Skocz do zawartości
Ginju33

Pierwsza uprawa + pierwsze problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ogólnie to nie wiem dlaczego jeden z liści żółknie? miesiąca już rośnie sobie roślinka i zastanawiam się kiedy przejść z veg do flowering. Jakis dodatkowe rady?

i jak zwilżyć miejsce w którym sadze jest go bardzo mała szczeln szafa narazie używam ręcznika który cały czas moczę żeby on sobie wysychał w szafie daje mi to zadawalające wyniki po wilgotność utrzymuje mi się cały czas koło 50 % przy temperaturze około 23 stopni 

IMG_3525.jpeg

IMG_3524.jpeg

IMG_3522.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tester napisał:

@Ginju33 ogólnie słabe warunki

Chciałem kupić growboxa ale niesesty mam mega wąską szafę i nie ma takich.

 

6 godzin temu, WymiataczMega napisał:

@Ginju33 elo. Pomyśl może o wyklejeniu szafy folią aluminiową 👊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ginju33 Kocem ratunkowym oklej ściany, koc termiczny ma lepszy współczynnik odbijalności światła. Do tego, co masz za oświetlenie dla niej? Roślina jest mocno naładowana azotem, jest cała ciemna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/11/2023 o 07:11, Ginju33 napisał:

Chciałem kupić growboxa ale niesesty mam mega wąską szafę i nie ma takich.

 

 

 

W dniu 09/11/2023 o 17:54, Zielone krainy napisał:

@Ginju33 Kocem ratunkowym oklej ściany, koc termiczny ma lepszy współczynnik odbijalności światła. Do tego, co masz za oświetlenie dla niej? Roślina jest mocno naładowana azotem, jest cała ciemna,

Mam lampę 100 watt z chińczyk; dzięki za polecenie koca kupię. Co mam zrobić z tym azotem ?

W dniu 09/11/2023 o 17:54, Zielone krainy napisał:

@Ginju33 Kocem ratunkowym oklej ściany, koc termiczny ma lepszy współczynnik odbijalności światła. Do tego, co masz za oświetlenie dla niej? Roślina jest mocno naładowana azotem

W dniu 09/11/2023 o 00:39, WymiataczMega napisał:

@Ginju33 elo. Pomyśl może o wyklejeniu szafy folią aluminiową 👊

@Zielone krainy mam lampę 100 wat

W dniu 09/11/2023 o 00:16, Tester napisał:

@Ginju33 ogólnie słabe warunki

Chciałem kupić growboxa ale niesesty mam mega wąską szafę i nie ma takich.

W dniu 09/11/2023 o 00:39, WymiataczMega napisał:

@Ginju33 elo. Pomyśl może o wyklejeniu szafy folią aluminiową 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ginju33  Azot roślina sama musi wyjeść, lej samą wodę, by zjadła to, co ma w ziemi i wyjadła się sama z nadmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przede wszystkim warto sprawdzić pH gleby, ponieważ nieprawidłowy poziom pH może wpływać na dostępność składników odżywczych dla rośliny. Poza tym może to być wynikiem niedoboru składników pokarmowych, takich jak azot.

Jeśli zastanawiasz się, kiedy przejść z fazy wegetatywnej do kwitnienia, zazwyczaj robi się to po około 4-6 tygodniach od rozpoczęcia fazy wegetatywnej, ale może to się różnić w zależności od konkretnego gatunku czy odmiany.

Co do utrzymania wilgotności w szafie, używanie ręcznika to kreatywne rozwiązanie! Jeśli chcesz zautomatyzować ten proces, możesz rozważyć użycie nawilżacza powietrza lub dodanie otwartego naczynia z wodą do szafy. Upewnij się, że wilgotność nie jest zbyt wysoka, ponieważ to również może wpływać na roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...