Skocz do zawartości
Szwagrom

Barneys Farm - Lemon Tree - Fem - LED 60w

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje:

Nasiono feminizowane fotoperiod:
1x Lemon Tree
firmy Barneys Farm, to wielokrotnie nagradzana kombinacja amerykańskich klasyków Lemon Skunk & Sour Diesel z cudownie wysokimi poziomami limonenu i mircenu. Ta łatwa w uprawie, doskonale zbalansowana hybryda 55% Indica zapewnia znaczące plony soczystych, zwartych, mroźnych, jasnozielonych pąków pokrytych grubą warstwą trichomów uwalniających świeży cytrynowo-cytrusowy aromat, co daje prawdziwą zmysłową przyjemność w uprawie

Doniczka:
1x10L


Substrat(ziemia):
BioBizz Light-Mix

Nawóz:

Wzrost: Brak

Kwitnienie: Bio-Bloom Bio-Top Max

Oświetlenie:
1xLedam 60W


Wentylacja:
Wentylator osiowo-kanałowy quiet (silent) 100mm 100m3 od firmy VENTS w połączeniu z filtrem.
Filtr węglowy PRO - ECO VF Carbon Filter 110-150m3/h - 100mm
Wentylator mieszający do środka 15W firmy Cornwall

Wlot: Wentylator osiowo-kanałowy Axial Turbo 100mm 137m3 od Black Orchid prawdopodobnie pójdzie na filtr a ten z filtra na wlot.

Namiot:
RoyalRoom® Classic C40 40x40x120cm

Trening:
LST+SCROG w zamiarze, a jak będzie zobaczymy niebawem. ;>

Swoją fotorelacje zacznę prowadzić od dnia 9. Natomiast 1 dzien, roślina osiągneła 12 sierpnia.

Dzień: 9

day9.jpg

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Spoko tak robię podlewam, po całości.

@WBB Myślę że zmniejszy to temperaturę stanowczo, i zapewni roślinie dopływ świeżego powietrza, wątpię że wentylator 100m3 daje radę zaciągać, powietrze z tego małego kanału który jest na dole jeśli o to ci chodziło.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  Wiem rozumiem, ale spójrzcie na to z tej strony, co będzie na flo nie zostawię otwartych kanałów, ani klap pasywnych, bo na flo mogło by mi to shermic roślinę gdyby światło wpadało do środka, więc szukam już stałego, trwałego rozwiązania, aby nawet w upały zdało to egzamin, no tego Black Orchid planuje jutro właśnie odebrać i wstawić na wylot z filtrem, bo jest deko mocniejszy, a ten obecny na górze od firmy vents czyli 100m3 damy na wlot wtedy wszystkie kanały i otwory mogą być zamknięte a świeże powietrze i tak będzie dostarczane właśnie za pomocą tego wentylatora. Dodatkowo wszystko będzie wspomagał w środku wentylator cornwall mieszający 15w.

@Udyr Nadciśnienie co masz konkretnie na myśli?

@Udyr Obecnie działa tylko wentylator kanałowy 100m3 na wylocie wyciąga powietrze przez rurę spiro która wchodzi do środka pokaże w całości jak to wygląda. Czy taka konfiguracja która przedstawiłem na górze będzie ok czyli 137m3 na wylocie a 100m3 na wlocie a w środku mieszający 15w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom więcej powietrza wpada do namiotu niż jest w stanie wyciągnąć gorą. 

W tym c40 masz rękaw, włóż kawałek tej rury aluminiowej i zaciśnij sznurki. Skieruj rurę tak żeby nie wpadało światło i po robocie. 

Po co Ci ten wlotowy went, w niczym to nie pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagromnadmucha Ci namiot jak balon... nie dosłownie ale na takiej zasadzie.

A zapach zamiast być wyciągany przez filtr to będzie wyciskany przez inne dziurki ...

Ja mam taki Axial Flo Turbo 125 na wlocie ale mam też do niego regulator obrotów.... bardzo rzadko żebym z tego wentyla wogole korzystał.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB a i tak jest na dole więc w niczym nie przeszkadza. 

@Szwagrom to masz na dole wtloczajacy wentylator?Z wilgotnością trochę powalcz jak pisal @Monako . W sumie ja w 3tyg flo msm problem bo mam w przedziale 60-70%...Nie mam jak juz tego zbic, a nie mam wystarczajacych funduszy na duzy osuszacz. Dlatego tez rezygnuje z upraw w lato, najlepszy czas wg mnie od wrzesnia do maja...

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale ja bez podnoszenia wilgotności zawsze kończę swoje uprawy na flo jest z tym problem a na veg jakoś przemęcze roślinę nie zawsze będę w stanie utrzymać taki poziom wilgotności jaki by chciała.

@Monako Wiem ziomku zaraz postaram się coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...