Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers ja używam Canna Terra Bio

Ale za pierwszym razem leciałem na light mixie.od Biobizza i też było ok. 

Biotabsem wzbogacasz każda ziemię. W założeniu to BioTabs dajesz nawet do jałowej ziemi 0 0 0 lub kokosu który jest jałowy. BioTabs nie potrzebuje bogatej ziemi bo sam ją użyźnia 😉

Możesz używać tej ziemi w której właśnie skończyłeś grow co też próbowałem. Dosypujesz BioTabs i lecisz od nowa. Ja jednak kupuję nowa ziemię bo ta starą znoszę w jedno miejsce na out.. i planuję tam posadzić coś jak się uda i będzie czas 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers Luz , na przyszłość się nie denerwuj, bo ci nie wszedłem do namiotu i roślin nie wyrzuciłem na śmieci stawiając cię przed faktem dokonanym, a jedynie ci zasugerowałem, co uważam na ten temat, ale co robisz, i jak robisz to twoja sprawa, a nie moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja gorilllki będzie 31/32 dzień, i ta najmniejsza 25 i puściła pre flowery pierwsze.@Zielone krainy Olałem co do mnie napisałeś o niedoborze azotu, i założyłem że jest go nadmiar w glebie, ziemia Terra profesional jest mocno nabita w azot, i podejrzewam że podanie bio grow w około 15 dniu stworzyło w ziemi nadmiar co doprowadziło do popalenia końcówek liści, tu masz fotkę po ciemku jak nabite azotem są.

Dziś dostały sama wodę pH 6.6

Przy ostatnim podlaniu było 6.5 z nawozem Jak wyciekła woda pokazywało przełom 6.2/6.3, więc chciałem odrobinę podnieść pH. Zmierzyłem wypływająca wodę pod kątem ec z tej największej wypłynęło mi lekko ponad 1 na, a wlałem 0.25 ostatnie podlewanie przed wczoraj o około 10.

Zostawiam grzejnik między doniczkami dla eksperymentu, bo przesusza ziemię chyba trochę za szybko, albo mogę lać za mało wody, a dziś każda dostała więcej niż zwykle. Roślinki 1,2, i 5 dostały po litrze wody, 3,4 około 0.8l i roślinka nr 6 najmniejsza dostała 500ml, i u tej zaobserwowałem pierwsze pre flowersy.

Plan jest ograniczyć bio grow, co zawiera dużo azotu myślę do 25% zalecanej dawki, ale tego nie jestem pewien czy zrobić, jeszcze doczytam, i przemyśle, a resztę nawozów zostawiam mam w planie zostawić około 60% czego też nie jestem pewien.

Wydaje mi się że rośliny idą dobrze, a te żółte liście na dole to skutki przenawożenia, przesuszenia, i oblania nawozem z tydzień, dwa temu wodą z nawozem, i nie zaobserwowałem od dwóch dni innych dolegliwości na nowych liściach.

Screenshot_2023-11-05-10-55-13-333_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-05-10-54-03-920_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Dla mnie ewidentnie są lekko popalone, a tu bardzo podobne zdjęcia z forum, wydaje mi się że moje poprostu lepiej to zniosły, a nie zaobserwowałem żadnego postępu żółknięcia liści, a wręcz odwrotnie poprawę, a dostały poprzednio 50% bio grow, więc jeśli chodzi o ograniczenie azotu jeszcze się zastanawiam w jakim stopniu.

Screenshot_2023-11-05-11-12-27-684_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-05-11-12-00-148_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-05-11-11-53-915_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Prepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers  Też tej ziemi używam, owszem są nabite, ale już zaczynają wyjadać doły, ja staram się karmić tak, by wykluczyć na początkach to wyjadanie , lub mocno je ograniczyć, jak zobaczysz u mnie zdjęcie w czasie ciemni to doły nie są wyjedzone jest w miarę równa kolorystyka liści.

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dlatego chce się jeszcze zastanowić dobrze nad dawką bio grow, nie znasz wszystkich szczegółów, te wyjedzone na dole liście wyskoczyły po podlaniu mocnym roztworem z nawozem, podlewalem mgiełką, i na każdym liściu co były jakieś kropelki wody, wyskoczyły te objawy.

Wydaje mi się że problem tkwi w tym, a rośliny wyglądają sztywno, i zdrowo. Nie zaobserwowałem więcej rozwoju żółknięcia liści na nowych, czy starych innych liściach.

Narazie tak jak napisałem dostały samej wody pH 6.6 z doniczki wycieka 6.4 teraz, i ec lekko ponad 1000 ms. Chce poobserwować co się teraz będzie działo.

@Zielone krainy ładne te twoje herbatki, takie równe, i jednolite, a nie są też trochę za bardzo azotem nabite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers Ja zaczynam karmić , jak tylko widzę, że rośliny lekko się wyjadają od dołu, ale delikatnie zaczynając od niskich dawek, a potem, jak roślina staje się coraz większa i bardziej żarłoczna to stopniowo winduje dawki, aż do uzyskania pełnych dawek, a nie raz je przekraczając. Jak chodzi o moje rośliny to są nabite azotem, ale jest to nabicie, jak dla mnie optymalne, jakie nie grozi popaleniem, a rozwój roślin jest w mojej ocenie szybki, to co widzisz to 3 tydzień kwitnienia. Równe szczyty są uzyskane przez zastosowanie treningu uprawnego, a konkretnie połączenie LST z usunięciem szczytu głównego, aby potencjał szczytu głównego do wzrostu przejęły pozostałe odrosty i podzieliły się związku z tym mniej więcej na równe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Mistrzu tylko jedno pytanko, mam nadzieję że cię znowu nie podkrece 🙂

jak już liście zżółkły od np. niedoborów azotu, jak podam jej azot jest możliwość że powoli zmieni kolor liścia na zielony?

 

@WymiataczMega Ten niemiaszek jest niemożliwy, widziałem na oczy tylko dwie, a jebaniutki gdzieś przykitral całą planetę outdoor... Pierwszy raz się z czymś takim spotykam że trawa wygląda jak najgorsze habazie, a kopie, i smakuje, a zawsze oceniam najpierw po wyglądzie, później po mocy, potem smak, i na końcu zapach.

Na zdjęciu są 3 różne, i jak zwykle z liśćmi nieotrymowane, zaraz testuje zobaczymy magię autorskiego mixu ziemi, bo w nich jest 0 nawozu. Dodam że powinno mnie nie kopać skończyłem parę dni temu olejek 99% 1ml w tydzień czasu.

IMG_20231105_170009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers  Jaki ze mnie mistrz ? Baranek amator :D Żółty liść już nie ulegnie poprawie, ale jak jest jasno zielony to zmieni kolor na ciemniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy gitarka pomogłeś mi bardzo, właśnie miałem wrażenie że po ostatnim nawożeniu liść trochę ściemniał, ale wyglądało jakby w jednym punkcie reszta żółte, pomogłeś mi, po tym fakcie jestem pewien dawki bio grow dzięki, a rośliny dostały chyba optymalną dawkę tego co potrzebują wyraźnie wystrzeliły wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers  No to dobrze, żółty liść jest martwy, wiec jak sam rozumiesz już życia mu nie zwrócisz, ale jak jest jasno zielony to jeszcze może kolorystycznie wrócić do właściwej barwy, jak dasz roślinie pokarm, aby go odbudowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...