Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskoczyły mi takie białe końcówki i zastanawiam się co jest powodem. Dałem lampę wyżej bo prawie dotykała szczytów ale nie mam pojęcia na 100% co spowodowało ten stan. 
Pozdrawiam 

IMG_4183.jpeg

IMG_4184.jpeg

IMG_4182.jpeg

IMG_4181.jpeg

IMG_4180.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś ewidentnie brakuje , azotu im dajesz coś ? myślę że calmag ale niech się wypowedza bardziej doświadczony zielarze , zaraz po szukam i może coś doradzi chyba że ktoś mnie wyprzedzi w punkt 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 jak by byla poparzona to liscie zawinely by sie do srodka w lodke , u mnie jak pali liscie grzejnik to koncowki sa zlote , u ciebie sa mocno ciemne ? za duzo azotu ? masz pod ledem ? podajesz cal mag ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak daje calmag choć jest możliwość ze do tego zbiornika nie dodałem bo jak zawsze ujarany byłem. Już mi się raz zdarzyło ze musiałem cały zbiornik wylać 40l bo dwa razy dałem to samo a jadę na mineralnych. 
 

Tutaj dobrze widać białe końce 

IMG_4181.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żelazo (Fe)

Niedobór żelaza pojawia się od żółknięcia najmłodszych i najmniejszych liści, a po czasie postępuje w stronę starszych liści. Liście są blade albo białe ale żyłki zostają ciemnozielone. Zbyt wysokie pH jest przyczyną blokowania żelaza dlatego przed podaniem tego pierwiastka należy wyregulować poziom pH. Sprawdź czy występuje nadmiar cynku i/lub manganu. Problem z żelazem może być również spowodowany przez zbyt niską temperaturę wokół korzeni ,,,, ja to zrobiłem kopiuj wklej ,,,, coś tam poczytałem po szperalem ale tylko doradzam , także nie jestem pewny tego co tu dodałem mordo , 😁 to jest moja pierwsza uprawa w boxie i się uczę ale wiedzę czerpałem z oudoor 8 lat ale to inna para kaloszy tak powiem 😁 tu w indor jestem początkujący ale na oudoor doradzić mogę z ucieciem ręki 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...