Skocz do zawartości
Lasir

Ciastka w siedmiu ruchach.

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle śmieci do pieca na max.110stopni na godzine do dwóch, żeby lekko przeschło.

20231021_204230.jpg

Do gara (u mnie 5l.) i zalewam jak widać.

20231021_230933.jpg

20231021_231223.jpg

Masło robię czasem ze dwa dni.Zależy jaka bania w tle się toczy 🙂 jak odparuje to dolewam wody jak to tak długo trwa.

20231021_233447.jpg

20231025_154312.jpg

20231025_162001.jpg

20231026_145726.jpg

@Lady Green Proszę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir dziękuje bardzo 🤍 chyba juz dzis zrobie to masło, a jutro upieke ciasteczka, smacznie wyglądają. :yummy:  Nie odlewasz tej pierwszej wody z gotowania? Kiedys czytałam zeby pierwszą wodę z gotowania wylac i wtedy ponownie zalac czystą wodą dodając masło. 

Przepis na te ciasteczka tez mogę prosic? I w jakiej tmp sie je piecze?

Aha, i ile kostek masla na taką blache zieleni? 3 w całości tam pływają?

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green wodę zlewasz jak robisz dekarbo w wodzie.Jeśli dekarbo było w piecu to nie musisz.Ja robie wszystko na oko, nie mam proporcji ustalonej.Jak uznam, że masło gotowe to odciskam je mocno przez szmatę i do lodówy albo jak trzeba szybciej to do zamrażary.Nadmiar wody opadnie na dno, masło się wytrąci i tyle.Przepis pozniej bo nie ja je piekę 😉

Aha tak 3 kostki.Finalnie dałem 4 i w sumie niepotrzebnie.

Wszystko do max 110 stopni.Dekarbo jak i pieczenie ciastek.Musisz wyczuć czas żeby dobre były.Max 110 stopni bo powyżej THC się utlenia a tego byśmy nie chcieli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciastka : 100g naszego masła, pół szklanki cukru, jedno jajko, szklanka mąki, i trochę proszku do pieczenia.My dodajemy do smaku gorzką czekoladę albo wiórki kokosowe.@Lady Green   

Napisze choc pewnie wiadomka, masło ucieramy na gładko z cukrem dodając jajko.Do powstałeĵ masy sypiemy mąkę rozmieszaną z proszkiem a potem ewentualne dodatki smakowe.Do pieca.Tyle, smacznego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc 2 takie blachy poszly na masełko, a masełko (część) na ciasteczka. 🙂

Jeszcze cieplutkie, u mnie z mleczną czekoladą, dzis wieczorem próba, jak bedzie ok to trzeba będzie zaprosic gości 😁

8.jpg

4.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir oczywiście 😁👍

No wlasnie nie wiem czemu takie jasne... i ta woda taka zielona... moze mogłam dłużej gotowac? 🤔 Ciekawe jaka moc bo w smaku bardzo dobre, wlasnie zjadłam pierwsze, ciekawe za ile o ile wogole zacznie działać. 🙈

@WBB rece do ugniatania... z Twoich komplementów bije taka subtelność... 🤍 nic tylko sie zakochac... 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłam drugie ciastko po około 2h od pierwszego, trochę lipa z działaniem... 😁 choć humor mi dopisywał przez całe popołudnie i wieczor... taki lajcik tez nie jest zły ale następnym razem zrobie mocniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie ciastka.... ale z tego samego masła co powyzej 😉

Red velvet cake, przepis z netu, pieczony w 140/150°, dużo lepszy niz ciastka, mega wilgotny 

 

4_Gallery.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green zapomniałem tu dodać, że za każdym razem trzymam liście w zamrażarce.Przy goleniu gdy wrzucam swieże to te już zamarzniete zawsze połamię lekko jednym ruchem.Więc nazbiera się ich tam naprawde sporo.U Ciebie na zdjeciu są świeże w piekarniku.To zupelnie inne ilości.Jakbym moje świeże miał w piekaniku to musiałbym mieć większy piekarnik 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Chrzanić smak i wilgotność, ważne czy odpowiednio klepie, bo dla smaku to sobie można zjeść cokolwiek się chce, a w tym wypadku, jak dla mnie liczą się głównie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ja bym inaczej napisał ten sam sens : Fajnie jak mocne ciastka z ganjii dodatkowo dobrze smakują 🙂

Bo jak wystarczy sama moc to w sumie tym masłem by szło chleb smarować 🙂

Aha bo moje klepią jak szalone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir Jak dla mnie smak nie ma znaczenia, bo nie jem tego dla smaku, ale jak dodatkowo smakuje to nie mam nic przeciwko temu. :classic_wink: Jednak głównie skupiłbym się na działaniu, a nie na smaku, bo takiego rodzaju ciastka nie je się dla smaku, ale dla jego efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...