Skocz do zawartości
Lasir

Ciastka w siedmiu ruchach.

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle śmieci do pieca na max.110stopni na godzine do dwóch, żeby lekko przeschło.

20231021_204230.jpg

Do gara (u mnie 5l.) i zalewam jak widać.

20231021_230933.jpg

20231021_231223.jpg

Masło robię czasem ze dwa dni.Zależy jaka bania w tle się toczy 🙂 jak odparuje to dolewam wody jak to tak długo trwa.

20231021_233447.jpg

20231025_154312.jpg

20231025_162001.jpg

20231026_145726.jpg

@Lady Green Proszę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir dziękuje bardzo 🤍 chyba juz dzis zrobie to masło, a jutro upieke ciasteczka, smacznie wyglądają. :yummy:  Nie odlewasz tej pierwszej wody z gotowania? Kiedys czytałam zeby pierwszą wodę z gotowania wylac i wtedy ponownie zalac czystą wodą dodając masło. 

Przepis na te ciasteczka tez mogę prosic? I w jakiej tmp sie je piecze?

Aha, i ile kostek masla na taką blache zieleni? 3 w całości tam pływają?

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green wodę zlewasz jak robisz dekarbo w wodzie.Jeśli dekarbo było w piecu to nie musisz.Ja robie wszystko na oko, nie mam proporcji ustalonej.Jak uznam, że masło gotowe to odciskam je mocno przez szmatę i do lodówy albo jak trzeba szybciej to do zamrażary.Nadmiar wody opadnie na dno, masło się wytrąci i tyle.Przepis pozniej bo nie ja je piekę 😉

Aha tak 3 kostki.Finalnie dałem 4 i w sumie niepotrzebnie.

Wszystko do max 110 stopni.Dekarbo jak i pieczenie ciastek.Musisz wyczuć czas żeby dobre były.Max 110 stopni bo powyżej THC się utlenia a tego byśmy nie chcieli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciastka : 100g naszego masła, pół szklanki cukru, jedno jajko, szklanka mąki, i trochę proszku do pieczenia.My dodajemy do smaku gorzką czekoladę albo wiórki kokosowe.@Lady Green   

Napisze choc pewnie wiadomka, masło ucieramy na gładko z cukrem dodając jajko.Do powstałeĵ masy sypiemy mąkę rozmieszaną z proszkiem a potem ewentualne dodatki smakowe.Do pieca.Tyle, smacznego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc 2 takie blachy poszly na masełko, a masełko (część) na ciasteczka. 🙂

Jeszcze cieplutkie, u mnie z mleczną czekoladą, dzis wieczorem próba, jak bedzie ok to trzeba będzie zaprosic gości 😁

8.jpg

4.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciastka i inne wypieki moga byc niebezpieczne🤣🤣 ja juz nie bawie sie w maslo bo to zawsze zle sie konczy🙈🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir oczywiście 😁👍

No wlasnie nie wiem czemu takie jasne... i ta woda taka zielona... moze mogłam dłużej gotowac? 🤔 Ciekawe jaka moc bo w smaku bardzo dobre, wlasnie zjadłam pierwsze, ciekawe za ile o ile wogole zacznie działać. 🙈

@WBB rece do ugniatania... z Twoich komplementów bije taka subtelność... 🤍 nic tylko sie zakochac... 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłam drugie ciastko po około 2h od pierwszego, trochę lipa z działaniem... 😁 choć humor mi dopisywał przez całe popołudnie i wieczor... taki lajcik tez nie jest zły ale następnym razem zrobie mocniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie ciastka.... ale z tego samego masła co powyzej 😉

Red velvet cake, przepis z netu, pieczony w 140/150°, dużo lepszy niz ciastka, mega wilgotny 

 

4_Gallery.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green zapomniałem tu dodać, że za każdym razem trzymam liście w zamrażarce.Przy goleniu gdy wrzucam swieże to te już zamarzniete zawsze połamię lekko jednym ruchem.Więc nazbiera się ich tam naprawde sporo.U Ciebie na zdjeciu są świeże w piekarniku.To zupelnie inne ilości.Jakbym moje świeże miał w piekaniku to musiałbym mieć większy piekarnik 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Chrzanić smak i wilgotność, ważne czy odpowiednio klepie, bo dla smaku to sobie można zjeść cokolwiek się chce, a w tym wypadku, jak dla mnie liczą się głównie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ja bym inaczej napisał ten sam sens : Fajnie jak mocne ciastka z ganjii dodatkowo dobrze smakują 🙂

Bo jak wystarczy sama moc to w sumie tym masłem by szło chleb smarować 🙂

Aha bo moje klepią jak szalone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir Jak dla mnie smak nie ma znaczenia, bo nie jem tego dla smaku, ale jak dodatkowo smakuje to nie mam nic przeciwko temu. :classic_wink: Jednak głównie skupiłbym się na działaniu, a nie na smaku, bo takiego rodzaju ciastka nie je się dla smaku, ale dla jego efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy oho, chyba ktoś dziś nie palił sampla. 🙂

Dla mnie i znajomych bylo wystarczające pod względem mocy, i 10 na 10 pod względem smaku. 😉 Więc 2w1. Jak ktos czuł niedosyt sięgał po drugi kawałek. Z roznymi efektami. 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...