Skocz do zawartości
WielebnyMerry

3x Blue Cookies Auto Femi 150W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

5 Dzień od wsadzenia

większa wyszła dzień po wsadzeniu do ziemi, druga mniejsza wyszła z moją pomocą 2dni później . Ogółem rzecz biorąc liczę jako że to ich 3 dzień życia.

TĄ większą już podsypywalem ale się wyciągnęła nie mam pojęcia dla czego, światło 24h, a druga się rozwija normalnie przy ziemi. Lampa ustawiona około 20 cm nad roślinkami. Temperatura w granicy 22-26 z uwagi na warunki zewnętrzne😁 podlewam około 4 razy na dobę po około 150ml na raz, zmiennie z rozrobiony ukorzeniaczem. Leje raz wodę później rozwór ukorzeniaczem. Robiłem 4gn na 1L wody podlewam dziś drugi dzień tym wynalazkiem. 

3 roślinka będzie za około tydzień bo się moczy do jutra więc miały być trojaczki a będą bliźniaki i młoda 

IMG20231124010014.jpg

IMG20231124010004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały UP dzień 9😔

wczoraj przerzuciłem im światło na 18/6 z uwagi na to że wolno rosną, może potrzeba jednak im trochę odpoczynku na regenerację. Nadal leje im na zmianę wodę i ukorzeniacz, w proporcji na przemian 350ml/250ml. Z uwagi że jest to już 9 dzień, a ja zawsze mam z tym problem, czyli z zaczęciem podawania nawozów, kiedy je zacząć stosować bo opinie są różne a ja jestem na środku jednego a drugiego. Czyli jedni że po tygodniu, inni że po dwóch. Ziemię mam all mix więc powinienem się jeszcze wstrzymać, ale kiedy zacząć je lać? No i tu jeszcze jedno pytanie, czy mogę do roztworu ukorzeniaczem dodawać nawóz z try packa, niezależnie czy to na wzrost czy kwitnienie. Chodzi o to czy można je mieszać w jednej butelce czy osobno rozrabiać.

IMG20231128093131.jpg

IMG20231128093136.jpg

IMG20231128093232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie zawsze mieszam wszystko do jednej butli.... Ale w tej chwili to ja bym próbował jeszcze nie lać nawozów.... może za 2 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry z allmix mozesz sie wstrzymac na 5 tygodni z podawanie czegokolwiek. Ziemia jest tak nabita, ze tylko popalisz rosliny dodajac nawozow. U mnie 43 dzien i do tej pory jedyny nawoz jaki dalem to tabsy od biotabs w 5 tygodniu. Oczywiscie w ziemi allmix 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperaturą, w nocy czyli 6h jest temperatura 12 st na zewnątrz 6, wilgotność w boksie 40% nie używam nawilżacza bo obnize temperaturę, jutro będę przerabiać boxs, i jakąś małą grzałkę wstawię tylko muszę zakupić drugi czasowy włącznik prądu 😉😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały UP 11dzien

 

Temperatura nocą opanowana, dość kosztowny biznes ale nie mam wyjścia zapalam świeczkę lub wkład do znicza, temperatura 22-25 stopni. W dzień do 30 st dochodzi, włączony tylko mieszający i wprowadzający wiatrak, wyciągający nie włączam. Poziom wilgotności na przedziale 27-30% dziś uruchomie nawilżacz i postaram się utrzymać w granicy 60-70%.

Ponad to widać że muszą mieć noc, lepiej się rozwijają. Podlewam nadal woda i ukorzeniaczem dziennie w granicy 0,5L

IMG20231130203738.jpg

IMG20231130203735.jpg

IMG20231130203728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka sprawa opanowana. Wilgotność na poziomie 45-60% temperatura od 22-29stopni, dziś rano podlewanie odpuściłem bo miały mokro więc prawdopodobnie zostanie jednorazowe podlewanie ukorzeniaczem około 500ml.

Kiedy zacząć podawać im nawozy, żebym nie musiał pytać podobnie, we wcześniejszych uprawach zapodawalem po około 2 tygodniach od wzejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry o nawozach pisalem juz wyzej. Mozesz sie wstrzymac do 5-6 tygodnia. Zrobiles plukanie ziemi przed posadzeniem?

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka nie nie robiłem płukania ziemi!? A po co to, coś nowego się dowiem czy jak? Poza tym wychodzi że mój automat nie będzie potrzebować za bardzo nawozów, wg producenta w 60 dni od nasionka plon gotowy do zbioru czyli 8 tygodni😁☺️ no cóż po prostu ją się wstrzymam i będę obserwować roślinki z waszą pomocą 

Edytowane przez WielebnyMerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry allmix przed uzyciem trzeba konkretnie przeplukac woda. Nawet na worku jest o tym mowa. Jesli tego nie zrobisz to moze popalic rosliny. Ja plukalem zbyt delikatnie j na poczatku mialem problem. Z czasem ziemia sie przeplukala i wszystko wrocilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nigdy nie mówi się nigdy, i mi dotąd nigdy jeszcze się nie zdarzyło coś takiego🥴 a co do tego że jest napisane to pewnie jest, ale nie czytałem, po prostu użyłem jej jak zwykłej ziemi nie miałem pojęcia że trzeba tak zrobić. Myślałem poważnie że to ziemia specjalnie do uprawy roślin, specjalnie jest przystosowana🤣😁🤣😁🤣😁👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry jest. 

Jest również mocno nabita składnikami i może mulic mniejsze rośliny swą obfitością pokarmu. 

Może, nie musi 🙂

Tak jednak zazwyczaj w 3-4 tygodniu zaczynaja wychodzić nadmiary i roślina trochę cierpi. 

All mixa często daje się na dolne pół doniczki a górę zasypuje light mixem by roślina stopniowo wyjadla swój pokarm. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nadmiary wychodza gdy zaczynamy lac wieksze ilosci wody i zaczyna ona penetrowac wieksza powierzchnie donicy. Tak pisza w internetach a u mnie bylo troche wczesnien a po okolo 3 tygodniach wszystko wrocilo do normy bo chyba dostatecznie "doplukalem" ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...