Skocz do zawartości
Gość

Wzrost sadzonek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam ,jak w temacie mam obiekcje ,zasądzone bezpośrednio w ziemi ziarna -> minęło 11 dni ,światło mars hydro 600 ,odległość od sadzonek 60cm ,ziemia biobizz light mix pomieszana z uniwersalna do tego perlit i odrobiną kulek keramzytowych dla lepszego drenażu ,podlewam nawozami AN micro,grow,bloom w ilości 1mll/litr ,temperatura w dzień 26 ,w nocy 20 ,podlewam nie żeby było bagno tylko wkładam palec i sprawdzam czy jest wilgotno ,podlewam tak z raz dziennie 5min po wyłączeniu oświetlenia ,po 100-150moze mll wokół sadzonki ,na zmianę też spryskuje,zanim wyszły z ziemi to wogole nie dodawałem nawozu do podlewania ,wilgotność 75% stałe utrzymywana ,wentylacja póki co wyłączona ,namiot jest otwarty z jednej i drugiej strony lekko ,żeby był przewiew,nie mam jeszcze wiatraka mieszającego,dlaczego są takie różnice ? Ta najmniejsza sadzonka ten kikut to od spodu ma tylko mały kiełek długości z 0,5cm ,tak jakby nie miała korzeni? 2 pozostałe jak widać mają liście po boku i coś tam wychodzi kolejnego ,jak widać jedna chyba rozwija się b.dobrze ? Więc chyba nie robię niczego źle ? Proszę o porady czy ten kikut ma szansę odbić ,i czemu ta jedna się wyróżnia na tle pozostałych,czy coś zmienić ???

IMG_20231212_103045_1.jpg

IMG_20231212_103058_1.jpg

@Kiwi473

IMG_20231212_103041.jpg

IMG_20231212_103018_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kibic okej ,a wode jak mam lać to jaką z kranu ? czy np mieszać z wodą demineralizowaną ,żeby była miększa ? zostawiać do odstania ? dodawać do takiej wody cokolwiek ? mam calmag ? bo jak np zmieszam 650mll z 350mll demineralki to wiadomo demineralka nie ma wartości ? będzie ok ? ziemię mam biobizz light mix+ ziemia compo sana zakupiona w leroyu ,do tego dosypalem perlitu + niewielka ilosc kulek keramzytowych ,ziemia nie była ubijana ugniatana ,tylko leciutko dociskana w dociczce zeby tam miał jak dochodzic lepiej tlen ,czy na ten etap ,10/11 dni , wszystko jest ok ? zauwazylem ze w tej na ostatnim zdjeciu ,ten listek ktory wchodzi ze srodka i chyba docelowo ma sie rozrosnac na boki jest lekko zoltawy na wyjsciu na koncowce ?? Jak oceniasz zdrowie tych roślin ,tamta ktora ledwo wystaje z ziemi i ma korzonek wielkosci 0,5 cm ma szanse jeszcze odbić i ladnie wzrosnac ? Odmiana to Blue Cheese auto /taniesianie ,mam jeszcze 2 lampy led 50W mocy każda z fajnym spectrum (swiatlo takie fioletowe) dolozyc te swiatlo juz teraz ,czy poczekac ??

odpowiedz mi jeszcze te nawozy z ph perfect 5,6 ph ,to jak to dziala ? jak je dodam do wody to one zmienia ph wody na te ,czy jak ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiwi473 elo. pH wody jak sprawdzasz ? Najlepiej jak woda z kranu jest odstana. Chyba coś źle dni liczysz tym panienkom. Z automatem jest tak że nie masz wpływu na to kiedy zacznie kwitnąć. Zazwyczaj dzieje się to do 30 dnia. Ja liczę pierwszy/drugi dzień takiej co na ostatnim zdjęciu jest. Będzie dobrze tylko na razie nie rób krzywdy tym maluchom żadnymi odżywkami

