się zaczynało wykluwać. Szykować nowe pestki czy czekać jeszcze żeby coś z tego wyszło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, vego1989 napisał:

@Cannabro świecisz im swiatlo ?

Tydzień to długo, pewnie lipa z nich będzie, rozsun ziemiemi zobacz co tam się dzieje...

Świece bo w boxie mam jeszcze jeden krzak a te z pestkami mam podwyższone delikatnie żeby były bliżej światła. Dobrze mi wystartowało na biobizz lightmix wcześniej to zachciało się plagrona tego ha tfu. Box mam otworzony oczywiście żeby mi plecha nie siadła na topach. Zerknę co tam się dzieje…

IMG_0812.jpeg

Tak to wygląda 

W miejscu gdzie sypałem proszek w dziurce pestki było takie błoto z tego proszku i ziemi jakby. To już pestka kaput?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta była z express gelato. Przetrzepałem ziemię i wsadziłem ją z powrotem do ziemi. LSD trochę pogrzebałem i już widać że coś się wyciąga do góry to odsłoniłem delikatnie ziemię żeby dostało światła. Banana będzie do zrobienia od nowa bo pestka wyparowała jakimś cudem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc moczę kolejne ziarno fat banana auto i jakby ten express gelato się nie przyjął to namoczyłem sobie jeszcze Bruce banner auto. Jak mi express gelato jednak wyjdzie to będę kombinował co zrobić wtedy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szamayo napisał:

@Cannabro folią przykrywasz ziemię żeby było wilgotno? Czy coś źle zrozumiałem 

Robię takie przykrycie nad doniczką z folii i małe dziurki żeby nadmiar wilgoci uciekał. Tak to wygląda 

IMG_0814.jpeg

Tyle że to dałem po czterech dniach bo coś mi nie pasowało że jeszcze nic nie widać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Cannabro myślę, że pestka ma wystarczająco ciemno jak jest pod ziemią i wilgotno jak podlewasz żeby ziemia w miejscu ziarna była wilgotna 

@Cannabro może za bardzo zbiles ziemię i nie ma dość siły żeby się szybko przebić na powierzchnię, jeżeli np wsypałeś ziemię z worka bezpośrednio do donicy bez rozdrabniania,to jest to możliwe

Tak samo jak sadzisz w ziemi i za głęboki zrobisz dołek i jak przysypujesz go ziemia na koniec też ma znaczenie 

Edytowane przez szamayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szamayo napisał:

@Cannabro myślę, że pestka ma wystarczająco ciemno jak jest pod ziemią i wilgotno jak podlewasz żeby ziemia w miejscu ziarna była wilgotna 

@Cannabro może za bardzo zbiles ziemię i nie ma dość siły żeby się szybko przebić na powierzchnię, jeżeli np wsypałeś ziemię z worka bezpośrednio do donicy bez rozdrabniania,to jest to możliwe

Tak samo jak sadzisz w ziemi i za głęboki zrobisz dołek i jak przysypujesz go ziemia na koniec też ma znaczenie 

No to moglo być za głęboko faktycznie. Ziemia była mieszana z proszkami od biotabsow w dużym pojemniku i spłukana później wodą. No i przed zasadzeniem faktycznie lekko ubiłem bo ostatnio dałem ziemi po same brzegi a po jakimś czasie opadła i miałem z 5cm jeszcze miejsca gdzie spokojnie mógłbym jeszcze dosypać ziemi ale było już za późno. Może to express gelato jeszcze się podniesie… 

Dzięki btw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany były wszystkie pestki bo do otworów dodałem trochę za dużo proszku z biotabsa i zrobiło się błoto. Ale nic straconego nowe roślinki już wyszły. FAT banana i Bruce banner w poniedziałek 22.01 się pokazały na wierzchu. Gelato lsd myślałem że jeszcze uda się odratować ale jednak nic z tego więc przygotowałem drugą pestkę która wyszła na powierzchnię 24.01. Jak narazie zmartwiła mnie trochę fioletowa barwa na łodydze fat banana, czy to normalne? No i ta cienka łodyga w gelato nie jest zbyt cienka? 

IMG_0881.jpeg

IMG_0882.jpeg

IMG_0884.jpeg

IMG_0886.jpeg

IMG_0883.jpeg

IMG_0881.jpeg

Ogólnie dokupiłem jeszcze drugą lampę phlizon pl1000 i zobaczymy jak będzie. Kosztowała 238 zł i jest na diodach samsunga. Za tą cenę sztos a jakby się coś miało dziać to z gwarancją myślę nie będzie problemów bo szło od amazona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Roślinki mają już trzy tygodnie. Do tego czasu lana woda z wyregulowanym pH ( w biotabs podobno nie trzeba ale jakoś nie chce testować). Ok 35 cm światło od szczytów. Od tamtej pory lane ok pół litra wody na doniczkę oraz: 

2 razy w ciągu dwóch tygodni cal mag bo już wykazywała niedobory. 

1 raz fishmix pół dawki

1 raz Alg a mix pol dawki

1 raz All nutrition B 52 pełna dawka

12 lutego dodałem do ziemie do każdej doniczki dwa bio tabsy delikatnie rozgrzebujac ziemię łyżeczką żeby nie uszkodzić korzeni ( uszkodziłem na pewno coś). 

Od jakiegoś tygodnia zacząłem rośliny trenować i codziennie robię lekką defoliacje. 

Przy lst upierdoliłem gałąź w LSD a w FAT banana złamałem w pół przy naciąganiu do trenowania. Pierwsza gałąź zdechła druga zregenerowała. 

 

Na koniec nastąpiła zmiana namiotu na rozmiar 60x120x180 cm aby rośliny miały więcej miejsca. Polecam ogólnie zamawiany na Amazon za 419 zł myślę że lepszy od royalrooma jeśli chodzi o przepuszczalność światła przez zamki. 

 

IMG_0966.jpeg

IMG_0970.jpeg

IMG_0969.jpeg

IMG_0968.jpeg

Przed treningiem ( oprócz fat banana )i defoliacją w starym namiocie 

IMG_0947.jpeg

Edytowane przez Cannabro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cannabro defo na automatach to słaby pomysł.. jednak to twój ogródek 🙂

2 tabsy..? 😄 grubo  😄

Wody nie musisz regulować przy BioTabs i tego sprawdzać nie musisz bo to działa i nie jest to żaden marketingowy kit. 

Jeżeli używasz podstawowy zestaw od BioTabs to pH się samo reguluję w ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green dwa biotabsy bo na donice ponad 10l idą niby dwie wg instrukcji. Będzie za dużo? Jeszcze mogę wyjąć jakby co. 

W pierwszym growie robiłem defo ale malutkie to teraz zrobię większe dla porównania. Ogólnie to sobie testuje różne sposoby i przyjdzie czas na to w czym mi najlepiej. Pewnie następny grow będzie 100 % bez defoliacji i wyciągnę wtedy wnioski. Albo nie. Toppingu niby też się nie powinno w auto a na reddit/autoflowers ludzi od groma co to robią i mają całkiem pokaźne plony. Jak sam nie zrobię to się nie przekonam. 

No mam ten zestaw podstawowy i robiłem jak w instrukcji wszystko ale tej wody nadal się boje lać z nieregulowanym pH bo mam dość wysokie ok 8,5. 

Edytowane przez Cannabro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...