Skocz do zawartości
xOkoń

2300+ TTS spływa z doniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam forowiczów, chciałbym spytać czy to normalne że z doniczki spływa mi 2300PPM. Jak karmie krzaki, weług zaleceń producenta czyli co 3,4 dni podlewam, dodając za każdym razem 2ml biogrow /l  i 1ml calmag na l + regulacja ph (patrząc na miernik prawie zawsze uzyskuje 800PPM, czyli tak jak powinno być), krzaki mają 43dni.

Co robić w takiej sytuacji, podlewać samą wodą czy normalnie cały czas z nawozami? :classic_sad:

Nawozy: Biobizz biogrow, biobizz calmag,

Ziemia: Biobizz lightmix

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń nietstyty, ale ja na uprawie w glebie i jeszcze z nawozami organicznymi to się kompletnie nie znam. 

Wygląda na to, że roślina nie wykożystuje wiekszości nawozu, ale w bio to chyba normalne, że one muszą się odkładać w glebie.

Jak wyglądają rośliny, jak rosną normalnie to się nie martw na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Dzięki za odpowiedź.
Lecz w tym rzecz że zaczęły pokazywać braki, wygląda mi to na siarkę (szczyty jasne + łodygi od liści stają się czerwonawe u jednej najjaśniejszej). Uzupełniłem to wczoraj siarczanem magnezu 5g (1 łyżeczka) na 5l. Lecz nadal nie wiem czy to zasolenie ziemi, czy składniki się gromadzą przez co roślinka nie będzie mogła pobierać wystarczającą ilość składników typu wapń, żelazo, magnez czy właśnie siarkę... Wyczytałem że braki siarki bardzo rzadko się zdarzają :classic_unsure:

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @mirecki Dziękuję za zainteresowanie, o co chodzi?Roślinki były karmione tak jak producent zaleca 2ml biogrow (azot) na L, tak samo calmag 1ml na L.

Rośliny były bardzo zielone, skąd zmiejszyłem dawkę na 1,5ml biogrow na L. po tym szczyty zaczęły robić się coraz jaśniejniejsze, aż teraz podchodzi to pod kolor limonkowy wczoraj rośliny podałem normalnie z nawozami + siarczan magnezu (siarka + magnez) 5g (1 łyżeczka) na 5l wody, dzisiaj wstałem i mam wrażenie że są jeszcze jaśniejszcze na szczytach :/ , na pewno na roślinie z zdjęcia 3 i 4, ogólnie te które są najjaśniejsze ich wzrost się spowolnił, PH wypływającej wody w normie 6,2-6.5, lecz PPM 2300+ spływa prawie z każdej doniczki. Teraz totalnie nie wiem, czy powinienem płukać czy polewać wodą, czy lać normalnie nawozy, czy gromadzi się sól czy nawozy, przez co roślina ma problem z pobieraniem tych mikroskładników?
Nawozy: Biobizz BioGrow  , CalMag, Biobizz PH-

Ziemia: Biobizz LightMix

Roślinki wyły wykiełkowane: 09.06,   a przełączane 12/12 14.07

1689789942398.jpg

1690104277632.jpg

1690104277638.jpg

1690104277658.jpg

1690104277643.jpg

obraz.png

obraz.png

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy cokolwiek in dolega i chyba trochę panikujesz..? Wyglądają na zdrowe 

Jaśnieją bo będą kwitły zaraz. Dlatego takie jasne wychodzi. Zaraz tam będzie biało od włosków. Wyluzuj 

Ewentualnie może być coś z pH co zakłóca wchłanianie Siarki.. skoro sam stwierdzasz że coś jest nie tak w tym kierunku. 

Możesz też zwiększyć dawkę do 3ml albo i jednorazowo podać 5 ml a później zejść do 3 ml. To jest Biobizz i krzywdy nie zrobi w tak małych dawkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Tutaj najbardziej martwi mnie to PPM czy to normalne że spływa 2300+ jak karmie około 800?

Dodałem jeszcze tam zdjęcie z łodygami, jak robią się purpurowe (zdjęcie numer 3) tak samo jak na tym obrazku (ostatnie zdjęcie)

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń purpurowe łodygi nic nie znaczą w pewnym sensie. Niektóre odmiany tak mają. Purpurowe łodygi świadczą też o tym że zaczęło się flo i idą inne składniki do szczytów. 

Sam mam teraz Banana Punch od Barneys Farm i w 3 tygodniu wega miały już czerwone łodygi jak cholera.. jak dotąd najbardziej intensywna barwa i najszybciej występująca jaką zauważyłem w swoim ogródku. 

