Skocz do zawartości
Juras80

defoliacja,auto,stres

Rekomendowane odpowiedzi

U was tez po defoliacja rośliny stresują się ? 
2 dni temu usunąłem wiatraki i nie rokujące dolne odrosty. 
po 2 dniach rośliny wyglądają wciąż mizernie. 
jak było u was ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 nie powinny tak długo dochodzić do siebie, masz zdrowo wyglądające liście, to w zasadzie nawet jakbyś obciął 1/4 rośliny, to w 2 dni by się dźwignęła bez problemu. Albo za sucho/mokro albo coś(ktoś) uszkodził korzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@doominik u mnie stoją w wodzie cały czas. 
Ale nigdy nie było problemów u mnie z tym. To już , któraś z kolei uprawa w tym systemie. Choć 1 bez AirDome. Mam jedynie pompkę powietrza zanurzaną w zbiorniku na wodę. Wczoraj wieczorem  rośliny wyglądały dużo lepiej. Dałem im cannazym i rhizotonic a dziś wieczorem sprawdzę jak to wyglada. Ja jednak skłaniam się nad teorią że to moje trenowanie było powodem tego złego stanu. Mogłem użyć nożyczek , zamiast skubać je i wyrywać liście uszkadzając trochę. Wieczorem tam zajrzę to się okaże czy się cieszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 my z kolegą mieliśmy autopoty i jak roślkiny stały w wodzie, to były właśnie takie problemy. Dołożyliśmy timer do podlewania na zbiornik i jak rośliny dostawały wodę powiedzmy 2x dziennie to problemy się skończyły. 

Hozelock-my używaliśmy takich, ale jest spory wybór w centrach ogrodowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 my w takim systemie  co drugi tydzien laliśmy enzymy tak w razie czego, bo tak ryzyko, że coś gnije na dole jest spore 

sprawdź pH wody w podstawkach i będziesz wiedział. Jak jest niższe niż w zbiorniku to na 100%co podgniwa 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik to musiał być stres bo pH mam 6 a wczoraj nim podałem enzymy już wyglądamy na pełne wigoru. 
Inna akcja to , że jednej krzak nie jest auto. Trochę się wkurzyłem ale nie ma tego złego. Kupię lampę na obszar 40x40 i tam dojdzie i już będę miał żłobek gotowy dla przyszłych chwastów i miesiąc zaoszczędzony 

IMG_2934.jpeg

IMG_2935.jpeg

IMG_2939.jpeg

IMG_2938.jpeg

IMG_2937.jpeg

IMG_2936.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik czy ja wiem ? Ja je serio mocno rwałam aż włókna się ciągnęły po łodydze gdzie nie gdzie. Jedna łodyga złamana ale dojdzie do siebie i tez wyglada mizernie.

Jest Ok jak było wcześniej bez przerwy a zaraz po szoka załapały. 
Tak z innej beczki .

Tam mam  zesonowke  jedynie po lst,która niedługo przeniosę do innej dziupli 50x50. Myślisz ze zrobić jej hst teraz jest to sens ? 
Orientujesz się może czy do marshydro ts600 starczy na ten format? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, doominik napisał:

@Juras80 Jak chcesz tą mocno przyciąć to zrób to teraz i daj jej chociaż z tydzień zanim zrobisz jej 12/12. Ja jedną rośline ts 600 ci wystarczy.

PS te panele duże to mixibright?

Tak dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/08/2023 o 11:06, doominik napisał:

@Juras80 my z kolegą mieliśmy autopoty i jak roślkiny stały w wodzie, to były właśnie takie problemy. Dołożyliśmy timer do podlewania na zbiornik i jak rośliny dostawały wodę powiedzmy 2x dziennie to problemy się skończyły. 

Hozelock-my używaliśmy takich, ale jest spory wybór w centrach ogrodowych

Miałeś reduktor do tego ? 
jak to podłączyłeś ze zbiornikiem ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 07/08/2023 o 10:24, doominik napisał:

@Juras80 Jak chcesz tą mocno przyciąć to zrób to teraz i daj jej chociaż z tydzień zanim zrobisz jej 12/12. Ja jedną rośline ts 600 ci wystarczy.

PS te panele duże to mixibright?

Będę sił próbować w mineralnych na tej jednej. Zobaczymy jak mi pójdzie. 
 xl auto  pot z airdome idzie w coco karmazyt i nawozy od caana.

Zamierzam po przesadzeniu dać mu z 3 tyg nim przełączę. 
Przez te 3 tyg będę dawał  Coco a i b 1.5ml/l ,Rhizotonic 2ml/l ,Cannazym 2ml/l calmag 0.5ml/l  przy ec1.5. PH 5.8
co ty na to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...