Skocz do zawartości
WBB

"Ekran" pod kabel grzewczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 3m kabla grzewczego i pomysł jest taki, że zostanie rozłożony między 4 donicami w kształt krzyża. Ramiona tego krzyża po 70cm czyli na długość i szerokość boxa i w 4 powstałych "polach" będą stały donice.

Zmontowałem taki stelarz z profili stalowych CD60, zapaliłem 2 lufy indici i moje przemyślenia zostały zrzucone do poziomu kwantowego... mam zagwózdkę i projekt utknął 🙂

 

Ten stelarz wydaje mi się, że będzie odbierał za dużo energii w siebie.... a może będzie całość lepiej promieniować?

Musiałby ten kabel leżeć na jakimś "ekranie" żeby izolował od tej stali i dawał całe ciepło w górę. Z czego ten ekran zrobić?

Kabel położony np na styropianie topi go bo jest dosyć mocno gorący.

Kto ma jakieś pomysły? @Bob drzewnymoże mieć ciekawe teorie w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB a może nie masz złego pomysłu. Dac kabel do prpfilu, a profil odizolowac od podloza zeby nie zjaral namiotu. kabel bedzie nagrzewal profil i sam siebie, więc profil będzie oddawał też ciepło na boxa. A profil od podłoża może na jakiejś kantowce położyć?chyba nie jest tak kurewsko gorące zeby przez profil zajarało się drewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie trzeba testy zrobić.... trochę parzy w łapy, nie da się go w rękach trzymać 🙂

Do takich testów to potrzebna jest kreska a ja jestem na detoxie 2 miesiąc 😛

Myślałem tez o izolacji taka jak jest pod ogrzewanie podłogowe.... styropian z taka folią ale to chyba się nie nada bo stopi ten styropian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Ten kabel chcesz dać na dno namiotu , by ciepło szło w górę ? Jak tak, to moim zdaniem niezbyt trafiony pomysł, bo jak na nim będą stały doniczki, albo w jego okolicy to będzie je podgrzewał, co zwiększy parowanie wody z doniczek po podlaniu, a tym samym zwiększy wilgotność na kwitnieniu, co może prowadzić do powstania pleśni w topach, ja bym dał na ścianę , a nie na podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy on nie będzie pod doniczkami ale między nimi. Już o tym pomyślałem, że je będzie ogrzewał ale o tym parowaniu to nie pomyślałem.... Hmmm.

Na ścianę nie chciałem bo by grzało tylko od tej jednej ściany a nie mam też miejsca żeby rośliny nie dotykały...

Ale to może być problem... plechę już miałem przy ostatnim razie tylko nie zdążyła szkód narobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym go od doniczek trzymał jak najdalej, bo po podlaniu to, jak zbiornik wody, jaki jak ogrzejesz to będzie parował, co będzie prowadziło do skoków wilgoci. Oczywiście na wegu to nie problem, ale na kwitnieniu to duży problem, bo można przypłacić to plonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 nie 🙂

Pod ręką był styropian 🙂 Zobaczę czy go też topiło będzie i czy te opaski zaciskowe nie przetopi więc grzanie będzie tylko lekkie. Mam tu też jakieś deseczki na później.

IMG-20231018-WA0021.thumb.jpeg.1956d1ccb16d419a02b2eb641b1c7e6b.jpeg

Prototyp v 1.0

Kurwa... chyba to opatentuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze teraz to wyciąg dobrze ustawić. Dobry kabel za śmieszne pieniądze. Ja mam specjalny do terrarium, w porównaniu do grubości Twojego to jak dziecinny jest mój 😂 np 8m 80w. W namiocie 0.25, kabel rozprowadzony po dnie, między dodatkową podłogą i na scianie na stelażu. Wilku, jak to ogarniałem mi podpowiedział żeby ekran zamontować pod kabel. Taki ekran pod grzejniki. No i na płycie mdf mam ekran i rozprowadzony kabel. Na zewnątrz zimno, w środku boxa po testach doszedłem do wprawy i mogę mieć jaką chce temperaturę 😉 @WBB na testy temperatury weź se węgorza ogarnij. Bo w różnych konfiguracjach, różnie będzie pokazywać na termometrze. Mądre prędkości wentylatora, światło w noc... Dużo latania do namiotu i sprawdzania 😁 pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 masz jak pokazać coś tam wyrzeźbił? Bo pomysł żeby coś w podłodze był ale stwierdziłem, że trudniej będzie zrobić i mi doniczki centralnie podgrzewał będzie...

Mój to jest pisało przeciwoblodzeniowy do klimy, rynien. Są różne długości i różne moce u podawają ogólna moc i na 1 metr. Nie wiedziałem czy lepszy krótszy z większą mocą/1m czy dłuższy i z mniejszą to wziąłem 3m pod ten mój "krzyż" i 150W.

Żadnych węgorzy nie mogę bo znowu cug złapie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  no to węgorze zostaw w spokoju dla wędkarzy 😉 ja je właśnie podgrzewam centralnie, czy trzeba częściej podlewać to nie wiem bo i tak tam jestem praktycznie codziennie 😁 w podłodze po prostu zahaczyłem pod rurki od stalazu namiotu podstawy. Serio bez konstrukcji po prostu rozłożony żeby się ze soba nie stykało. Twojego polecam zostawić jak masz. Ewentualnie kupić ekran, wyciąć pod ten stelaż z ud, zamontować na niego to to ciepło będzie Ci odbijać a nie iść po aluminium profilu. Ja bym to tak zostawił bo spoko patent jak dla mnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...