Skocz do zawartości
Szwagrom

Barneys Farm - Lemon Tree - Fem - LED 60w

Rekomendowane odpowiedzi

Przed FLO ją troche przystrzyżę. Na razie jest jej dobrze.

@vego1989 Nie, po prostu wolałem zastosować się do wskazówek @Udyr  bo to doświadczony grower i wiem że ma racje, więc odpuściłem sobie z wentylem na wlot, a dałem aby mieszaka i zostawiłem ten Bequiet Silent 100m3 na wylocie. Będzie git @WBB Jedyne co to chyba faktycznie wyprowadzę rękawy na zewnątrz, razem ze spiro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na pewno spryskiwanie w moim przypadku materiałowej donicy, spryskuje z zewnątrz całą donice dookoła tak aby materiał był mokry z zewnątrz, dodatkowo spryskuje ściany growboxa, uwazajac na sprzęt, no i ostatecznie średnio co kilka godzin, spryskuje ziemię z wierzchu górną warstwę. Myślę że to dobry krok naprzód, aby podnieść znacznie odpowiednią wilgotność teraz utrzymuje się na 60-70 % bez nawilżacza co prawda przez krótki czas ale co chwilę doglądam także git, na flo nie będzie takiej potrzeby.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom z tą donicą masz taką przewagę, że tam woda za bardzo nie będzie nigdy stała, bo wyparuje przez ścianki. To możesz bez problemu zamiast spryskiwać to więcej podlać, wtedy będzie większa powierzchnia do parowania (bo w plastikowych doniczkach paruje tylko góra, a w materiałowych i góra i boki doniczki).

Rułę na dole rzeczywiście można trochę schować, u góry niech będzie blisko radiatora lampy, to będzie Ci zabierać elegancko temperaturę. I lecisz do przodu :bongrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam tą odmianę ale out...kozioł sarny ją polamal ale pokleilem te gałęzie co zostały i rośnie dalej, spodziewam się po tym łamaniu nie planowanym solidnych szczytów, bo 5 gałęzi odpadło ale wystrzelilo dużo odrostow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom podbijamy podbijamy wilgotność, bo liście się zrobiły całkowicie płaskie, żeby była jak najmniejsza powierzchnia parowania. Ogarnij sobie podstawkę i podlewaj do niej + przy ściankach, bo wilgotność powietrza wpływa na to jak często roślina zaczerpnie oddech, bo boi się utraty wody. A oddech u roślin = CO2 = jedzenie. Też możliwe że za mocno Ci wentylator wydmuchuje, bo masz i niska temp i wilgotność, powinny być wyższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Albo ta stacja pogodowa coś pierdoli ;D może być wina wentyla ale to najsłabszy jaki moze byc 100m3 teraz doszedł mieszający i zbiła się temperatura wcześniej było +31 z filtrem a filtr założyłem właśnie dzisiaj i póki co jest 28 zobaczymy jak będzie jutro bo na razie nie zaglądam bo śpi sobie. Ale zaglądam regularnie co pare godzin i spryskuje wszystko co się da wytrzyma 15 dni jeszcze i przełączam na FLO. Nie chce żeby znowu mi przerosło boxa a i tak będę robił LST. Czekam aż trochę łodyga podrośnie. Mimo wszystko dziękuje za przydatne wskazówki są bezcenne, bo przynajmniej się czegoś uczę dzieki tej fr i waszym wskazówkom, nabieram doświadczenia a tego własnie potrzebuje. Ale nie chce mi sie juz kombinować podstawki, chyba że po drodze gdzieś mi będzie to wejde i kupie planuje w następnej uprawie zaopatrzyć się w nawilżacz bo w ostatnich miesiącach sporo hajsu wyjebałem na sprzęcik biorąc to pod uwage że straciłem poprzednią lampę przez złą ocene sytuacji :D

@vego1989 No chla, ciągle ale to chyba dzięki tej donicy materiałowej tak szybko wyparowuje woda, luks się to faktycznie sprawdza.

@Jerzy Mozna powiedzieć że zrobiłeś jej trening tzw. super cropping, jeśli to sezonówka a zakładam że tak. Jak żyje to git, życzę i tobie powodzenia mordeczko. :roorrip:No i w tym momencie płonie za ciebie raca !

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom też mnie denerwują te stacje pogodowe, nie ufam żadnej :classic_biggrin:

I chyba wiem co może być problemem, nie masz regulatora obrotów wentylatora, to w cholerę ważne, bo 100m³/h to opthmalna wydajność wentylatora dla Twojego boxa, ale na późne kwitnienie. Ja za 1 razem miałem odpalony wentylator w swoim boxie bez regulatora, to nawilżacz 1.5L wody dziennie mi produkował, żeby utrzymać w boxie 60%:classic_biggrin: A filtr miałem tak zajebany pyłem z pary nawilżacza, że jak niechcący go głową potrąciłem to miałem cały biały łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom ja planuje przy następnym projekcie robić topping pozniej siatka i szczyty będę przewijał przez siatkę, a może je łamał. Ja przeważnie łącze topping plus lst, a później tylko układam szyty w siatce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom  SCROG w swojej budowie ma tak jakby wielokrotny LST, bo łapiesz za szczyty i je przekladasz przez te dziury w siatce, one same z siebie tam sobie nie zaglądają :classic_biggrin:

Przeczytaj najważniejsze kroki LST, napisz nam tu plan wydarzeń jak przeprowadzisz i my w razie czego uzupełnimy jakiś krok albo ułatwimy :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień: 16

John leży prawie na ziemi, ale jeszcze trochę mu brakuje 

Zamierzam go jeszcze bardziej naginać ale stopniowo, przyzwyczajam łodygę.

A tak się przedstawia LST w dzisiejszym dniu.

 

day14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień: 21

Czy ktoś mi może powiedzieć, ile powinienem już podlewać w takim stadium rośliny i w jakim odstępie czasowym, wkurza mnie już wbijanie paluchów w ziemię.

 

21day.jpg

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom po całości doniczki już, zważ doniczke przed podlaniem potem po podlaniu. I zapamiętaj wagę najlepsza metoda. Ja podlewalem 400ml -500ml na 9l ziemi co 2 ,3 dni jak znasz ile litrów ma twoja doniczka to możesz oszacować z proporcji podobnie. Przy temperaturze 21 - 23C i wilgotności ok 60%

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...