Skocz do zawartości
mateo

Frost Gorilla XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Namiot 60x60. Budzet hmmm... szukam czegos lekko uzywanego na aukcjach w "promocyjnej" cenie gdyz ostatnio staram sie oszczedniej zyc😅 Znalazlem viparspectra p2000 (obecnie mam p1000). Gosc ma 2szt za 250€. W opisie pisze o jednej za 125€ ale musze go dopytac. Lampy z 2023 wiec jak nowe. Maja wymiary 60x28cm i weszla by na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wtedy fajnie boki doświetlone teoretycznie moje jak bym przełączył to na boxa 120x120 by była na styk a tak to muszę coś wymyślić u chce spr z doświetleniem zewnętrznej strefy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tydzień 8

grow 5

Rośliny pokazały pierwsze plamy tydzień temu ,podlane extra calmagiem, w dniu podlanie sama woda. Sytuacja plamy już nie wychodzą ładny zielony kolor, robactwa aż dziwne brak nic nie lata nic nie ma na lepach a byly.

Wilgotność ok 65 

Lampa cały czas staram się utrzymać  ok 35cm 40%mocy ostatnio była ok 50cm

Ec 1400-1500 rośliny dobrze rosną nie ma oznak  przenawożenia powoli chce zacząć zwiększać dawki

W porównaniu do pierwszej uprawy jest duży progres. Aktualna w 5 tygodniu wygląda lepiej niż ostatnia w 7-8😅. Ale co się dziwić nieumiejętne podlewanie robi swoje🫣🤫 Wszystkie nowe odrosty już są usuwane z 3 węzła zostawiłem po 1 na każdej łodydze reszta usuwam będzie extra top ,w planach może jeszcze 1 topping i zostawiam rośliny tylko siatka bedzie. W planach mam podstawki, wygodniej będzie

17058318504297462855818044618537.jpg

IMG_20231016_212857.jpg.428a8bf688a6e8e61d2cbc1f7caac7f2.jpg

Moja 1sza uprawa tak wyglądała ostatnio w 7 tygodniu, pewnie dla tego tak zwolniły

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mateo widać na dolnych liściach duży niedobór wapnia 🙂

Pamiętaj że przy takich cięciach roślina potrzebuję dużo PK już w fazie weg 🙂

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w 1wszej uprawie😝 teraz już wiem na co zwracać uwagę .każda relacja na tym forum to extra wiedza

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego chciałem przedłużyć grow o 2 tygodnie w porównaniu do ostatniej ale chyba nie będzie trzeba🤞🤞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo to już wedle uznania 🙂 sam widzisz najwięcej w swoim boxie i sam musisz decydować co będzie odpowiednie 😛 tak się buduję doświadczenie właśnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo Juz widzę że będzie piekny dywan 🙂  ładnie to wygląda  ( no ale tyle lat wprawy robi swoje prawda ziomeczku 😄 ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo sam będę robił scroga bo mnie zaszczepiłes 😄 ale nie teraz jeszcze.. po wakacjach mam w planie zrobić jedną wielką roślinę z taka różnica że będę stosował mainline i wszystko będzie wychodziło tylko z jednego węzła a nie z dwóch węzłów od głównej łodygi 😛 troszkę innej techniki będę używał 😛 i będę próbował przyspieszyć cały proces Wega poprzez mniejsze nękanie rośliny. 

Nie będę upinal na bieżąco a bardziej będę dawał jej odrosnąć i wtedy będę ją jebał do parteru 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rośliny coraz bliżej siatki jeszcze kilka dni i zaczynamy, rośliny ładne zielone po ostatnim podlaniu wszystkie braki uzupełnione

17061982044667760208372115125729.jpg

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tydzień 9

6 Grow

wilgotność 55

Wysokość lampy 35 cm 45%

Nawozy grow 1.5ml i korzeń 1ml na litr i co 5 podlanie monotrace ok 5ml na 10l (roślina niczego nie brakuje ale nie chcę dopuścić do braków dla tego pierwiastki co jakiś czas ) 

Krzaki dostały dużą dawkę światła przez co zwolniły i zrobiły się krzaczaste z mojej winy nie zauważyłem kiedy dystans między lampa a roślinami spadł do 20cm rosły szybko teraz staram spr kiedy mogę ,myślę zrobić jeszcze raz topping żeby sprawdzić ile można wycisnąć z roślin i sprzetu nie tracąc na jakości.Nie podnoszę  poziomu światła tak szybko jak ostatnio   wystarczy im 45 procent ostatnio były już ok 55procent. Staram się natężenie regulować wysokością spacer.png.Reszte mocy chce zostawić na kwitnienie. Jeszcze mogą śmiało rosnąć, chce spróbować z większymi krzakami teraz zabawy

17064274942788102279101314373866.jpg

17064279876514701026517190464274.jpg

Za pierwszym razem bardziej rozciągałem  pierwsze odrosty przez co ładniej ir ówniej były oświetlone nie wiem czy teraz tak bedzie😑zobaczymy co czas pokaze

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do glebienia na drutach bo rośliny zbiły się za bardzo. Plus wycięcie 2 wiader lisci najbliżej z przodu i po lewej chwast rośnie pięknie jak by wszystkie takie były mógł bym przełączył 12/12

17065510127903710937220552124328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tygodnia będzie 2🤞🤞 box co myślicie o nasionach Bruce bannera fast od AKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...