Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

Oby nie teraz mam 50% ale jest gęsto odpaliłem mieszacz pod koroną żeby też się ruszyło powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Wilgotność 35% z racji grzyba trzymam poniżej 40%

2 rośliny miały braki wapna, dostały dawkę na niedobory, i wszystko wygląda teraz raczej dobrze.

Jak sam sobie radę z tym grzybem, to szykuje się niezły debiut moim zdaniem, rośliny są pełne życia, i wigoru, 🍄 postępuje powoli po zbiciu wilgotności, do tego czytałem że na tych kropkach na liściach są zarodniki więc ustawiłem wentylatory tak żeby wiały wprost na tą od której rozpoczął się problem, i może te głupie było, ale widzę mocno spowolnione rozprzestrzenianie się grzyba. Pozdro 

Screenshot_2023-11-13-14-35-43-147_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-13-14-35-32-622_com.miui.gallery.jpg

A na drugim zdjęciu widać, początki niedoboru wapnia, nazwę to rdza na liściu, poza tą braki ma jeszcze ta najwyzsza, a i nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że cal mag biobizz do wody ec bliskiej 0 lać albo górną granicę co zaleca biobizz, albo nawet lekko ponad, tak zrobię przy następnej plancie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Chyba 220w, niewiem dokładnie coś ponad 100e ale mniej jak 150 

Kupiłem jeszcze grzejnik olejowy 600w, ale to na grubą zimę już 

Mógłbym podnieść lampę skręcić na 100% lekko podnieść, i miałbym coś koło 25/26 stopni, ale jakoś ładniej idą przy 22/23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers gdzieś tak o

Polish_20231113_162815344.png

Wtedy będzie o wiele lepsza cyrkulacja i te topy u góry będą lepiej puchnąć bo roślina nie będzie tracić energii i pożywki na te doły ktore walczą o światło. 

To jednak musi być twoja decyzja. Przemyśl to czy tego chcesz.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers lub na dwa. Z racji że nie lubię "okaleczać" roślin 😄

Tak jednak usunięcie dołów nie powinno mieć negatywnego wpływu na pracę rośliny u góry.

Jeżeli robić to na dwa razy.. to po to by po 1 razie poczekać i zobaczyć czy nic jej nie sakodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...