Skocz do zawartości
mateo

Frost Gorilla XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień 4 

rośliny dostają pełna dawkę co 2 podlanie grow i roost lampa 40% 50cm wilgotność ok 55 do 60 . W tym tygodniu będzie 2 raz topping aktualnie 4 szczyty. z pierwsza uprawa złamałem ok 10 do 15 szczytów nie do odratowania🫣 ok 5 odratowalem😉 

1703580468689831908418219902286.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem pierwsze  wszystkie inne usuwam żeby szło w główne gałęzie żeby nabierały na objętość może dobrze ,może nie ostatnio fajnie się spr teraz będę chciał zostawić więcej odrostów i może trochę dłuższy topping ostatnio było 50 dni Wega bez pierwszych 3 tygodni teraz by by chidzilo że to 1 tydzień Wega w porównaniu do ostatniej uprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no wlasnie ja mysle aby tak zrobic. Poczekac na 5/6 pieter, ciachnac nad 3 i usunac 1 zostawiajac 2 i 3 a pozniej znowu topping tak jak mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było 6 pięter żeby korzenie się rozwinęły dobrze przy 1x odciąłem aż do 3 piętra wtedy lepiej roślina to znosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 zobaczymy bo z 2 str boję się zostawiać za dużo dla rośliny też obciążenie. 30 szczytów głównych myślę wystarczy plus parę exstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ciałem kiedyś na Mainline i wszystko szło tylko z jednego piętra czyli na dwa odrosty tylko. 

Zastanawiam się czy ma znaczenie które odrosty obdarować mianem głównych. Czy pierwsze.. drugie.. trzecie.. 

W przyszłym roku będę powtarzał Mainline i się właśnie zastanawiam jak ciąć i które piętro zostawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green ogólnie tak dobrze przechodzą wszystko tylko nie przenawożenie 🤣

Dla mnie liczy się żeby miały grube gałęzie też bo w tedy nie martwię się ciezarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo no i właśnie mi też gdzieś o to chodzi. 

Jak zrobić żeby sama proca Y była większa. Czekać dłużej z wegiem i dać roślinie więcej czasu na wsrost niech urodzi więcej pięter żeby lodyga była grubsza i dopiero wtedy odciąć większą część? Albo zostawic nie pierwsze piętro tylko np. 3 albo i 4

Niby zostawienie tylko jednego piętra i potem dalej ciąć te dwie odnogi na 4 i 8.. jest lepszą opcją niż zostawianie dwóch pięter i 4 odnóg. 

Ja ciałem też przy 6 piętrach i jak dla mnie to potem trzon rośliny się wydaje za mały i jakby był ograniczony.

 

1686192868_IMG_20220529_0117381.thumb.jpg.93351ccbd8adbe1d214ecca016c6f6ec (1).jpg

1953176762_IMG_20220601_1759481.thumb.jpg.79a87a854c99096d5183f086ca3660a7 (1).jpg

696105229_IMG_20220603_0049231.thumb.jpg.b1e6eeb86e8e19736a759afc8041894f (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druty i do ziemi naciągają będzie szła na szerokość i znowu 3 piętra liści i topping i wszystkie odrosty do wywalenia żeby energii nie zabieraly

Od 3 piętra tnij jak są nowe szczyty znowu 3 piętra i kolejne cięcie i w międzyczasie naciągam drutami 

@Mr.Green ja tnę trochę niżej żeby nie była taka łodyga jak roślina jest większa to zrośnięcie jest wchloniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...