Te dodatkowe światło ewentualnie można dorzucić na zaawansowanym kwitnieniu 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WymiataczMega hej ,zle odliczam dni ,tzn ?  W Sobotę 2/12 wlozylem ziarna (wszystkie 4) do ziemi ,po 2-3 dniach wyszly z ziemi (te 3) ,tamta ostatnia została włożona tak samo 2/12 i autentycznie taka zostaje do dnia dzisiejszego ,nic nie wzrasta ,potwierdzam twoje słowa ,że wygląda jakby miała 2 dni ,ale ma 10/11 jak pozostałe , wlasnie odebrałem kolejne ziarna ,może poprostu zasadzić na nowo ? 


a Ph wody nie mierzę ,wiem ,że kranie jest 8,1 ,bo mierzyłem paskiem z 2-3 miesiace temu ,dlatego na Litr wody do podlewania wlewam 650MLL kranowki i 350MLL demineralki to daje jakies 5-6 Ph ,dodatkowo mam te nawozy advanced nutrients micro grow i bloom ,one tez maja jakis stabilizator ph ? wlewam wodę odstaną z nawozami po 1 dobie ,wode trzymam w miejscu zaciemnionym ,najpierw lalem micro potem grow potem bloom ,teraz zgodnie z twoimi zaleceniami odstawie te nawozy i bede poprostu lal zwykla wode zmieszana z demineralka ,czy tak jest  ok ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WymiataczMega no kurcze chyba wlasciwie jest tak jak piszesz ,no to zle liczylem , mam nasionka ,jak je wykielkowac ? tak jak tamte ? 1cm pod powierzchnie ,lekko przysypac i podlac ? czy jakis inny sposob tym razem zastosowac ?

co z tym kikutem jest nie tak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WymiataczMega okej dziekuje ,a tak mierze ph gleby + wilgotnosc gleby ,nawilzacz stale nawilza do 75% wilgotnosci ,nic nie leci na rosliny bezposrednio ,tylko wiatrak mieszajacy mi brakuje ,zaraz zamowie ,no ale jesli chodzi o wodę ,to jej pomiarow nie mam jak robic na biezaco ,bo nie mam tych papierkow ,moze poprostu dokupie je ,to z pewnoscia bardzo istotne?

Jedyne co teraz to za DUZO podlalem bo jest wet+ ,no ale podlewalem 2 dni temu wiec teraz poprostu odpuszcze ,i podleje dopiero jak wskaze mi Normal /dry ,reszte parametrow masz na wskazniku

pH gleby spadlo na wskazniku do 6,0  ,kupowac te pomiary wody paskowe ? 

1702383426224.jpg

1702383496575.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WymiataczMega wsadzilem 2 nowe pestki ,podlalem odstana woda ,stoja w namocie razem z pozostalymi 3ma ,czy moga byc pod ta lampa ? odleglosc 60cm od donicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

powiedzccie mi jeszcze koledzy   WENTYLATOR MIXED-FLO 125 EU-V Z DWUSTOPNIOWĄ REGULACJĄ OBROTÓW   220m/s ustawione ,namiot 0,6 x 0,6 x 1,4   ,bedzie to ok ? 

oczywiscie wylaczony poki co , wlacze go na kwitnieniu

@Kiwi473 testowalem go ,wiem ze troszke za wydajny ,ale nie zasysa mi namiotu ,aczkolwiek teraz poczytalem Internety i wg teorii moze byc troszke za duzy 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem Panowie i Panie jak dla mnie ,te 2 roślinki jakieś dziwne liście puszczają i mają ich kształt ,minęła chwila coś się zaczęło tam dziać bo nie było aż tak ,ale w porównaniu z innymi to jakieś dziwne są ,to mój 1 raz może się nie znam ,ale jakieś dziwne przeczucia mam

 

Wku**iam się na nie 😄

IMG_20231215_193552_1.jpg

IMG_20231215_193546_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...