Skocz do zawartości
Hulk

Auto Ultimate Dutch Passion

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny już powoli robią się kwiatostany. Nawóz był tylko w allmixie..

A na kwitnienie nawóz czeka na 3 tydzień i zacznę według tabelki producenta 🙂

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie stężenie azotu ma allmix ale po 4 tygodniach wega chyba damesy wyssały większość z gleby..

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk a po czym to stwierdzasz?

Ja też tak myślałem "a dam chociaż troszkę" i teraz mam nabite jak baranie jaja 🙂

Po tej ostatniej fotce nie widać żeby wyżarty azot był.... ale ja się tam mało znam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB a ja w ogóle się nie znam bo to moje pierwsze akcje 😁

Jak zmniejszyć ten azot w takim razie? 🤔

I po czym stwierdzasz że jest go za dużo?

Przyda mi się takie info 🙂

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk all mix starcza w teorii na 6tygodni jesli chodzi o jej nabicie wspomagaczami. Czytalem po zagranicznych forach, ze w przypadku tez ziemi dodajemy cos od siebie najwczesniej w 5-6 tygodniu. W przypadku nawozow wolnorozpuszcalnych w 4-5 tygodniu. Sam mam posadzone 3 panienki w tej zasranej ziemi i to byl wielki blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Hulk napisał:

I po czym stwierdzasz że jest go za dużo?

jak liście mają taki równy mocno zielony kolor... po tym przeważnie można to stwierdzić.

 

11 minut temu, moonkagliwicee napisał:

Sam mam posadzone 3 panienki w tej zasranej ziemi i to byl wielki blad

Ja tylko takiej używałem jak na razie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ale czy taka barwa liści czyli ten azot może teraz negatywnie wpłynąć na roślinę?

Zawszę myślałem że skoro nie ma przebarwień i innych oznak niedoboru to tylko się cieszyć 😅

@WBB @moonkagliwicee na następną przygodę jestem już mądrzejszy bo tu eksperyment tak naprawdę..

Kolejny rzut będzie wyglądał następująco..

2/3 all mixa i 1/3 z góry light..

All mix jest mocny i korzenie nie rozwijają się tak jak powinny przez tą bombę nawozów..

A tak w light się ładnie sadzonki ukorzenią i przejdą do all mixa dostając PowerShota 😅

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę”

Wiadomo, że azot jest jednym z pierwiastków niezbędnych do uprawy konopi indyjskich. Jest jednym z trzech podstawowych składników odżywczych, których konopie potrzebują do prawidłowego wzrostu i produkcji pięknych kwiatów. Oznacza to, że powinno się aplikować duże dawki azotu, a rośliny urosną piękne i zdrowe, prawda? Nic bardziej mylnego!

Zwiększenie dawki azotu jest bardzo niekorzystne dla konopi, ponieważ w większych stężeniach potrafi być toksyczny. Lekkie nadwyżki azotu lekko uszkadzają rośliny, jednak duże nadwyżki mogą doprowadzić do ich śmierci. Jak już wiecie z poprzednich artykułów, konopie nie są w stanie efektywnie gromadzić i zużywać składników odżywczych. Zwiększone stężenie azotu w glebie będzie skutkować nagromadzeniem się go w liściach i innych częściach morfologicznych.

Zwiększone stężenie azotu w komórkach powoduje zmniejszenie aminokwasów egzogennych w białkach, przy znacznym zwiększeniu zawartości niebiałkowych związków azotowych, w tym azotanów. Znaczne zwiększenie azotanów i azotynów jest bardzo szkodliwe dla organizmów żywych.

Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dawkowany azot wpływa na produkcję chlorofilu. Chlorofil jest zielonym barwnikiem znajdującym się na całej powierzchni rośliny, jednak jego największe stężenie znajduje się w liściach. Bez chlorofilu konopie nie są w stanie efektywnie prowadzić fotosyntezy.

Ja nie daję teraz w ogóle BioGrow. W reszcie nawozów też jest jakiś azot... Ale tej reszty nawozów też nie daję (Bloom, TopMax, PK)... no może dzisiaj troszkę dam bo tez mam ciśnienie chcę dawać "na zapas" żeby nie brakło 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo fajna lekturka 👌👌

Czyli tragedii u mnie nie ma sugerując się opisem i barwą liści 😁

Dobrze myślę?

I tylko żeby nie zwiększać, tak?

@WBB no kupiłem tego blooma i chcę według zaleceń producenta z tabelki dawkować od 3 tyg

IMG_20231029_103705.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB mordo bo nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy 😅

Ja od samego początku nie daję żadnych nawozów bo mam glebę all mix.

A na kwitnienie kupiłem biobloom i tak jak zaleca producent będę delikatnie od 3 tyg smyrał panny 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk a to nie lałeś wogóle Grow 🙂 Ja dobiłem za dużo azotu przy tym AllMixie 🙂

Tam nie widać żeby czegoś brakowało to napisałem, że na tydzień bym Bloom dopiero dał. Ale poprzednią uprawę ładowałem jak Ty planujesz wg tabelki, a teraz stwierdzam, że nie trzeba tam mocno i wcześnie ładować.... Pewnie nic się nie stanie jak już zaczniesz Blooma polewać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Hulk napisał:

Za tydzień zaczynam bloom i oby zwiększyło plon

To chyba trzeba patrzyć na to inaczej trochę.... że dodanie nawozu w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości NIE ZMNIEJSZY plonów. Bo to nie działa jak sterydy.... chyba 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...