Ja używam Biotabs więc ppm i inne odczyty typu pH, mnie w ogóle nie interesują także ten odczyt nie wiele mi mówi. 

Wrzucam fotki z mojego wcześniejszego grow gdzie też widać że po flipie 12/12  szczyty jaśnieją.

 

1274544359_IMG_20221106_1500061.thumb.jpg.84eb1a50843634f48a538b8e41d05f84.jpg

1083346793_IMG_20221112_1922351.thumb.jpg.5faf9c7a247872ef40a67b4efe6c08a5.jpg

Problemy z siarka nie są zbytnio powszechne więc ewentualnie może wchodzić w grę jakieś zaburzenie co przy Bio jest malo prawdopodobne jeżeli nic nie zostało zjebane.. a że w Bio ciężko coś zjebac to obstawiam że po prostu nic się nie dzieje. 

Zwiększyłyby dawkę tego Bio grow bo ona będzie teraz głodna. Mas coś typowo ja kwitnienie ? Jakies odżywki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Dzięki za te zdjęcia, rzeczywiście może za bardzo się martwię...
Zwiększę dawkę biogrow, na kwitnienie mam topmax, bio-bloom i PK 13/14

A z tym PPM to totalnie pojęcia nie mam co zrobić, bo niby braki jakieś pokazuje (też od magnezu) brązowe kropki na najstarszych liściach, boje się że to od nadmiaru nawozów, które może powodować że niektóre mikroelementy są mniej pobierane :classic_unsure:

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xOkoń napisał:

A z tym PPM to totalnie pojęcia nie mam co zrobić, bo niby braki jakieś pokazuje (też od magnezu) brązowe kropki na najstarszych liściach,

możliwe że one po prostu powoli zdychają z przyczyn naturalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Kolega Sensei :classic_rolleyes: może mi powie co zrobić w sytuacji gdy PPM 2300 spływa z doniczki jak karmię około 800? :classic_wacko:

Nawozy biobizz

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń  a jaką masz glebę? My tu za dużo o ppm Ci nie powiemy bo w dupie to mamy. Ale powiem Ci że masz rośliny jak z książki i żadnych bloków, nadwyżek i niedoborów nie widać. Pokaz te liście z dolnych partii gdzie są brązowe plamki. Przy ledach purpura na ogonkach czy lodydze to norma. Na pewno w dolnych partiach nie ma. A jak masz tam purpurę to można wtedy coś myśleć. Ale ręki nie daje uciąć i obstawiam że tylko na szczytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń to bardziej z przelania czy przesuszenia chwilowego. No i plus uszkodzenia mechaniczne przy wiązaniu. Przynajmniej ja tak to widzę. Nie będę za bardzo wchodził głębiej w temat, ale biobizz - wylałem po pierwszym użyciu kiedyś jak stosowałem, w ogóle przy tej glebie i tych odżywkach to nie mierzyłby ph podczas podawania. A co do Twojego ppm. Jak dobrze pamiętam ec tego medium jest gdzieś na poziomie 1.2-1.4 ale to z głowy biorę. Mozna sprawdzić dla pewności. Więc jak wlewasz im 800ppm to jak myślisz, wypłynie więcej jak to nie jałowe medium typu kokos? Zapewne juz wiesz co mam na myśli. Za bardzo spinasz poślady. Masz bardzo ładne rośliny jeśli chodzi o ich stan wizualny. A jaśniejsze szczyty w fazie indukcji to już norma. Marihuana ma przyrosty nadnaturalne 2 razy w życiu. W czasie sadzonki i indukcji. Wtedy produkuje najwięcej hormonów wzrostu, auksyny wrecz w niej buzują. Dlatego chlorofil nie potrafi nadążyć i są jaśniejsze szczyty, czyli nowe wzrosty rośliny. Bez paniki bo to organik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Szym Dzięki Panowie za rady, podlewać będę tak jak podlewałem, poprzednia uprawa poszła w pi***  staram się reagować na jakieś zmiany, a tutaj pewności nie mam. :classic_rolleyes:
@grolsch3 "Więc jak wlewasz im 800ppm to jak myślisz, wypłynie więcej jak to nie jałowe medium typu kokos? Zapewne juz wiesz co mam na myśli."       tak nie do końca ogarniam co miałeś na myśli, w kokosie nigdy nic nie uprawiałem, nic nie wiem :<

 

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...