Skocz do zawartości
sTix33

No Name - fotorelacja 20 dni na flo

Rekomendowane odpowiedzi

@Pablo 1988 4 miesiące temu jakoś teraz idzie 5

@WymiataczMega no szkoda szkoda tym bardziej ze niestety i tak do konca nie dojdą ale z tylu krzaków to będzie i tak w ciul palonka i to swojskiego

Edytowane przez sTix33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tym bardziej ze wkurwiaja mnie Ci pseudo dilerzy, umawiać się z nimi czekać A to to A to tamto daj spokój A  u nas to nawet po 250 za pione wołają barany takze tym vardziej swoje to swoje nikogo się prosić człowiek nie musi tylko idzie do pojemniczka bierze topka i balanga 🤣🤣 pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 dni flo 

Sytuacja wygląda tak jak na zdjęciach, część krzaków fiolet część zieleń a pestki z tego samego jarania. Miałem trzymać do końca października ale w przyszłym tygodniu temperatura spadnie do 1° także w piątek albo sobotę robię żniwa, zrobię dokładne fotki każdego krzaka i postaram się je zmierzyć 

A i wczoraj lałem połowę dawki ripena i to dosłownie po 1l na  krzak, za późno zamówiłem A żniwa tak jak pisałem w piątek lub sobotę i nie chce za bardzo czuć w paleniu tego smaku ripena A leje to pierwszy raz także nie wiem jak to będzie wyglądało ale wolę nie ryzykować, a w czwartek zrobię płukanie korzeni mam nadzieję że będzie ok

image000000.jpg

image000000(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło 6 krzaków z 10 i nie mam pojęcia jak ja ostatnio liczyłem że 11 mam 🤣🤣🤣

Parę fotek jutro reszta A tak w skrócie to palonko bardzo przyjemnie pachniało podczas strzyżenia, cytrusowa woń A jeden krzak jakiś taki jakbym pieprz czuł ale tak delikatnie, super zalane żywicą w szoku jestem że aż tak mocno A co najważniejsze to jestem zadowolony ze swojej pracy i dziękuję za różne tematy, forum bardzo pomogło  <3 

20231013_114140.jpg

20231013_124926.jpg

20231013_220508.jpg

Gruszki też mam dojebane ^^

20231013_220629.jpg

Jutro wrzucę resztę fotek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, to mój 3 w życiu outdoor ale palonko jest dosyć mocno zbite także trochę będzie ważyło a jak jesteś ciekawy to po suszeniu będę robił fotki ile wyszło palenia to z tych 2 krzaków zrobię osobno wagę  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa, myślałem że będzie miał lekko 3m w sumie ten krzak był na małym wzniesieniu ale żeby pomylić się o 70cm hahaha no trudno jest co jest 

20231014_124714.jpg

20231014_124719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu skończyłem, to było męczące ale robiłem to z bananem na twarzy 😉

Dodam jeszcze fotkę z suszenia i za jakieś 10 dni fotkę z wagi 

20231014_203331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu można się położyć spać:)

Prowizorka na szybko ale myślę że jest git, a na to będzie dmuchać delikatnie wiatrak ten taki pokojowy 

20231014_225020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchego wyszło 870g z 10 krzaków różnej wielkości także jestem zadowolony. Robię teraz ten curing i napiszę wam teraz jak to robię i czy dobrze to robię dajcie znać 

Mam temat w słoikach 4l zapelnione ziolem tak 3/4 i raz dziennie otwieram  je na 2h. Czy to wystarczy ? Też nie jestem dokładnie pewien czy zioło jest wysuszone idealnie bo jest strasznie zalane żywicą i ciężko mi określić czy to wilgotne czy to ta żywica i też nie chce pleśni nagle w słoiku A za suche też nie dobrze i kurczę nie wiem co robić 

Zioło po kosie pachniało ślicznie, później tak troszkę sianem też podjezdzalo ale teraz co raz bardziej pachnie dobrym swoiskim ziolem A jak dam topa do młynka to jeszcze mocniej wali także teraz git. Smak taki dla mnie obojętny, myślałem po zapachu że będzie też fajnie smakował A tu dupa. Może za słabo obcialem topy z liści i przez te liście taki smak cholera wie, może też po curingu się smak poprawi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sTix33 graty👍 dobrze robisz wszystko. Te topy które uważasz że są nie dosuszone oddziel od suchych.np w czasie gdy otwierasz słoiki te topy które nie są suche wysyp na jakis karton. Zapach po curringu powinien się poprawić. Testowane było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega no dobra to jutro przeglądam topy i te które wydają mi się mokre to dam na ten karton tak jak piszesz. 

Testuje od 3 dni, chłopakom rozdaslem trochę bo ja to się lubię dzielić jak mam dużo zioła i mówili że zajebsite palonko tylko ten smak jakiś taki dziwny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...